Skocz do zawartości

Płaska wizualizacja- brak cieni- mental ray


Aleksandra Falba

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

przekopałam forum, Oglądałam mnóstwo tutoriali ale nie potrafię znaleźć rozwiązania swojego problemu. Moje wizualacje nie posiadają cieni. Mam daylight system, skyportale, sztuczne oświetlenie. I nic. Poniżej zamieszczam swoje wizki, może ktoś z Was będzie wiedział co zrobiłam źle

14956607_1486785108014712_8410061019298339163_n.jpg?oh=0ab56cef8169a571d1e4b4941d31d238&oe=58C374CF

A poniżej wizka gdzie mam dopiero próbny render by zobaczyć rozkład światła, bez tekstur ( model sketchup) i tu też jest już dramat

14993401_1486787644681125_4118371411010152838_n.jpg?oh=3e0e9b3dcf1ead12bf5ab5fcb180feb2&oe=58C31A53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Masz Cienie. Ostre Cienie od światła słonecznego i od źródeł sztucznych, oraz rozmyte cienie od rozproszonego światła.

Nie wiem jaki efekt chcesz uzyskać ale wizualizacje wyglądają naturalnie. Poobserwuj jak to wygląda w rzeczywistości.

jeżeli chodzi Ci o to że rozmyte Cienie nie są wystarczająco uwydatnione i elementy, które nie są oświetlone bezpośrednio zdają się lewitować, możesz dodać do wizualizacji Ambient Occlusion, najlepiej wyerendeowac osobno i dodac tylko tam gdzie uważasz, że potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z mental ray'a, ale z tego co widzę warto się zainteresować suwakiem "FG precision presets" w zakładce Global Illumination. Więcej nie potrafię pomóc :)

Okej, coś pokombinuję. No właśnie zauważyłąm, że mało kto korzyysta z mental ray. Próbowałam znaleźć korepetytora w Warszawie, kto pomoże mi ogarnąć takie właśnie kwiatki i cięzko o kogoś. Wszyscy namawiają mnie na v-ray

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności