Skocz do zawartości

Teczka 3D - demoreel - Longing for sound


bern20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - rok temu na forum evermotion uczestniczyłem w konkursie "whola lotta loft" - po ukończeniu stwierdziłem, że model jaki mi pozostał jest wart kontynuacji i tu pojawiła się myśl stworzenia swojego demo reel aby pokazać zakres swoich umiejętności. Jako że ten rok okazał się bardzo burzliwy w moi życiu zawodowym jak i prywatnym i zakończy się lądowaniem w Warszawie, zdecydowałem poprosić o kilka rad, sugestii i pomocnych wskazówek, tak abym mógł uniknąć błędów w animacji, montażu i całej postprodukcji. Chce rozwijać się w tą stronę więc każda krytyka, rada itp. jest mile widziana.

 

 

Podczas tworzenia modelu wzorowałem się na istniejących ruinach kościoła w Żeliszowie na Dolnym Śląsku. posiłkowałem sie tylko istniejącymi zdjęciami. Model zrobilem w 3dmax - renderowałem w V-ray. Do konkursowego ujęcia musiałem trochę przeprojektować wnętrze gdyż okazało się za długie i nie pasowało do mojej kompozycji. W pracy konkursowej do stworzenia siebie użyłem Mudboxa. W kolejnym etapie zdecydowałem się na wstawienie siebie w Photoshopie (do statycznej wizualizacji) i After Effects (przy użyciu greenscreena - do animacji). Wszystkie główne textury w rozdzielczości 4000x4000px zrobiłem sam wspierając się darmowymi mapami z serwisu cgtextures.com i zdjęciami z kościoła w Żaliszowie. Bluszcz został wygenerowany za pomocą skrypru ivy generator, podłoga wygenerowana za pomocą FloorGenerator.

W postprodukcji użyłem Photoshopa i Magic Bullet do koncepcyjnych wizualizacji - w tej chwili podczas testów animacji używam dodatkowo AfterEffects.

 

Z góry dziekuję za krytykę i sugestie

 

Oto link do pracy konkursowej

http://www.evermotion.org/vbulletin/showthread.php?111168-quot-Whola-Lotta-Loft!-quot-Evermotion-Challenge-2015

W nastepnym poście wrzuce poprawiony modele i koncepty

 

Dla niecierpliwych link tutaj

https://www.artstation.com/artwork/y2l9x

 

adam-bernard-kulesza-portfolio-kreslarz-demo-reel-vip-001-s.jpg?1473404314adam-bernard-kulesza-portfolio-kreslarz-demo-reel-vip001-3dmodel-s.jpg?1473704972adam-bernard-kulesza-portfolio-kreslarz-demo-reel-vip-002-s.jpg?1473713681adam-bernard-kulesza-portfolio-kreslarz-demo-reel-vip002-3dmodel-s.jpg?1473713729adam-bernard-kulesza-portfolio-kreslarz-demo-reel-vip-003-s.jpg?1473798788adam-bernard-kulesza-portfolio-kreslarz-demo-reel-vip003-3dmodel-s.jpg?1473798847adam-bernard-kulesza-portfolio-kreslarz-demo-reel-vip-004-s.jpg?1473883030adam-bernard-kulesza-portfolio-kreslarz-demo-reel-vip004-3dmodel-s.jpg?1473883082adam-bernard-kulesza-portfolio-kreslarz-demo-reel-vip-005-s.jpg?1473975244adam-bernard-kulesza-portfolio-kreslarz-demo-reel-vip005-3dmodel-s.jpg?1473975297

Edytowane przez bern20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzisiaj wrzucam coś co pozwoli lepiej ocenić model.

Stereometryczna panoramę

 

http://imageshack.com/a/img922/5786/n5fyne.jpg

 

ja odpalałem tą panoramę na komórce za pomocą darmowego programu Holodeck (od jakiegoś czasu wiem ze nie na wszystkich smartfonach da si go zainstalować) - panoramę należy ściągnąć z linku umieszczonego powyżej - przyciąć ją z formatu 1600px-18000 do formatu 1500px-18000 usuwając czarny pasek od dołu - aby program ten widział panoramę, powinna ona mieć nazwę z końcówką _pano Wówczas po wrzuceniu w dowolne miejsce w pamięci komórki program ten sam ją odnajdzie i poprawnie wczyta.

Miłego oglądania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to wygląda. Aktualna kolorystyka mi bardziej podchodzi niż w wątku na Evermotion.

Nie wiem czy jeszcze pracujesz nad modelami, ale gdyby kilka desek (zarówno podłogi jak i na schodach) miały postrzępione/zmurszałe końce, wyglądałoby lepiej. Żeby kilka schodów było przełamane w pół. Teraz to niby stare, ale wszystkie deski w całości.

 

Nie wiem czy masz już jakiś koncept animacji, ale chyba fajnie by było zacząć od pokazania kilku detali, tak żeby widz początkowo snuł różne przypuszczenia co to jest, i stopniowo odkrywać coraz więcej całości. Np. zacząć od zbliżenia na trawę - "łąka?", potem obity kawałek marmurowej kolumny - "skała?", i tak stawiać widza przed zagadkami i stopniowo naprowadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Aniu

pod tym linkiem na evermotion w sekcji WIP równolegle ciągnę prace

http://www.evermotion.org/vbulletin/showthread.php?114356-Evermotion-Challenge-2015-correction

 

masz rację - co do pomysłu na ujęcia - detaliczne ujęcia dobrze będą stopniowały atmosferę

Własnie jestem na etapie prac nad kilkoma animacjami do swojego portfolio i jako że nie posiadam mocnego sprzętu to wielką częśc nadrabiam w after effects - i tak tez będę robił przy tej animacji - te koncepty renderowałem to 50-70 godzin wiec bez solidnej pracy w postprodukcji i kompositingu nie jestem w stanie przerenderować tego

Wstępny scenariusz juz jest - cały czas dopracowuję model, textury itd

A dochodzi jeszcze dodatkowo przeprowadzka do warszawy i poszukiwanie pracy - wiec wszystko rozciąga sie w czasie :)

 

Ta scena z filmu Prometeusz jest głównym wyznacznikiem mojej animacji - bo trzeba równac w górę a nie w dół :)

dzięki Aniu za radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowałem w domu swój własny greenscreen

i rozpocząłem testy do demoreel

na pierwszy strzał do testów użyłem prosty model koncepcji pomnika JP2 jaki stworzyliśmy w pracowni HS99 w 2006 r w Koszalinie

 

link do projektu

http://hs99.pl/2006-koszalin-jpii/

 

link do moich domowych testów

https://www.artstation.com/artwork/llz6V

 

postprodukcja i compositing w photoshop i aftereffects

 

poproszę o opinię bo jest to dla mnie nowość - każde sugestie są mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności