Skocz do zawartości

Jednostka renderująca do 6000 zł


Tarania

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Składam komputer do renderowania scen, modelowania oraz VFX. Planuję w zależności od potrzeb korzystać z takich programów jak VRay, Octane Render, UE4, RenderMan, KeyShot itd.

 

Jeśli chodzi o modelowanie/"rzeźbienie" to służy mi do tego Maya i ZBrush. Zależy mi na maszynie, która mogłaby udźwignąć około 70-80 mln poly.

 

Na zakończenie dodam, że nie potrzebuję do tego monitora.

 

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Obczaj maszyny pod spodem jakis 5820k na x99 asusie i 32GB DDR4 vw 4 modulach 2133-2400 cl14. Do tego SSD ~240 na bramkach MLC i 1TB 7200rpm 64MB np Toshiby plus gtx 950/1050 moze najtanszy 1060. Nie wiem czy 1050 sa juz na naszym rynku. Zasilacz ~600W 80+ lub lepszy tzn 80+bronze np firmy be quiet Obudowa zalman Z1 lub jakis silentium pc. Chlodzenie do tego ~200pln scythe ninja lub silentium pc. Potem cos zaproponuje w tym budzecie. Jak chcesz lepsza grafe to wtedy taniej troche w cpu i mbo 6700k i z170.

 

 

A przy 6700k ddr4 2x16GB zamiast 4x8GB.

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obczaj maszyny pod spodem jakis 5820k na x99 asusie i 32GB DDR4 vw 4 modulach 2133-2400 cl14. Do tego SSD ~240 na bramkach MLC i 1TB 7200rpm 64MB np Toshiby plus gtx 950/1050 moze najtanszy 1060. Nie wiem czy 1050 sa juz na naszym rynku. Zasilacz ~600W 80+ lub lepszy tzn 80+bronze np firmy be quiet Obudowa zalman Z1 lub jakis silentium pc. Chlodzenie do tego ~200pln scythe ninja lub silentium pc. Potem cos zaproponuje w tym budzecie. Jak chcesz lepsza grafe to wtedy taniej troche w cpu i mbo 6700k i z170.

 

Ponoć 5820K wymaga odpowiedniego chłodzenia. Czy przypadkiem nie wodnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie konicznie. Powietrzne do 4.2 - 4.4GHz powinno starczec. To mimo ceny ma dobre recenzje. Mozesz kupic drozsze jak chcesz. Wszystko mozna wziasc z wyzszej polki. Ja bym bral na 5820k. Tu masz jeszcze na 6700k. Na morele masz wiecej ramow ale ten jest na liscie kompatybilnosci.

 

Na morele maja wiekszy wybor pamieci RAM ale CPU jest drozsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic specjalnego. Mialem 1090T na Gigabyte i 660GTX potem dokupile Ausa GTX 970 ale zaminilem go na gwarancji. W miedzy czasie kupilem plyte i 6700k i 2x8GB potem dokupilem do 32. Wtedy DDR4 maly wybor byl i dosc drogie teraz bym bral 2x8GB. Chcialem kupic 5820k ale przyzydzilem. Glownie siedze w zbrushu troche w mayce ale ostatnio malo redneruje. Substance painter troche sie zakrztusil jak renderowalem irayem tzn RAM w gigabycie 970.

6700k

Gigabyte Gaming k3 EU najnowszy bios

32GB DDR4 Kingostoh Hyper X 2x2x8GB 2400Mhz Cl15

Scythe Mugen Max

Gigabyte 970 G1 Gaming

Toshiba Q PRO 120GB na system (zmniejszony catch do 5GB)

Toshiba 512GB 7200rpm

AeroCool obudaowa PV5 jakas stara

OCZ 600W 80+ SLI

 

Chlopaki tego silentium polecaja ja jakbym mial kase to bralbym noctue xD ale ona ponad 300 pln. Musisz sprawdzic czy zmiesici ci sie w obudowie chlodzenie i zeby ram nie byl za wysoki. Skalpel ma z forum ma stacje na 5820k gadaj znim, ale on poleci Ci Asusa plyte xD. dla mnie jeden ch.. bo zmiany do 2000 to glownie porty dodatkowe a potem dopiero sekcje ulepszaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic specjalnego. Mialem 1090T na Gigabyte i 660GTX potem dokupile Ausa GTX 970 ale zaminilem go na gwarancji. W miedzy czasie kupilem plyte i 6700k i 2x8GB potem dokupilem do 32. Wtedy DDR4 maly wybor byl i dosc drogie teraz bym bral 2x8GB. Chcialem kupic 5820k ale przyzydzilem. Glownie siedze w zbrushu troche w mayce ale ostatnio malo redneruje. Substance painter troche sie zakrztusil jak renderowalem irayem tzn RAM w gigabycie 970.

6700k

Gigabyte Gaming k3 EU najnowszy bios

32GB DDR4 Kingostoh Hyper X 2x2x8GB 2400Mhz Cl15

Scythe Mugen Max

Gigabyte 970 G1 Gaming

Toshiba Q PRO 120GB na system (zmniejszony catch do 5GB)

Toshiba 512GB 7200rpm

AeroCool obudaowa PV5 jakas stara

OCZ 600W 80+ SLI

 

Chlopaki tego silentium polecaja ja jakbym mial kase to bralbym noctue xD ale ona ponad 300 pln. Musisz sprawdzic czy zmiesici ci sie w obudowie chlodzenie i zeby ram nie byl za wysoki. Skalpel ma z forum ma stacje na 5820k gadaj znim, ale on poleci Ci Asusa plyte xD. dla mnie jeden ch.. bo zmiany do 2000 to glownie porty dodatkowe a potem dopiero sekcje ulepszaja.

 

Swoją drogą dodam małą uwagę, że nie mam zamiaru bawić się w OC. Nie lepiej więc byłoby brać 5820 bez K (jeśli taki istnieje, bo Hardware to nie moja działka)? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą dodam małą uwagę, że nie mam zamiaru bawić się w OC. Nie lepiej więc byłoby brać 5820 bez K (jeśli taki istnieje, bo Hardware to nie moja działka)? :D
Nie ma modelu bez K to jest seria extreem czyli procesory robocze z odblokowanym mnożnikiem, a tłumaczenie że hardware nie jest twoja działka nie wyklucza zapuszczenia żurawia na stronę intela ;) http://ark.intel.com/pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziasc 6700 zwykle ale na przykład ja w 6700k i na plycie tej gigabyte wchodzę w bios i wybieram tylko GHz na 4.4 4.5 mam stabilnie nic nie ustawiam jest z defaultu xD.

 

Nie potrzebujesz podkrecac a pewnie grasz w gry xD:

6700 + B150 + 32GB DDR4 + GTX1070+SSD 275GB + HDD 1TB

https://www.morele.net/inventory/info/aY1Xhj/

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności