Skocz do zawartości

Corona for blender - odświeżony exporter


andylbn

Rekomendowane odpowiedzi

EG21ZDS.jpg

Witam, ostatnio zostało zforkowane repozytorium exportera do Corony.

Autor prosi o testy i zgłaszanie błędów/zmian które was interesują.

 

Repozytorium z listą zmian:

https://bitbucket.org/coronablender/render_corona

 

Najnowsza wersja zawsze pod linkiem:

https://bitbucket.org/coronablender/render_corona/get/master.zip

 

Bugtracker:

https://bitbucket.org/coronablender/render_corona/issues

 

Nowy exporter współpracuje tylko z nowymi buildami daily 1.5.x do pobrania z tąd:

 

https://www.dropbox.com/sh/kgzu0cqy903ygmb/AABGI0AanZucdaEKPEOfRwJza/!Standalone/2016-08-22?dl=0

 

Instrukcja instalacji:

1. Pobierz addon z: https://bitbucket.org/coronablender/render_corona/get/master.zip

3. Po wypakowaniu zmień nazwę folderu z addonem na render_corona

4. Skopiuj folder render_corona do folderu addons

5. Odpal Blendera i w dodatkach aktywuj dodatek, następnie podaj ścieżkę do Corony Standalone

6. W zakładce render -> drzewko Corona renderer ustaw export patch (tam będą znajdowały się pliki spreparowane przez exporter i przygotowane do samego renderu)

7. Have fun!

Edytowane przez andylbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tylko cos mi się ta corona wydaje nieskończona, cycuś. Zainstalowałem, niby wszystko w oknach jest, można sobie ustawiać do woli, a jak kliknie sie na render, to pasek postępu tylko miga i zostaje puste okno bez obiektów i bez tła. Dodałem Corona sun itd a jak klikam render, to wyskakuje błąd "Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc0000142).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej nie idzie tego odpalić.. mówię to jako były user corony do blendera za czasów przed 1.0

 

ściagłem to z drop boxa. ściągłem plugin. wszystko polinkowałem dałem też path. etc etc. dałem plane + material i cube + światło i nie idzie. corona nie startuje wywala od razu przezroczysty outcome.

 

- - - Połączono posty - - -

 

chyba że trzeba może mieć corone normalnie kupioną do maxa? czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buildy 1.5 są dostępne tylko dla posiadaczy licencji.

 

- - - Połączono posty - - -

 

To jest dalej rozwijany "stary" addon do Corony, czy coś zupełnie nowego? Z tego co wiem po wydaniu nowej wersji Standalone miało się zmienić całkiem sporo na linii Blender Corona i poprzedni addon wymagał gruntownej przebudowy.

 

"zforkowane" oznacza, że ktoś zaczął osobno rozwijać już wcześniej istniejący exporter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj mój plik, w panelu world podepnij jakąś HDR'ke. http://pasteall.org/blend/index.php?id=43343

 

Co do udostępnienia, są to buildy udostępnione przez twórców, linki pochodzą z oficjalnej wiki. Standardowo aktywuje się opcja demo!

Sprawdzić to można następująco:

uruchom -> wpisujemy %localappdata% -> CoronaRenderer -> LicensingLog.txt.

Jak mamy problem z odpaleniem dema, to wywalamy pliki request-standalone-stable.txt i token-standalone-stable.txt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nadal nie działa. Napiszę, jak go uruchamiam. Powiedz, co robię źle.

Blender 2.77a. Windows 10.

Rozpakowałem folder z coroną na dysk D:\ Czyli mam folder D:\corona.

Rozpakowałem folder z addonem do folderu d:\Program files\Grafika\Blender\2.77\scripts\addons\

Po odpaleniu Blendera w User rreferences odnalazłem addon Render: Corona Render i w jego ustawieniach w Corona Path ustawiłem ścieżkę do corony (D:\corona\)

Przełączyłem w Blenderze silnik renderujący na Corona i w defaultowej scenie (z jedną kamerą, sześcianem i jednym światłem) wciskam F12. I nic sie nie dzieje. Pasek postępu tylko miga i zostaje puste okno.

Dodam że blenderowe renderery działają. Działa też Yafaray (w wersjach 2.1.0 i 3.0), LuxRender i oczywiście Cycles. NIE chce mi na razie działać renderman, ale go tylko raz spróbowałem i chyba mam niekompatybilną wersję. Ale to szczegół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajgor, spróbuj tak. Po zainstalowaniu i włączeniu wtyczki (tak, jak to opisałeś) włącz Blendera, wejdź w zakładkę Render i zjedź na sam dół do panelu Corona Render. Dodaj ścieżkę do Export Path, później kliknij Export Objects, Materals, Configurations i dopiero wtedy możesz renderować. Zobacz sobie też na opcję Overwrite Geometry w tym samym panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak McGavish pisze musisz ustawić Export path. Masz jakieś komunikat w konsoli? Windows -> Toggle System Consol

 

Rozpakowałem folder z addonem do folderu d:\Program files\Grafika\Blender\2.77\scripts\addons\

upewnij się ze nazwa katalogu to render_corona

Edytowane przez wesol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Sprawdziłem w konsoli, co się dzieje i okazało się, że blender w ogóle nie szukał pluginu w folderze z addonami w swoim folderze, tylko na C:\Users... itd. Przeniosłem tam addona i teraz niby się ładuje, ale zamiast corony, pojawia się błąd "Aplikacja nie została właściwie uruchomona (0xc0000142).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem instrukcję w pierwszym poście ;)

 

- - - Połączono posty - - -

 

Dziwne. Sprawdziłem w konsoli, co się dzieje i okazało się, że blender w ogóle nie szukał pluginu w folderze z addonami w swoim folderze, tylko na C:\Users... itd. Przeniosłem tam addona i teraz niby się ładuje, ale zamiast corony, pojawia się błąd "Aplikacja nie została właściwie uruchomona (0xc0000142).

Spróbuj zainstalować biblioteku VC++, instalator jest w folderze z Corona Standalone "vc_redist.2015.update2.x64.exe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual z pierwszego posta nie działa nie tylko u mnie. Parę osób tu o tym pisało. Biblioteki VC mam zainstalowane (mam zainstalowane całe środowisko Visual Studio 15), ale i tak próbowałem zainstalować tą z folderu. Napisało mi tylko ,że już jest zainstalowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobrze, że ktoś ma ochotę to podchwycić,

miałem rozbudzone spore nadzieje po pierwszym kontakcie z zestawem Corona Blender, a potem Corona wystrzeliła " na maxa" i skończyło się rumakowanie...

chyba warto pomyśleć o sypnięciu drobnymi na ten szczytny cel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

am am.. ale developerką Corony pod blendera zajmuje się mocno lecchu. i działa ona całkiem sprawnie. :)

Ten Pan działał, zarzucił projekt. Jego dzieło przejął Glen Blanchard i tylko on się zajmuje obecnie developmentem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ani programistom ani developerem, jedyne przy czym pomagałem Glenowi to wyłapywanie pewnych oczywistych bugów lub brakujących ficzerów, które dla niego, jako że nie jest grafikiem, nie były oczywiste. Na chwilę obecną opracowuję listę która bezpośrednio porównuje Coronę maxową z blenderową, aby mieć dokładny pogląd na to co jeszcze ewentualnie musi zostać zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności