Skocz do zawartości

V-ray vs Corona vs Maxwell


taki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

chciałbym was zapytać o prędkość renderingów w V-rayu Coronie i Maxwellu.

Obejrzałem kilka filmików YT i przeczytałem kilka stron w necie i tak naprawdę trudno mi znaleźć jednoznaczną odpowiedź.

Czy możecie ze swojej autopsji opisać jaka jest przepaść (lub nie) między V-rayem a Coroną oraz Coroną a Maxwellem?

Te dwa ostatnie wydają mi się zbliżone do siebie ale tego też nie wiem do końca - prośba o rozwinięcie też tego wątku.

I jeszcze jest Octan - co o nim myślicie?

 

Wszystko pod 3dsmax.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Chodzi mi o slille. Budżet nie ma znaczenia bo mogę wybrać dowolny. Sprzęt i7 ale karty grafiki 1GB (niestety) z opcją CUDA ale konkretnego modelu teraz nie podam bo nie siedzę przy sprzęcie.

Ludzie coraz bardziej jarają się Coroną, która jest lepsza od V-raya i łatwiejsza do przyswojenia. Wiem też jest wolniejsza ale o ile?

Można to jakoś wyrazić w czasie lub procentach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje na coronie i na vrayu największa bolączka corony jest to ze pozera pamięć i niestety przy dużej ilości np zielska nawet zmienionego w proxy potrafi zjeść moje 64 gb pamięci w przypadku gdzie vray przy tej samej scenie nie korzysta nawet z połowy pamięci posiadanej. Corona na pewno góruje nad vrayem w renderowaniu wnętrz w rozdzielczościach do A3 niestety duże formaty to nie jest bajka dla corony przynajmniej na razie jeśli nie posiadasz maszyny dwuprocesorowej. Co do przyswajania to Corona jest ewidentnie prosta totalny głąb może w niej renderować na starcie bez posiadania wiedzy na temat ustawień, jak dla mnie to największym plusem corony to jest jej system ustawiania parametrów w expozycji juz w trakcie renderowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie super,

 

Octan bardzo szybki bo na GPU i mozna za male pieniadze miec fajnego kompa do niego.

Vray klasyk - stabilny i dobry chociaz dosc sporo ustawien.

Maxwell najbardziej fotorealistyczny ale najwolniejszy. Dosc latwy.

 

Najbardziej lubie Maxwella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności