Skocz do zawartości

splajny i symetria, wycinanie i wklejanie modyfikatorów


PatrycjaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, nie znalazłam tego w maxowym helpie. W sumie to właściwie 3 pytania.

 

1. Dlaczego, gdy używam modyfikatora Symmetry na zamkniętym splajnie, to wszystko jest ok, a jeśli na otwartym to nagle mi wszystko znika?

2. Czy da się z edit poly wrócić z powrotem do shape? Np. jak używam w ShapeMerge funkcji PickShape to trzeba miec przygotowany ksztalt do zrzutowania na inny obiekt, i rozumiem, że w takim przypadku muszę od początku robić na kształtach to, co chcę zrzutować? Nie mogę zrobić dwuwymiarowego editpoly i jakos przejsc na shape'a

3. Na tym filmiku http://www.dubai3dmax.com/GetTutorial.aspx?Tutorial=45 gość od 42:35 do 42:55 wycina Mesha i Lathe, a następnie wkleja, po co to robi? nie lepiej usunąć te dwa modyfikatory a potem je nałożyć jeszcze raz? Po co eis wycina i wkleja, bo to już nie pierwszy raz widzę, ale nie widzę celowości. No i kolejne pól minuty do 43:20 też trochę nie rozumiem, co on tam robi i co to ma na celu, ale bardziej potrzebowałabym dostać odpowiedzi na poprzednie pytania. Z góry bardzo dziękuję :)

Edytowane przez PatrycjaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności