Skocz do zawartości

problem z nowym vrayem 3.4


Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegoś tygodnia mam zainstalowanego nowego maxa 2016 + vray 3.4 i zaczęłam mieć problemy z ustawieniami światła i kamery. Wiem, że w nowym vrayu, kamera jest wrzucona do standart, a z komendy można wywołać physical ale generalnie pojawiają mi się dziwne problemy. Typu wrzucam nową kamerę, daje vray sun o mocy 0,2 i wdł sceny jest to za jasno, wszystko jest prześwietlone i mam cały biały obraz. Czasami jest cały czarny obraz. Gdy np zmieniam ustawienia kamery

(np. f number z 8 na 40 ) - w ogóle nie wpływa to na scenę. Mam wrażenie że vray się totalnie nie słucha, raz zadziała, raz nie, światło jest jakieś bardzo wyczulone. I jest ogromny kontrast przy pierwszych próbach renderu, w starszej wersji vraya było to jakoś bardziej wyważone.

 

Czy to może być problem z samym vrayem ? Generalnie miałam straszne problemy z zainstalowaniem samego programu i jak silnika, cały czas wyskakiwał jakiś błąd.

Poniżej wrzucam render przy oświetleniu vray sun - 0,02. Kamera w scenie to vraycam

 

Czy ktoś może miał podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Musisz aktywowac camera exposure, mozna to zrobic na dwa sposoby.Z poziomu camery install camera exposure, albo wciskając 8 w zakladce enviromet>exposure control>PhysicalCamera Exposure Control.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności