Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: InDesign - usunięcie białego tła z obrazka

Member

Podziękowania

Domyślnie InDesign - usunięcie białego tła z obrazka

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Witam,
    Dopiero zaczynam z InDesignem i już na starcie mam pewien prosty wydawałoby się problem, którego nie potrafię rozwiązać.
    Mianowicie: tło strony stanowi zdjęcie. I na tym tle chcę teraz umieścić wycięte logo.
    Próbowałam zrobić to w ten sposób, że zapisałam logo w PNG z przezroczystością, jednak przy umieszczaniu go w projekcie z jakiegoś powodu sprawia ono, że całe duże zdjęcie pod spodem znacznie się rozjaśnia. Jak tego uniknąć?
    Próbowałam jeszcze do tego podejść z drugiej strony i zapisałam logo w zwyczajnym JPG (z białym tłem dookoła). W tym przypadku po umieszczeniu na projekcie tło nie rozjaśnia się, lecz tu z kolei nie wiem jak usunąć biały prostokąt tła dookoła, tak, by zostało mi tylko czarne logo.
    Z góry ogromne dzięki za pomoc.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Tło usuń i zapisz jako psd.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Wtedy również rozjaśnia mi się całe zdjęcie-tło pod spodem. Czym to jest spowodowane i co na to poradzić?

Member

Podziękowania

Domyślnie

Wypuść pdf produkcyjny i tam zobacz - może to wina podglądu w ID?

Member

Podziękowania

Domyślnie

Nic z tego - tło jest jaśniejsze, nawet wydrukowałam jedną stronę na próbę i tak samo, zatem to nie wina podglądu.
    Podobnie mi się tło rozjaśnia, gdy umieszczam na nim np. tekst i dodaję do niego jakikolwiek efekt :/

Member

Podziękowania

Domyślnie

Zrób Package, wrzuć gdzieś*na Dropbox czy Wetransfer i podeślij linka na prv.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Przygotowując dla Ciebie paczkę przypadkiem znalazłam rozwiązanie - zdjęcie, które miało stanowić tło było w skali szarości - gdy umieściłam tło w RGB wszystko zaczęło działać jak należy - nie wiem w sumie dlaczego, jakaś niezgodność kolorów? No nic, ważne, że problem się rozwiązał. Dzięki za pomoc i tak!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów