Skocz do zawartości

System rakiet kierowanych


mrTrumpet

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

To mój pierwszy post :D Zakładam temat, co by zbierać jakieś uwagi nt. tego co będę wrzucał, żeby osiągnąć jak najlepszy rezultat.

Tematem jest system rakiet kierowanych. Obecnie skupiam się na samej wyrzutni (konstrukcja, zasilanie). W dużej mierze czerpię inspiracje ze zdjęć amerykańskiego patriota. W późniejszych etapach będę dodawać elementy otoczenia + jakiś pojazd lub budynek nawigacyjny.

 

Projekt, który zacząłem z założenia miałby być ustawiany na trudnym terenie, stąd też konstrukcja jest dość wysoka. Dojdzie do tego też jakaś platforma obrotowa :)

 

Skupiam się głównie na modelowaniu, ale w międzyczasie dodaję też trochę detali.

 

Tak więc to był pierwszy szkic 3D:

 

Igge5gH.jpg

 

Poprawiałem trochę proporcje, żeby były bliższe realnej skali elementów

 

et5Qjyc.jpg

Po akceptowalnych przeze mnie proporcjach zacząłem dodawać kolejne elementy konstrukcji

 

Zng2iRx.png

 

7tQItrq.png

 

69EGscx.png

OHAcRL8.png

 

OfEFyKq.jpg

 

WOLmtwX.jpg

 

PH5hTsA.jpg

 

Na tym etapie zacząłem wchodzić trochę bardziej w szczegóły :))) Wrzucę je w kolejnych postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trochę detali, nad którymi ostatnio popracowałem:

 

To będzie pompa zasilająca podnośniki hydrauliczne.

 

PUXxbmi.jpg

 

To będzie generator zasilający rakiety:

 

UAtQ2Uh.jpg

 

Tu dodane trochę więcej detali:

 

97b3C9D.jpg

 

W trakcie robienia tych rzeczy jako dodatkowe zrobiłem 2 elementy :)

Rozdzielnicę elektryczną i gaśnicę, która też pojawi się gdzieś w scenie w późniejszym etapie

 

Dl9BTfs.jpg

 

N50NA4x.jpg

 

Także no, komentujcie, każda uwaga jest warta uwagi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko obrazek z rozdzielnicą skomentuje bo z racji zawodu bardzo mi sie podoba ;D.

dales 4 gniazda 3fazowe i 3 gniazda 1fazowe. Wyłączników instalacyjnych jest 7 sztuk. Wszystkie jednofazowe. Musisz dołożyć 4 zabezpieczenia 3fazowe żeby to miało ręce i nogi. Przydałby się też jakiś wyłącznik główny i różnicówka osoba na 1f i 3f.

 

To wszystko wygląda na zbyt nowe i jest przez to kompletnie nie realistyczne. Te esy i różnicówka nie muszą się idealnie zgrywać, mozesz je delikatnie porozsuwać. Jeden do gory drugi do dołu. Taki subtelny detal na pewno wpłynie pozytywnie. (takich detali powinno byc duzo wiecej, np pokrywa niedomknieta; to korytko jest zbyt idealnie uciete , w rzeczywistosci to nigdy idealne nie jest) Kurz, plamy na tej platiskowej szybce, jakies ryski, lekko odklejona naklejka itd). Ta klapka z siłowego gniazda jak nie jest popsuta to sie tak nie otworzy. Tam jest bodajże sprężyna która to zamyka. Domodeluj jakąś wtyke i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że wkładasz w to serce, ale koncept leży.

Poobserwuj takie konstrukcje w rzeczywistości, to że chcesz stworzyć coś oryginalnego nie zmienia faktu że to powinno działać, tym bardziej przy militarnych wymaganiach praktyczności i niezawodności.

 

Oś pochylenia lepiej sprawdzi się przy podstawie, w sytuacji jak u Ciebie kąt podniesienia jest ograniczony i jednocześnie zależny od wysokości wysięgnika. Co I tak jest bezcelowe bo przymocowane na sztywno siłowniki i tak nie opuszczą podstawy bo to niemożliwe. Swoją drogą proporcje siłowników są nierzeczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z tematem, gdyż wznowiłem prace nad sceną/modelem

 

Wyrzutnia będzie jednak posadzona na pojeździe zamiast platformy :)

 

Pojazd gąsienicowy z obrotową wyrzutnią.

 

Tak to sobie zblokowałem na początek.

 

W1Y0GiH.jpg

 

Gąsienice na podstawie czołgu SMK, podobały mi się to użyję ich w swoim pojeździe.

 

ixEdr93.jpg

 

xDfGdDS.jpg

 

Kolejny etap to rama podwozia i dopasowanie długości gąsienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny detal!

 

Z tego co zrozumiałem jest to koncept, inspirowany pojazdami wojskowymi, dobrze mówię?

 

 

Zgadza się. Robię taki własny koncept, ale elementy które umieszczam w projekcie wzoruję na prawdziwych elementach ze zdjęć i składam to do kupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Na warsztacie rama podwozia :D

 

ui36Zo8.jpg

 

LXKe0fZ.jpg

 

 

 

 

 

 

EDIT:

 

Próba zblokowania całości do złapania proporcji

 

VxBBXkO.jpg

 

 

 

urAsDIK.jpg

 

 

 

Będę musiał wydłużyć ramę i prawopodobnie dołożyć trochę długości do gąsienicy.

 

 

 

Kolejny edit:

 

Dorobiłem kilka części do ramy

 

d2kqeF7.jpg

Edytowane przez mrTrumpet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ostatnimi czasy wrażenie że polska ma silny team jeśli chodzi o każda śróbka musi zostać wymodelowana team.

 

Jeżeli już o tym wspominasz, to wrzucam zestaw śrub M16, które sobie zrobiłem na potrzeby tego projektu :D

Śruby, podkładka (w modelu jest, na renderze zabrakło), nakrętka zgodnie z normą DIN 933

 

6RJQVMi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ostatnimi czasy wrażenie że polska ma silny team jeśli chodzi o każda śróbka musi zostać wymodelowana team.

 

Śrubki są istotne Maciek, elementy nie będą się trzymać bez śrubek :p

 

Co do modelu to bardzo ładne siatki, widać, że sprawia Ci sporą frajdę ich układanie, bo zamiast ucinać loopy ciągniesz je dalej aby siatka ładnie wyglądała :)

 

Pokazuj częściej siatki, dobra robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności