Skocz do zawartości

laptop - prośba o doradzenie zakupu


qbson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Jestem tu nowy i bardzo proszę o pomoc przy wyborze laptopa.

Moja dziewczyna planuje zakupić laptopa, który doskonale będzie się sprawdzał w zakresie grafiki. Zależy jej, aby to był sprzęt naprawdę szybki i nie wieszał się przy działaniu w kilku programach na raz.

 

Czego używa? SketchUp z VRay, AutoCAD oraz Photoshop. W sketchup często renderuje różne sceny, których czas ukończenia jest długi... Fajnie by było (o ile to możliwe), aby komputer przykładowo robił render, a mimo tego żeby z niego można było dalej korzystać nie zawieszając całego systemu.

 

Słuchajcie, ja kompletnie się nie znam na co należy zwrócić uwagę kupując sprzęt do takiej pracy dlatego gorąca prośba do Was o pomoc. Jeśli możecie to wklejcie linki do gotowych propozycji - nie odbierzcie tego źle, ale po prostu po nazwach podzespołów będzie mi ciężko to ogarnąć...

 

Budżet: 6-8k zł

 

Z góry dziękuję wszystkim za propozycje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

stacjonarka. a nie laptop :)

 

czy naprawdę ona potrzebuje laptopa?

 

Maćku, powiem Ci, że również nad tym myślałem, aby to była stacjonarka - wówczas można by próbować coś złożyć i pewnie by było łatwiej.

 

Sęk w tym, że sporo jeździ i pracuje w różnych miejscach dlatego miejsce do pracy musi mieć i w biurze, i w domu i w delegacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.x-kom.pl/p/341356-notebook-laptop-156-asus-strix-gl502vs-32-i7-7700hq-32gb-512ssd-win10.html

 

najnowsze i7 dosłownie najnowsze premiere miało kilka dni temu.

32 giga ramu

512 giga dysk SSD. (SSD to są te ultra szybkie bez ruchomych części, więc może używać komputera w ruchu pociągu etc. + komputer odpala się w 3 sekundy etc.... apki to samo)

 

GTX 1070. karta o gigantycznej mocy pociągnie raczej każdy jej projekt. karta generalnie pod 4k, tak więc można śmiało podpinać duże monitory.

 

laptop posiada sprawdzone chłodzenie, nie ma throotlingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jej, aby to był sprzęt naprawdę szybki i nie wieszał się przy działaniu w kilku programach na raz.

 

Tylko mała uwaga, ta przypadłość to nie z winy sprzętu tylko systemu, nawet wolny sprzęt przy dobrym systemie uciągnie elegancko masę programów jednocześnie tylko wolniej będzie mielić - oczywiście, a że Winshit10 to bug na bugu bugiem poganiany i jeszcze szpiegostwo zmasowane, chyba najgorszy kernel w historii świata, to może być różnie i nie należy winić sprzętu.

 

Polecam również tego najnowszego Asusa w tym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności