Skocz do zawartości

PZL P 23 Karaś


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć

Piękny model :)

Mam pytanie co do cięcia blachy. Z tego co wiem lub się domyślam to dzielisz chamferem na dwa jeden jest w środku. Teraz jaki jest odstęp tych cieć w cm czy mm i ten środkowy extrude jaki jest??

 

Po np. turbosmooth to są gładkie lepiej gładkie wyglądają czy można też ostre mieć te ciecia np używając crease 1.0?? przed turbo??

 

Pytam bo chciałbym ciąć blachę żeby samolot ładnie wyglądał.

 

Pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byczek82- Tak dzielę to chamferem z podziałem na 4 . Środkowy extrude do środka. Nie umiem ci odpowiedzieć co do odstępu bo to zależy od skali modelu. Ale wąsko to robię żeby nie wychodziła szpara w którą można przysłowiowo "palca wsadzić".

 

oVJ5OY.jpg

 

Dorobiłem ciut elementów w kabinie pilota. Tablice zegarową, blachy podłogowe, orczyk i kilka innych dupsli:

 

WfWviP.jpg

Z3zTG3.jpg

Owag6H.jpg

S50GHB.jpg

qstFmj.jpg

pSf6iC.jpg

E4vbUl.jpg

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie tyle że kabina jest z modelu B wywietrzniki po obu stronach w A był tylko z lewej a przód kadłuba z modelu A w modelu B wnęki na km były po obu stronach, przejście przednich szyb kabiny pilota nie jest po linii prostej, źle ukształtowana jest góra kabiny pilota w części przedniej, podział blach pomiędzy stanowiskiem radiooperatora i strzelca jest nieprawidłowy. Nie nerwuj się to tylko co by było jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabina plus kilka innych rzeczy po poprawkach:

 

PYX81Y.jpg

t9RNd4.jpg

TdGPJQ.jpg

 

 

 

Stanowisko obserwatora. Widoczne okienko w podłodze wraz z aparatem fotograficznym KW F 70. Jeszcze pierdylion szpejów brakuje, powoli będę dodawał kolejne elementy wyposażenia.

cGSCdm.jpg

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod gondolą były wyrzutniki Świąteckiego na bomy oświetlające. W wy żołnierzu wyrzutniki zdemontowaliście bomy sprzedaliście jako fajerwerki a zarobione pieniążki na baby wydaliście. Do raportu jutro o 4.30 am

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model klasa.

Możesz trochę o unwrapie napisać? Jak rozkładasz uvki takiego modelu?

Czy modyfikatory masz już scalone czy rozkładasz przed tsmoothem?

Każdy detal ma uvki? czy te mniej widoczne nie mają lub mają jakieś "automatyczne"?

Na ilu mapach uv jest rozłożony taki model?

Będę wdzięczny za informacje.

 

Pzdr.

illusion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illusion - Nad UV-ką całego będę dopiero siedział. Ale już wiadomo że : poza elementami wnętrza, które w znacznej części będą mieć texy proceduralne lub osobne UV np. tablica przyrządów czy radiostacja, resztę czyli całe poszycie, golenie podwozia na jednej mapie w rozdz. 8192 x 8192. Większość elementów rozkładam z mapowaniem planarnym, z doświadczenia wiem że przy tego typu modelach wówczas najmniej jest rozciągnięć textury. To oczywiście wymaga uprzedniego "pocięcia" całości na fragmenty nadające sie do planarnego mapowania a po rozłożeniu zszyciu.

 

"Chodniczek" antypoślizgowy na lewym płacie:

 

gESkvh.jpg

HNFAjm.jpg

JsRdri.jpg

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że bez poprawek z daleka wygląda fajnie ale z bliska już nie, zbyt wiele różnic i to bardzo razi. Zaczynamy od ogona kształt steru wysokości, brak wnęk na podpory podwozia, kabina od stanowiska strzelca do kabiny pilota bardzo różna, wyrzutnik rac to całkowicie coś innego, przejście osłony silnika w kadłub to było inaczej, podział blach w części przedniej kompletnie niezgody, elementy konstrukcyjne wnętrza to tako troszkę interpretacja niezbyt zgodna. Mam zdjęcia wręg i przerabiam swoje karasie A i B. Różnice między publikacjami a katalogiem części zamiennych są ogromne i częściowo to wychodzi na Twoim modelu. Sorki za baty ale przy Twoich możliwościach mogło być znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla czego on miał tak nie symetrycznie wymalowaną te szachownice z wierzchu skrzydeł?

 

Krążą ploty po internetach, że takie rozmieszczenie szachownic miało utrudnić celowanie przeciwnikowi. Podobnie było z USAF - znaki rozpoznawcze były malowane tylko na jednym skrzydle. Ile w tym prawdy? Nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności