Skocz do zawartości

Affinity Designer for Windows FREE BETA


Imperator

Rekomendowane odpowiedzi

affinity_windows-670x377.jpg

 

Jak w tytule, można już pobierać betę Affinity Designer dla systemu windows

 

https://affinity.serif.com/en-gb/windows/

 

 

i oficjalny kanał z tutkami i takimi tam

https://vimeo.com/channels/affinitydesigner

 

 

affinity_designer_screenshot_2.jpg

 

 

-Edit-

 

 

Trochę sobie testuję i jak na razie bardzo mi się podoba, wydaje się być szybszy od illustratora.

 

 

Otwiera pliki psd znacznie lepiej niż illusrator :) można sobie spokojnie warstwy przełączać, wyłączać style etc. a illustrator cześć warstw zaimportuje a część scali w jedną nieedytowalną breję, zabawne, że Affinity radzi sobie z tym lepiej :D

 

 

Otwiera plik pdf nawet jeśli nie ma zagnieżdżonego w nim pliku psd czy innej grafiki i pozwala wprowadzać modyfikacje podczas gdy illustrator albo krzyczy żeby wskazać plik z grafiką albo w ogóle nic nie pokazuje. Niby drobiazg ale klienci często mi takie coś podrzucają i albo proszę o pliki albo ręcznie w photoshopie usuwam jakieś linie cięć/ zagięć z opakowań, wymiary itd gdzie jedna i druga opcja zajmuje czas a teraz już nie będę musiał się z tym gimnastykować:)

 

z minusów to jak na razie zauważyłem, że nie czyta grup czy to z plików ai czy eps :/

i chyba nie mozna powiększyć GUI a jest trochę małe przy większych rozdzielczościach

 

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, jest nadzieja na przyszłość :)

Edytowane przez Imperator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Otwiera plik pdf nawet jeśli nie ma zagnieżdżonego w nim pliku psd czy innej grafiki i pozwala wprowadzać modyfikacje podczas gdy illustrator albo krzyczy żeby wskazać plik z grafiką albo w ogóle nic nie pokazuje. Niby drobiazg ale klienci często mi takie coś podrzucają i albo proszę o pliki albo ręcznie w photoshopie usuwam jakieś linie cięć/ zagięć z opakowań, wymiary itd gdzie jedna i druga opcja zajmuje czas a teraz już nie będę musiał się z tym gimnastykować:)

 

 

Faktycznie działa. Fajna sprawa, bo często mam podobnie, że dostaje ai bez zlinkowanych grafik, a tu proszę jest rozwiązanie na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi normalnie działa. Swoją drogą ładnie idą z tymi updatami. Już zapomniałem jak sprawnie firmy mogą pracować nad updatami przy takich firmach jak choćby Adobe... który nie potrafi poprawić błędów zgłaszanych od lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ze cos sie dzieje na rynku i jak ludzie entuzjastycznie reaguja. Z jednym sie nie zgode - jakoscia suppportu. To chyba nie kwestia korpo samej w sobie. Do flasha w adobe byly przydzielone chyba 1-2 osoby i kazdy feedback developerski byl brany pod uwage, omawiany live i statusy ticketow byly publicznie dostepne. Ale mozliwe ze nadmiar nadzoru obrosl photoshopa i illustratora masa kostna korporacyjnej rafy i malo co przedostaje sie jako task do developerow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flasha nigdy nie uzywalem na tyle zeby miec wyrobiona opinie ale Photoshop i Illustrator to jakas farsa jest. Pare wersji temu byl problem z czcionkami - na forum sie gotowalo a oni tylko swoje corpo-odpowiedzi wklejali "we are aware of the problem. Our team is working hard to resolve it blablabla". Naprawili - przy okazji nastepnego updatu za jakies 2 miechy. A przez dwa miechy wielkosc czcionek ustawialem "na oko" metoda prob i bledow bo wpisywana wartosc miala sie nijak do wielkosci. Market leader my ass.

Glownie jednak bola mnie wlasnie updaty - w dupie maja feedback, dodaja jakies bzdety do shopka (i to dodatkowo w zalosnej ilosci) a Illustrator to w ogole juz wyglada jak abandonware... Brandzluja sie jakimis duperelami mobilnymi i swoja wspaniala chmura tylko, kreca polgodzinne filmiki o tych dwoch-trzech opcjach ktore dodali a ktore mozna omowic w szczegolach w czasie trzech minut. Rzygac sie chce. Photoshop jest swietnym softem - ale az sie serce kraje kiedy pomysle jak dobry moglby byc gdyby nie Adobe. Odnosze wrazenie ze w Adobe proporcje teamow Marketing/Developer wynosza 20:1. Dlatego mocno kibicuje projektom takim jak Affinity.

A wracajac do Affinity to maja zamiar wydawac jeden build tygodniowo. Widac ze im zalezy (na razie :D). Za jakis czas (chyba kolo 3 miesiecy) ma ukazac sie Photo a trwaja caly czas prace nad ich "publisherem" (tu nie jestem pewien jak sprawa wyglada z wersja PC). Oby jednak wyszlo dobrze. Na razie gubie sie w designerze jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, dla mnie 2 miechy to szybko ;) wiec pewnie tu sie roznimy w opiniach. Nie zamierzam chwalic Adobe, sami pewnie sie gubia jak wiele duzych spolek i jedyne co ich ratuje to kupowanie nowych startupow. Maili z ich genialnymi usprawnienieniami jakie wysylaja co miesiac do subskrybentow nawet nie otwieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności