Skocz do zawartości

GTX 960 4gb / GTX 1060 3gb


pezet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Chciałbym prosić o radę.

Korzystam z 3ds max 2015 i vray 3 (już nie pamiętam który dokładnie bo co chwile jest up:)). Nie renderuje na RT, używam i7 4790K po OC.

 

Aktualnie mam Zotac GTX 560 2gb i jeśli chodzi o wydajność w viewporcie nawet daje radę (choć mogłoby być lepiej czasem), ale denerwuje mnie grzanie się tej karty i już kilka razy czyszczony/smarowany wentylator który strasznie hałasuje - zastanawiałem się nawet czy nie przeszczepić stock'owego chłodzenia z i7 które mi leży - ktoś tego próbował?

 

Koniec końców postanowiłem kupić coś nowego do 1000zł.

 

ważne dla mnie wydajność nie gorsza niż obecny gtx i cisza spokój. Polecicie coś? w tytule moje opcje choć nie wiem czy warto (raczej na tych grafikach nie bedzie mi się lepiej renderować niż na procku ??- używam wielu pluginów - architektura)

 

Dodatkowo korzystam z Photoshopa, AutoCada troche aftereffects

Edytowane przez pezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

a zmieniałeś przy okazji pastę na chipie, zawsze też możesz założyć nowe chłodzenie, nowe za ok. 150 zł powinieneś dostać.

 

tak pasta nowa, ale tu już sam wentylatorek nie wyrabia z racji wieku karta ma już chyba z 5 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie renderujesz na gpu bo zasadniczo vray rt to jeszcze nie jest pełnoprawny renderer to chyba bym wziął gtx 1060 ze względu że to nowa konstrukcja, bardziej energooszczędna od poprzedniczki, chyba ze chcesz ciut mocniejsza kartę zerknij na allegro bo ostatnio ceny Gtx 970 zaczęły iść w dół. Co do firmy to polecam modele od gigabyte z systemem windforce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możesz kupić wentylator lub wentylatory, jak są dwa. Koszt ok. 50 zł. Kupić zupełnie nowe chłodzenie;

http://allegro.pl/chlodzenie-i-tuning-chlodzenie-kart-graficznych-45902 ok. 150zł . Poczytaj sobie testy niektórych.

 

Czy kupować nową kartę GTX960/1060. To jest jednak znaczny wydatek ok. 1000 zł, z powodu tylko chłodzeniu ?. Moim zdaniem, szkoda kasy przy obecnym zastosowaniu. Jakby rozwaliło Ci się chłodzenie na CPU to też byś kupował nowego procka i płytę czy tylko chłodzenie ?.

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możesz kupić wentylator lub wentylatory, jak są dwa. Koszt ok. 50 zł. Kupić zupełnie nowe chłodzenie;

http://allegro.pl/chlodzenie-i-tuning-chlodzenie-kart-graficznych-45902 ok. 150zł . Poczytaj sobie testy niektórych.

 

Czy kupować nową kartę GTX960/1060. To jest jednak znaczny wydatek ok. 1000 zł, z powodu tylko chłodzeniu ?. Moim zdaniem, szkoda kasy przy obecnym zastosowaniu. Jakby rozwaliło Ci się chłodzenie na CPU to też byś kupował nowego procka i płytę czy tylko chłodzenie ?.

 

Czasem koszty są pożądane (działalność gosp), ale fakt to bez większego sensu - choć zawsze chciałem zacząć bawić się trochę więcej na GPU - z czego zawsze mnie coś ograniczało albo hardware albo software. Co do wentylatora to tu chyba nie jest tak łatwo:

 

https://www.google.pl/search?q=zotac+gtx+560+2gb&rlz=1C1ASUC_enPL612PL612&espv=2&biw=1920&bih=1070&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjZhcjF-KTPAhXrbZoKHUjjB00Q_AUIBigB#imgrc=OfAGOaSYlEEOEM%3A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności