Skocz do zawartości

Legendy Polskie. Zwiastun filmu JAGA


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Adek Ty nepoto !!!

 

Sam bym chętnie obejrzał tutaj więcej ciekawych projektów z Polski. Siedzę w komisjach Pisfu to rzadko bo rzadko, ale ciekawe rzeczy się pojawiają. Widać tylko PI i Dziadek z Nordenem mają odwagę regularnie mierzyć się z reakcją maxa3d. :-) Albo reszta już dawno poszła gdzie indziej.

 

Komunikacja przenosi się powoli do ciepłych jak futrzaste poduszki fejsbukowych baniek. Znak czasów.

 

Ja sam zaglądam tu głównie z sentymentu. Większość starych zawodników z forum dawno przestała się odzywać. Jak nie ma jakiejś afery to nudy.

 

Ale serio, nepotyzm Adka jest w kwestii newsów z PI ? No litości.

Przegłosujcie bana. Nie będzie newsów z PI i będzie spokój :-) :-)

 

Anabell - dziękuję za podrzucenie tematu kolejnym widzom. Liczenie odsłon w tym gatunku jest dosyć istotne - więc czemu ma być zarzutem? Czytam uwagi dość uważnie. Zresztą nie tylko tutaj. Kiedyś miałem je w d..., ale od tego dostaje się strasznych hemoroidów. A ja już nie jestem młody. :-) :-)

 

Peace and love

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest łatwo. Coraz mnie czasu na to, a faktycznie ostatnio zamieszczam to co wpada na skrzynkę. Swoją drogą nie bójcie się wysyłać informacji prasowych. Mało firm to robi.

 

Najgorsze jest to, że dostałem info o fajnych warsztatach, ale hmm... pomimo, że to nie PI, trochę PI. Ale wrzucę.

Ale będzie jeszcze dzisiaj inny non-PI news.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, tyle przeciez sie dzieje w polskiej animacji - co chwile jakas godna uwagi produkcja z innego studia.

 

Przez "chwile" mam na mysli kilka lat. Przez "kilka" mam na mysli przynajmniej piec. Przy dobrym wietrze.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ktoś kto przykleja etykiety do Dębowego... rozdaje pieniądze podatnika.... na kulturę, chociaż sam się deklaruje, że w niej nie uczestniczy tylko trzepie mózgo-wstrząsy dla gimbusów......... no pełen ubaw....!!!!.... ale taka jest rzeczywistość...... ja ją akceptuję i nie narzekam, robię swoje....:))))... nawet się cieszę... większy kontrast, lepiej widać prawdziwy humanizm...:)))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agdybybyl - sprostuję tylko popularny mit, że PISF rozdaje pieniądze podatnika. Jest to nieco bardziej złożone, i na budżet PISF'u składają się operujący w Polsce nadawcy i kiniarze. Można oczywiście nazywać to janosikowym haraczem i udowadniać, że grube ryby i tak przenoszą koszt na szaraczka na końcu łańcucha, ale mimo wszystko jest to jednak zasadnicza różnica.

 

Nawet najwięksi krytycy PISFu zdają sobie sprawę, że bez tego mechanizmu kino polskie zostałoby zredukowane do wartości przyzerowych.

 

PISF powstał między innymi po to, żeby wspierać kosmitów od animacji. :-) . Rola eksperta jest rotacyjna, więc w najbliższych latach raczej na mnie nie traficie. Nie ma strachu. :-) Chociaż cholera wie - to akurat jest decyzją ministra.

 

czołem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mitach o finansowaniu PISF ważne jest też to, że nawet jeżeli na koniec odbija się to na szaraczku, to jest to tylko i wyłącznie szaraczek który płaci za bilet w kinie, za abonament na poszczególne kanały tv, za płyty dvd i tym podobne. Bo podatnikiem jest każdy z nas, czy chodzi do kina czy nie. Wystarczy że szaraczek nie korzysta z dobrodziejstw kinematografii, wtedy nie dokłada się w żaden sposób do budżetu PISF.

Inna sprawa to system ekspercki, bo jeżeli instytucja publiczna ma wydać jakieś pieniądze, to ktoś ja może z tego rozliczyć, więc włączają się w to różne komisje którym może się po drodze włączyć poczucie spełniania jakiejś misji. Ale to temat na osobna dyskusję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Baggins, że wszystko wyjaśniasz.. chętnie posłucham.... ja niestety jestem bez widoku na Olimp... ale z widokiem na rzekę i las poezji..... może i dobrze....:).

Wczoraj brałem udział w audycji-wywiadzie w Radiu RDC... z okazji trwania 10 Festiwalu GrandOFF Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata..... 4157 nadesłanych produkcji z 128 krajów...!!!.... ze mną była młoda Pani reżyser, która jest nominowana w Kategorii Najlepsza Reżyseria Międzynarodowa.... film "Fragmenty".... 30 min, którego budżet wynosił 1.000.000 € (pewnie z PISW-u).

 

Ty Baggins wiesz wszystko...!!!... to mi powiedz co ja tam robię...??? z moim filmem "Interpretacje" (40 lat twórczości artysty malarza i grafika w 13 min), nominowany w Kategorii Najlepszy Film Polski obok między innymi tegorocznego Oscara Studenckiego "Lokatorki"... myślę już nad tym 3 lata i nic nie wymyśliłem... bo od 3 lat jestem tam nominowany, czyżby 3 razy Kapituła Jurorów się pomyliła...???? (A.Holland, L. Majewski itd.).Raz nawet wygrałem w Kategorii... żeby było śmieszniej... Animacja.....tak, tak... animacją 3D....:)))

 

Właśnie przed chwilą dostałem powiadomienie, że "Inerpretacje" w konkursie FreeNetWorld - Serbia, a to jest film o sztuce... czyli powinien być właśnie dla skorupek które aktualnie nasiąkają.... reklama już z nich...kapie....:)))))))).

 

Może jednak różnorodność będzie dopuszczona w zakres koniecznego postrzegania...!!!

 

...a tak poza tym Baggins jako mój Mistrz powinieneś być chyba zadowolony ze mnie, w końcu nie kopiuję Twoich dokonań, a wyniki są.... a nie jestem ani konkurencją ani zagrożeniem detronizacji....!!!!..:)

Edytowane przez agdybybyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jesteśmy w Krainie Deszczowców... ale to Norden pochował parasole, bo mu się wydaje, że obsługuje prysznic....:)))

 

Jak zwykle jestes zero jedynkowy. Trzeba po prostu znalezc ten balans kiedy warto zmoknac a kiedy sie schowac. Ale komu ja to mowie ty juz tak sie spolaryzowales ze nawet nie wiesz gdzie jest wyjscie na zewnatrz. O PI i reszcie [...] mowic nie warto. Tam wyjscia juz nie ma.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agdybybył - przeczytałem Twoje pytanie ze 3 razy, ale naprawdę nie wiem do czego pijesz. Przecie ja się cieszę z Twych sukcesów. Festiwale są bardziej dla takich twórców jak Ty niż takich twórców jak ja. Ja ten światek pożegnałem lata temu. Mam parę dobrych wspomnień i wystarczy.

 

Jak w 97 kończyłem "Deszcz" to już przeczuwałem, że ta ścieżka kariery wymaga bycia nieprzemakalnym :-) :-) :-)

 

czołem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mimo wielu opinii na temat całej serii legend według mnie Jaga przebiła bazyliszka i spodobała mi się prawie tak jak seria Twardowsky. Co do trzeciej odsłony Twardowskyego która została zapowiedziana po napisach tego odcinka to co myślicie gdyby fabuła wyglądała tak: Twardowsky ląduje na obcej planecie która jak na ironie była rządzona przez ród Peruna którego od wieków tam już nie był z oczywistych względów (Boruta go uwięził w swoim lochu) Jaga uwolniła go co zagroziło pozycji Boruty który zrobi wszystko aby się go pozbyć. Twardowsky trafia w niewole jednak po pewnym czasie dogaduje się z ludem Peruna że sprowadzi go z powrotem do domu najpierw jednak muszą załadować statek grzechami (napadają w tym celu inne planety? tu nie mam pomysłu) Po powrocie Twardowsky nie poznaje planety spustoszonej kataklizmami, wojnami, klęskami żywiołowymi. Odnajduje Borutę który jest gotowy oddać z powrotem jego dusze by tylko ten wybawił go od Peruna. Co myślicie o takim toku wydarzeń? a może Pan Panie Baggins zdradzi nam rąbek tajemnicy jak będzie wyglądać kolejna część?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności