Skocz do zawartości

Drukarka 3D w ... arch!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Fajnie, ze to nie ma zadnego zbrojenia, zadnych instalacji - ot taki sobie klocek betonowy nasmarkany. To jest mniej wiecej poziom chatek lepionych z krowiej kupy przez Masajow. Tylko tamte sa lzejsze, bezpieczniejsze i maja rowniejsze sciany :D.

Jako ciekawostka - spoko. Ale to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mieszkanie w bryle odlanej z betonu na pewno spełni wszystkie przepisy. Chyba tanie fabryki customowych prefabrykatow bylyby wiekszym gamechangerem
Robią już takie rzeczy od jakiegoś czasu. Precast concrete. Designujesz dom jak w simsach. Kupujesz gotowe moduły ścian, stropy. Potem układasz na wysięgnikach jak puzzle. Tanie jak barszcz w porównaniu do klasycznej budowy. Problemem jest transport, cała impreza nie opłaca się jak fabryka klocków nie jest wystarczająco blisko miejsca budowy.

 

Natomiast ten domek. Brak zbrojenia i hardcoreowo wrażliwa struktura. No ciekawe czy przetrwałby jedną zimę. ;)

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest transport, cała impreza nie opłaca się jak fabryka klocków nie jest wystarczająco blisko miejsca budowy.

tak, wiem ze są wlasnie rewolucja byloby gdyby zaczely powstawac jak Ikea przy kazdym wiekszym miescie.

 

Porownanie do domkow z krowich plackow bardzo sluszne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czegosc trzeba zaczac - taka drukarka przywoluje na pamiec czasy pierwszych komputerow wielkosci pokoju - pol dekady potem komputery 100.000.000 razy szybsze da sie zmiescic w kieszeni. Poczekamy zobaczymy. Jak dozyjemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre rozwiązanie, w takim razie ja też chcę zamek. Moje kroki poczęte w tym kierunku to plan wykonania makiety budowy domu, nie wiem jeszcze komu to zlecę, ale chcę mieć coś takiego. Z taką makietą szybciej i sprawniej przejdzie sama budowa, pracowałem już na kilku w taki sposób i bardzo to pomaga, zwłaszcza fachowcom wizualizować pewne rzeczy. Znacie jakąś taką firmę, która mogła by się tego podjąć ? Ja myślałem nad http://rapidcrafting.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności