Skocz do zawartości

Teczka 3D: Graft


Graft

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gęba tego gościa zawsze wprawia mnie w dobry nastrój :) Fajne!

Ile czasu zajmuje Tobie taki speedsculpt?

I z którego filmu jest to postać?

 

Prawdę mówiąc nie mam pojęcia, zawsze jakoś czas znika kiedy się zajmuję rzeźbieniem. Pewnie jakieś 2h/3h

A postać to sierżant Elias z filmu Pluton. Wiem, że tam Dafoe był dużo młodszy, ale więcej refek z późniejszej

jego kariery można znaleźć w necie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie bardzo ci nie odpowiem bo sam nie do końca wiem ;)

Ma trochę nienaturalną postawę, sylwetka z boku to pokazuje. Właśnie z boku widać najwięcej takich niedociągnięć. Całe ramię jakoś mi nie pasi. Mięśnie promieniowe trochę chyba z duże a po przeciwległej stronie coś tam wystaje.

Ogólnie mam negatywny odbiór jej sylwetki.

 

O stopach nie wspominając, które chyba zostawiłeś tak jak w poprzedniej wersji roboczej (tylko je przyspawałeś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też coś ta szyja nie pasuje - trochę długa no i za cienka.

Żebra też coś mi nie grają. Widać je pod skórą trochę za ostro i kąt jest też chyba za ostry.

 

Ucho za małe.

 

Ogólnie jest ok ale wygląda trochę jak byś rzeźbił ją z głowy - brakuje naturalności. Używasz jakiś pomocy przy tym projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogólnie jest ok ale wygląda trochę jak byś rzeźbił ją z głowy - brakuje naturalności. Używasz jakiś pomocy przy tym projekcie?

Trafiony zatopiony :D W całości rzeźbiłem z pamięci. Stwierdziłem ostatnio, że za dużo bazuję na referencjach.

Następny model zrobię na podobieństwo(na podstawie referencji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Troszkę poprawiłem wskazane błędy, ale ciągle nie jestem pewnie wielu rzeczy. Nakreśliłem te które wiem, że trzeba poprawić i te, które wprawiają mnie w zakłopotanie. Wszelka krytyka mile widziana( możecie walić prosto z mostu. Nie przeszkadza mi ostra krytyka)

Może powinienem użyć referencji(choć wolał bym tego uniknąć w tym konkretnym projekcie). Zastanawiam się również czy nie pójść bardziej w stylizację niż realizm ??

B952BLN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć dlaczego wolał byś bez referencji?

 

Myśle, że te błędy winikają tylko z braku wiedzy nt. budowy ciała. Niestey bez referencji nie popchniesz tego dalej, moim zdaniem.

Jeśli chodziło ci o pokazanie sobie swojego limitu, to może jest on tutaj? Teraz bierz książki i zdjęcia i ciągnij ją dalej.

Dużo więcej się nauczysz.

 

Ładnie budujesz formy i ta umiejętność + nauka anatomii + referencje pozwolą ci na pewno w przyszłośći mniej wspierać się pomocami? Tak to trochę błądzisz w ciemno po omacku.

 

Wiesz już jak, ale nie wiesz co.

 

Ja osobiście bardzo lubię stylizacje ale to uchwycenie realizmu najbardziej mnie kręci w rzeźbach ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#92 postacie bardzo fajne, kompozycja moim zdaniem słaba. Myślę że brakuje czegoś jak optycznej ramki (może jakieś drzewo, gałąź, słup, latarnia, krawężnik, pas na jezdni, ...) z brzegu kadru. Teraz sobie tak stoją w pustce, kompletna czerń po bokach. Znak autobusowy jest ustawiony tak centralnie i ma taką jasność, że przyciąga wzrok równo z postaciami, a chyba powinien być raczej elementem drugorzędnym (elementem tła, albo ramki o której pisałam).

Nie wiem czy mój monitor za ciemny, ale drzew które widać na screenie nie widzę w renderze.

W wersji 2d w teczce 2d miałeś to ciekawiej oświetlone, z cieniem parasola na grubym.

 

#93 może tą prawą głowę trochę powiększyć? Sprawia wrażenie stosunkowo małej. Może brzegami wystawać za kadr, nie każdy obiekt musi być dokładnie upchnięty wewnątrz kadru. Centralną postać może by lekko przesunąć, żeby nie była dokładnie w centrum, tylko jakiś złoty podział albo coś tego typu.

 

W teczce 2d robisz bardzo fajne i dogłębne analizy kompozycji różnych dzieł, ale twoje własne kompozycje częściowo są jakby bez polotu, brakuje "tego czegoś", a niekiedy nawet podstaw (np. ustawienie postaci centralnie zamiast w złotym podziale albo w 1/3, mimo że całość nie jest jakoś super symetryczna). Nie żebym była jakimś specem od kompozycji, ale po twoich analizach spodziewałabym się żeby twoje spostrzeżenia się bardziej przekładały na własne dzieła.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi. Co do samej kompozycji to są to sceny robione pod oglądanie w 3 wymiarach więc czasem trzeba pójść na kompromis aby wyglądało to znośnie z każdej strony ;) Co do znaku to jest on ważnym elementem sceny dlatego taki walor jasny dostał :P Niepokoi mnie natomiast to co wspomniałaś Aniu o samych drzewach. U mnie widać je ok. Oglądałaś scenę na sketchfabie, czy tylko ten screenshot który tu wkleiłem ?

Co do drugiej sceny z "Rockiem" to głowę chyba powiększę i zrobię bardziej kwadratową. Zaczęło się od tego, że posągi moai zawsze kojarzyły mi się z twarzą Dwaynea "rocka" Johnsona I chciałem tak sobie zażartować, ale chyba nikt nie załapał :P

 

Co by pusto nie było wrzucę wip-a. Tym razem zaczynam od rzeźbienia

 

sLDSUWe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha oglądałam tylko na screenie, jakoś sketchfab umknął mojej uwadze. W takim razie co innego, sory za ostrą krytykę :) Dotyczyła obrazków, nie scen.

Drzewa na sketchfabie widzę, ale ledwo. Ale jak pisałam, może to mój monitor, nie jest on jakiś super (aktualnie siedzę na laptopie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostra krytyka mi nie przeszkadza ;) świadczy ona o tym, że kogoś obchodzi to co robię i chce pomóc. Co do drzew to może się ktoś jeszcze wypowie jak u niego widać. Może to ja mam źle monitor skalibrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drzew to może się ktoś jeszcze wypowie jak u niego widać.

U mnie drzewa widać bardzo dobrze zarówno na tych dwóch obrazkach z forumowego tematu jak i na sketchfabie (sprawdzałem zarówno na Eizo, jak i na budżetowym Asusie).

 

Co do samych prac, to jak zwykle trzymają poziom. Miło się ogląda Twoją twórczość. Duży plus za Lovecrafta, którego bardzo lubię :) A żart z Rockiem na konkurs, to jak dla mnie strzał w dziesiątkę. Mam nadzieję, że jednak ludzie załapią o co w tym chodzi, bo pomysł jest świetny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności