Skocz do zawartości

Czarna kuchnia - ćwiczenie na oświetlanie wnętrz


Hris

Rekomendowane odpowiedzi

Taką scenę popełniłem ostatnio bazując na zdjęciach z sieci. Zawsze mam wrażenie że w oświetlaniu wnętrz jest jakaś taka magia - raz się uda za 2-3 razem, innym wieczorem z kolei siedzę 2-3 godziny i nie mogę złapać tego "czegoś", i jadę test za testem szukając tego "point of view" i światła "the best" dla danego ujęcia. Więc jest kolejne ćwiczenie żeby wyszło nie tylko "good" ale raczej "very good". Z chęcią zapoznam się z każdą uwagą i krytyką.

Soft - 3D Max, Corona Alpha 6 (200 passów), postpto Photoshop CS4 (niewiele - balans bieli, korekcja czerwieni i żółci żeby drewno wyszło ciepłe, vinietowanie i usunięcie głębszych cieni).

Największym wyzwaniem po za światłem było tu dobre zgranie materiału drewna z mebli z podłogą - kurcze, jak ja nie lubię potem w photoshopie równach kolorów drewna na maskach żeby jakoś to pasowało :( Wolę się czasem pomęczyć przed renderem i potem w każdym ujęciu drewno idzie tak samo).

Pozdrawiam

Black_02_PSa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Dziękuję za komentarze i uwagi. Faktycznie teraz dopiero widzę że to miejsce z ekspresem to masakra :( ciemnica...Co do kadru - mam takie zboczenie i fetysz że lubię taką płaską planowość np. jak tu - jasne z przodu, ciemne z tyłu, i znowu jasne z tyłu.Klient dostał (bo chciał) inne ujęcie, ze skosa :) Bo nie do końca opisałem całość w temacie - to była mała przysługa dla kogoś, ale kadr finalny mnie nie zadowalał (ale klient był zachwycony). Dlatego siadłem, nieco przebudowałem scenę i oświetlenie i tłukłem tak długo aż uznałem ze jest dobrze.

Jeszcze raz dzięki za krytykę i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności