Skocz do zawartości

Jak zrobić las?


adarch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mógłby mi ktoś doradzić jak można najlepiej zrobić las ? Bo kopiowanie drzewek nawet jak są przekonwertowane na proxy bardzo ścinają program, co zresztą nie jest dziwne...

Ściągałam dodatek ForestPack ale coś nie mogłam go zainstalować. (może ma ktoś link do ściągnięcia dobrej wersji).

 

Bardzo proszę o pomoc i z góry dzięki!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo dziękuję!

a gdzie mogę ustawić ta widoczność? bo o ile dobrze pamiętam powinno to być w zakładce modify a jak klikam na drzewko to w tej zakładce nic nie ma

Prawy przycisk myszki na obiekcie, potem wybieramy z menu które się pojawiło opcję "object properties" i w nim szukamy opcji DISPLAY AS BOX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weszłam w ''object properties'' ale opcję ''display as box'' mam nie aktywną. Może ten obiekt mi się źle przekonwertował na proxy...

Teraz zaczynam się zastanawiać czy żeby konwertować na proxy nie trzeba mieć jakiejś wtyczki albo coś? Bo kiedyś miałam taką wtyczkę (Proxy Tools) i ona ułatwiała wyświatlanie itp. ale wydaje mi się, że nie była ''obowiązkowa''.

 

Teraz nie mam tej wtyczki, daję po prostu vray mesh export.. potem daję opcję żeby automatycznie stworzył proxy i tyle. Ale dalej coś nie gra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebujesz żadnej wtyczki wystarczy vray mesh exporter, a co do tego ze nie masz możliwości opcji wyświetlania jako box to sprawdź czy nie jest ustawiony display properties na By Layer wtedy zaciemnia wszytki opcje powinno być By Object. Albo wchodzisz w modyfikacje proxa i tam masz opcje Display i w niej bounding box. Co do tworzenia lasu jak nie posiadasz żadnego odpłatnego scattera to fajnym narzędziem jest darmowy scrypt http://www.scriptspot.com/3ds-max/scripts/ultimate-painter

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz działa, dziękuję bardzo!:) Ale problem był też w tym, że ja miałam to drzewko zgrupowane... i to chyba stanowiło problem. Natomiast teraz ''attachowałam'' jego poszczególne elementy, więc jest on jako jedna całość. Nie chciałam tego robić, bo wtedy muszę sobie do poszczególnych jego elementów dopisać już tekstury, bo potem jak to jest jako całość to nie mogę zaznaczyć poszczególnych jego elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam osoby co zaczynały zabawą z 3d po 40 roku życia i nie mieli z tym trudności, dostępność wiedzy jest wręcz przytłaczająca w necie co na pewno ułatwi każdemu start to nie czasy kiedy się siedziało i testowało każdą funkcje na chybił trafił bo nie było tutoriali, kursów czy książek internet w ogól raczkował :) Podejrzewam ze pytanie wynika z wymogów wykonywanego zawodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności