Skocz do zawartości

Affinity Photo rusza na windows, rabat 20%


michalo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Myślałem, że będę go używał do game artu / Houdiniego, ale na razie mam noise na (32-bitowych!) gradientach od lewej do prawej :P Zgłosiłem, 0 odpowiedźi póki co.

Jest opcja "Dither Gradients" w Preferences > Performance, ale nie wydaje się, żeby coś zmieniała.

 

Jako zastępnik Photoshopa do obróbki zdjęć - bardzo spoko póki co.

 

post-43744-0-59116800-1480242698.png

Edytowane przez muody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niema możliwości robienia gifów z filmów jak w photoshopie to trochę bida bo ten exporter który jest w photoshopie jest najlepszy na rynku.

Na czym opierasz to twierdzenie ? Pytam z ciekawości, sam używam gimp-gap i jestem ciekaw jak to jest rozwiązane w PS, użyto jakiejś optymalizacji która daje plik lepszy, mniejszy przy tej samej jakości ? Robiłeś może porównanie z gimp-gap ? Ostatnio konvertowałem bezpośrednio z mp4 do gif z linii komend (przez ffmpeg - nawet nie chciało mi się odpalać gimpa) i gdyby nie wymogi co do wielkości i rozdzielczości pliku to jakość była też ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym opierasz to twierdzenie ? Pytam z ciekawości, sam używam gimp-gap i jestem ciekaw jak to jest rozwiązane w PS, użyto jakiejś optymalizacji która daje plik lepszy, mniejszy przy tej samej jakości ? Robiłeś może porównanie z gimp-gap ? Ostatnio konvertowałem bezpośrednio z mp4 do gif z linii komend (przez ffmpeg - nawet nie chciało mi się odpalać gimpa) i gdyby nie wymogi co do wielkości i rozdzielczości pliku to jakość była też ok.

 

tak też z filmowych formatów robie. Z moich testów.. i ogólnie z tego co wiem ten exporter.. w photoshopie save for web. nie ma sobie równych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracowałem dzień na nim, momentami chwilę szukałem jak coś zrobić, czasem trochę zwolnił ale ogólnie dla mojej pracy daje radę.

Ostatecznie kupiłem bo wiadomo -20% a to już prawie darmo, a za darmo to i sól jest słodka :D no i jest nieporównywalnie większa szansa że jak coś tam napiszę na forum w wishliscie to mogą to dodać bo w adobe to już chyba nikt nie wierzy :)

 

Teraz tylko trzeba zmajstrować petycję do quixela żeby zrobili wersję dla Affinity i never look back :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz pisalem - tak, trwaja prace nad Affinity Publisher, na razie wiadomo tylko ze ma ukazac sie w 2017.

 

Teraz nie pamietam do kiedy ale jeszcze przedluzyli promocje na Affinity Photo do ktoregos stycznia.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy są dostępne wersje demo A.Photo i A.Designer?

 

Z niecierpliwością czekam na A.Publisher - Adobe CC to straszny SHIT warty może 10% ceny aktualnej. Jeśli się ktoś zastanawia lepiej kupcie CS6 - nie kupujcie CC - nie jest warte swojej ceny! Liczyłem na mocny rozwój CC, tymczasem Adobe nie zależy na rozwoju, wolą kręcić się w kółko, tworzyć apki na smartfony i różne pierdołowate aplikacje podczas gdy sztandarowe aplikacje stoją w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie pojawiły się demka pod windę, można teścić bez obawień :)

 

https://affinity.serif.com/blog/free-trials-now-available-for-windows-users/?mc=AFFFB01

 

Ja 2 tyg. temu zakupiłem oba - Design i Photo, były w promocji po 39$ za sztukę (i co mnie, ja pierdziele zdziwiło, to było już z VAT...jak oni to robią ???). Ja z Photoshopem i Illustratorem zatrzymałem się na CS4...uporczywie szukałem jeszcze ostatnio czy ktoś sprzedaje CS6 w pudełkach w rozsądnej cenie...i doopa. Nie ma sensu. Mi w CS4 brakowało obsługi nowych aparatów w Camera Raw oraz inteligentnego wypełniania (Content Aware). Teraz mam Affinity Photo i nie szukam już CS6...wszystko co potrzeba mam w sofcie za 150 zł...nie mam pojęcia czy jeszcze śnię czy dopiero śnię...hit.

Pozdro

Hris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzis jeszcze update Designera i masa fixow. Ja juz przenioslem w calosci workflow na Affinity. Dwoch rzeczy ktorych mi brakuje jeszcze w Designerze (warp i trace bitmapy) sa w drodze a na razie uzywam sobie inkscape'a do tego. Genialny soft za genialna cene.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was doszedł do tego jak dodawać wyrenderowane alphy do kanałów? W PS klikam na kanał alpha z ctrl i już mam zaznaczenie. Mogę go wkleić do kanałów i wszystko działa. Już jakiś czas nad tym kombinuję i nie znalazłem rozwiązania, a to raczej podstawowa funkcja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Designer może automatycznie upgrade'ować nadpisany, zlinkowany plik z Photo? Coś jak w Ai-PS, ID-PS.

Nie ma na razie linkowania plikow. Pracuja nad tym, bo bedzie to niezbedne w Affinity Publisher, ale w zblizajacej sie wersji 1.6 ich softow jeszcze linkowania nie bedzie. Mozna plik z Photo "embednac" w Designerze i jak dwa razy na nim klikniesz w glownym dokumentcie to ci sie otworzy edycja tego embednietego pliku. Ale oryginal zostanie taki sam.

Czy ktoś z was doszedł do tego jak dodawać wyrenderowane alphy do kanałów?

Nie wiem czy o to ci chodzi ale jak klikniesz sobie z ctrl na alfie i masz juz zaznaczenie to idziesz do SELECT/SAVE SELECTION/AS SPARE CHANNEL i w panelu kanalow ci sie doda jako spare channel. Prawy klik na nim i mozesz mu zmienic nazwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też cały czas obrabiałem foty i byłem zachwycony, dzisiaj usiadłem do wizki i zachwyt prysnął :)

 

Nezumi - właśnie próbowałem klikać z ctrl tak jak w PS, obejrzałem kilka tutoriali i nic. Po kliknięciu z ctrl zaznacza mi i tak cały obszar...

Na forum poczytałem, że ludzie też maja z tym problemy i bardzo źle to działa, nawet zapisywanie TIFFów z przeźroczystością się sypie. Więc jak na razie PS jeszcze mi się przydał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o zaznaczanie z ctrl nie mam problemow zadnych. Mnie zawsze pen tool wywala Photo ;D. Ogolnie po przesiadce na Affinity i codziennej pracy Designer nie wywalil mi sie ani razu (moze raz ale autozapis uratowal sprawe) i Photo... nie pamietam ile ale duzo. Nie zaluje przesiadki tak czy siak bo widze ze pracuja, dopieszczaja. Wazne zeby u nich na forum zglaszac bledy bo w przeciwienstwie do Adobe sluchaja ludzi, odpowiadaja i testuja. Nie moge sie doczekac 1.6 juz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pytałem o to w wątku o designerze, ale tam cisza więc się wtrące tutaj :)

 

Jak to jest z czytaniem plików z Illustratora - .ai/.pdf-y. Chodzi mi o maskę przycięcia/kadr - clipping mask - coreldraw i inkscape nie czyta tego i zawsze ucina grafikę. Czy Designer robi tak samo?

 

W trailu nei zdążyłem tego sprawdzić niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie czyta clipping mask bez problemu - jest obrazek i jest na nim krzywa ktorej mozna sie pozbyc i obrazek nie jest obciety. Nawet calkiem skomplikowane gradienty mi wczytal ze starych projektow AI bez rasteryzowania ich. Trzeba jednak uwazac w przypadku AI bo wczytuje tylko te, ktore zawieraja komponent PDF. Jesli tego nie maja to nie czyta ich w ogole.

Nigdy nie bedzie to idealne rozwiazanie - wczytywanie starych plikow z innego softu. Ja poczekalem z zakupem do momentu, kiedy zaczalem robic nowe projekty w calosci w Designerze. Ale wciaz zostalo mi sporo starych AI i czasem musze do nich siegnac. Zdazyly mi sie sytuacje ze klalem bo nie zapisalem sobie kompatybilnego pliku z PDF i teraz sie mi nie otwiera. Ale to nie wina Designera w koncu. Za jakis czas zapomne o AI jak sie zestarzeja przeszle projekty i nie bede musial do nich siegac ;)

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności