Skocz do zawartości

Wiz: Simple Room


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dawno nic tu nie wrzucałem, więc czas to zmienić :) Trafiło mi się ostatnio kilka zleceń, w których miałem do wymodelowania wnętrza różnych pomieszczeń, a że nigdy wcześniej nie zajmowałem się tego typu wizualizacjami to postanowiłem potrenować również ich rendering. Na początek wziąłem na warsztat prosty pokoik, gdzie mogłem się skupić głównie na oświetleniu, materiałach i teksturach, a nie na aranżacji dużej powierzchni. Modele w 99% są darmowe lub kupione przeze mnie na necie. Użyty soft to: 3ds Max, Corona, Photoshop, NIK Collection.

 

interior_test_09_01.jpg

 

Wersja sprzed aktualizacji - link.

 

Pozdrawiam i zachęcam do komentowania :)

Edytowane przez Loozack
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzięki Pawlito, grading był w postpro. Co do jaskrawości za oknem to powiem Ci, że najpierw była trochę mniejsza, ale ostatecznie podbiłem ją do obecnego poziomu, bo wcześniej przypominało to zdjęcie HDR, a tego chciałem uniknąć. Ale na pewno dzięki temu kompozycja była bardziej wyrównana, bo teraz trudno się nie zgodzić, że wzrok w pierwszej kolejności ucieka do okna. Myślę, że kompromisem byłaby przeprowadzka na niższe piętro, wtedy za oknem zamiast jaskrawego nieba byłyby bloki i jakieś drzewka... może jeszcze do tego usiądę :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja moze zaczne od "minusow". Znajac twoje umiejetnosci w modelingu, model tego fotela, troche biedzi. Chodzi mi glownie o siedzisko, brak tam detalu. Jesli sobie spojrzysz jak on wyglada w rzeczywistosci te wszystkie poduchy sa dosc "nadmuchane" gdzie tu wygladaja dosc plasko. Ale pewnie to jeden z tych 90% modeli ktore nie sa twoje. No ale material skory zakladam ze juz twoj, skoro to m.in. chciales potrenowac. I znowu jak porownasz oryginal to tam skora wyglada na bardzo miekka i wysokiej jakosci gdzie u Ciebie, wyglada jak tani plastik o fakturze skory na ktora lepiej nie siadac bo sobie moza dupsko porysowac;). Poza tym nie zgadza Ci sie wysokosc horyzontu za oknem ;P. A tak ogolnie to calkiem przyjmna wizka. Mi kolory za oknem wydaja sie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelkos, masz rację co do fotela, jest ściągnięty z oficjalnej strony producenta i poza kilkoma poprawkami oraz dodaniem zagniotek wokół guzików nie chciałem nad nim za długo siedzieć bo nie to było moim głównym celem. Ale jeśli chodzi o materiał skóry to nie mam wymówki więc ponownie wziąłem go na warsztat, mam nadzieję, że teraz jest nieco lepiej :)

 

Aktualizacja pierwszego posta - nowa wersja rendera.

 

Poza wspomnianym wyżej materiałem skóry zmieniłem również tło za oknem oraz zmodyfikowałem ceglaną ścianę po lewej stronie.

 

Dajcie znać czy zaczyna to już jakoś wyglądać :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skora wciaz troche twardo i plastikowo w porownaniu do oryginalu. Mysle ze masz za maly tiling textury bump i chyba przydalby sie wieksze reflection. Jesli chodzi o ceglana sciane to nie wiem czy miala to byc imitiacja ceglanej sciany czy miala to byc rzeczywistac sciana z cegiel. Jesli to pierwsze to sie udalo, bo wyglada to jak styropianowe cegielki przyklejone na zwykla sciane. Jesli zas miala to byc normalna ceglana sciana to brakuje textury tam gdzie powinien byc cement, jest plasko. Cos dziwnego tez sie dzieje miedzy zaslona a ow ceglana sciana. No i mapowanie na doniczce z paprotka cos sie chyba rozjechalo;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności