Podziękowania Podziękowania:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Wymiana na plus 100%

cake is a lie
    Awatar ApaczoS
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    MaxymilianMax, płyta do wymiany na pewno, brakuje mi sata, poza tym 4 lata popracowała to zasługuje na emeryturę
    Też tak właśnie się skłaniałem ku temu na razie, potem ze dwie małe kostki jako farma, potem kolejne dwie jak będzie trzeba i jakoś poleci. W dwa proce za bardzo nie chce się pchać bo mam wodny zestaw chłodzenia, który lekko pociągnie i takiego 5960, myślę. Teoretycznie mógłbym zainstalować dwa takie chłodzenia w tej budzie tylko po co.

Trochę się bije z tym właśnie. No bo podsumowując to mamy tak:

1. 5960X licząc 4k, można kupić bez problemu. Płyta 1100-1600, niech będzie 1500 średnio, ram 64gb 4x16gb 1300-1600zł. Co nam daje 7k. Powiedzmy że za 6000-6400zł mi się uda kupić plus zwrot ze sprzedaży.

2. 2x Xeon(nie chce się bawić najpierw jeden potem drugi, nieeee to nie dla mnie), tylko jaki? Płyta w granicach 2300zł(widziałem asusa), ram ten sam. Chłodzenie x2. Wiadomo, że wyjdzie więcej tylko czy to więcej nie będzie w praktyce przerostem formy? No i dychę przekraczamy lekką ręką, więc skoro wyjdzie o te 90% więcej monet w stosunku do i7 czy takie Xeony będą tyle samo szybsze względem i7? Bo inaczej opłacalności nie widzę żadnej.

Member
    Awatar matszklar
    Podziękowania

Domyślnie

I7-5960x - po oc do 4,2 ok 1550 pkt Cinebench r15
    2x Xeon E5-2675 v3 (16 core) ok 3000 pkt
    oczywiscie pisze o renderingu.
    btw... napisałem do Ciebie na priv a.e gdybyś był zainteresowany odpisuj prosze o maila z sygnaturki

cake is a lie
    Awatar ApaczoS
    Podziękowania

Domyślnie

Za późno, odpisałem na forum. Dzięki ale ja naprawdę nie potrzebuję całego zestawu

Member
    Awatar Sebazx6r
    Podziękowania

Domyślnie

Bierz 8x8GB wyjdzie taniej. i7 i tak tylko ciagna 64GB. Chyba ze na xeony przejdziesz.

Member
    Awatar lukasjogabonito
    Podziękowania

Domyślnie

2 lata temu tez mialem ten sam dylemat co Ty teraz. Poszedlem w Xeony i jestem bardzo zadowolony. Caly zestaw kosztowal ok 12k. Na plus dla xeonow jest to ze mija kilka lat a ty mozesz wsadzic na ta sama plyte mocniejszego procka. Juz w tej chwili moge wzglednie tanio przejsc z 32 na 48 rdzeni. Za malo mocy? dokupujesz noda za 2500-3000 i po problemie. Na prawde przemysl sprawe bo za 4 lata znow bedziesz chcial wydac na i7.

Member

Podziękowania

Domyślnie

chcesz 100% przyrostu wydajności jednowątkowej czy wielowątkowej ? bo zrobienie takiego przyrostu w renderingu/symulacji(nie każdej) jest proste. w zasadzie do zrobienia za 4-5kzł za całość - na dwóch xeonach tej samej generacji co twój aktualny komputer. (jak jesteś taką opcją zainteresowany to daj znać). gorzej jeśli chcesz takiego przyrostu w trakcie pracy typu modelowanie itp generalnie takiej, przy której siedzisz przed komputerem.

powyższe rozwiązania wyglądają tak:
    2xXEON -
    dużo ponad 100% szybciej wielowątkowo
    porównywalnie lub nawet wolniej jednowątkowo
    dwa razy drożej
    trochę bardziej przyszłościowo (głównie dodać można więcej ramu bo cpu to można wymienić na takie które mają więcej rdzeni ale mniejsze zegary co jeszcze bardziej obniża wydajność jednowątkową)

nowe i7
    100-140% szybciej wielowątkowo (zależnie od tego czy podkręcisz czy nie)
    20-60% szybciej jednowątkowo (zależnie od tego czy podkręcisz czy nie)
    taniej
    64gb ramu to max

zakładam że twój aktualny komp jest nie podkręcony. a jeśli jest to xeony będą jednowątkowo wyraźnie wolniejsze.

masz jeszcze opcję kupienia 3930k/4930k za około 1kzł i podkręcenia go do 4.5ghz co dałoby ci jakieś 40-50% jednowątkowo a wielowątkowo tyle + jeszcze dwa dodatkowe rdzenie.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    http://jerzymazurkiewicz.pl/

Member
    Awatar DonKichot
    Podziękowania

Domyślnie

i7 6800k jest 300% tańszy od i7 3960x i tylko 15% wolniejszy po oc
    na necie 6800k po oc robi 1300-1400 w cinebench a 3960x ma 1500pkt przy 4ghz i 1630 przy 4.4 ghz
    pytanie czy warto dopłacać do proca 3 tysiące dla takiej różnicy

i7 6800k po oc byłby właśnie tak 120% szybszy od tego co masz

https://www.youtube.com/watch?v=RtBk0eMhZtQ

dodam jeszcze że w vray różnica jeszcze bardziej się zaciera na korzyść i7 6800k
    vray lubi serię 6
    Ostatnio edytowane przez DonKichot ; 29-09-16 o 09:40

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów