Skocz do zawartości

Kinect xbox one dla PC - kompatybilność


Cerber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Postanowiłem napisać ten temat by szukać pomocy i jednocześnie jako przestrogę dla osób, które tak jak ja nie sprawdziły, czy ich USB 3.0 w komputerze ma wsparcie z kinectem.

 

Przechodząc do meritum, zakupiłem potrzebny sprzęt do mocap w programie Iclone 6. Był to kinect od xbox one oraz adapter usb dedykowany przez firmę microsoft. Według producenta adaptera nie powinno być żadnych problemów z połączeniem za pomocą portu USB 3.0 jednak... w komputerze kontroler działa w oparciu o chipset ASMedia, który nie jest wspierany w żaden sposób i jest zwyczajnie nie kompatybilny. Daje za mało zasilania dla urządzenia i nie da się go w żaden sposób podłączyć.

Z listy kompatybilności wynika, że grono kart rozszerzeń na PCI-express jest również ograniczone i musi być sygnowane chipsetem firmy NEC.

Moje pytanie jest następujące. Czy ktoś poradził sobie z tym problemem i wie gdzie mogę kupić odpowiednią kartę. Nie zwracałbym się tu z pytaniem bez uprzedniego przeszukania informacji. Pomyślałem, że ktoś miał podobny problem i zakupił kartę.

Proszę więc o pomoc

 

 

Dodatkowo chciałbym nadmienić, że za pomocą narzędzi SDK sprawdziłem zgodnośc z moim kontrolerem i niestety nic...

 

Po czasie

 

Ok, wziąłem sprawy w swoje ręce i zamówiłem kartę pod PCI Express z USB 3.0.

 

Pełna nazwa karty to KONTROLER USB 3.0 x2 PCIe TRANSCEND PDU3

Ta karta powinna być w 100% kompatybilna.Jak ogarnę wszystko to zrobię mały poradnik jak podpiąć poprawnie kinect żeby potem używać go do mocapu za pomocą Motion Builder 2017

Pozdrawiam

Edytowane przez Cerber
up to date
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zamykając ten temat chciałbym powiedzieć, że ku mojemu zaskoczeniu wszystko wypada świetnie i po zakupie karty, którą podlinkowałem w poprzednim poście. Wszystko działa znakomicie i kinect z X One działa wręcz wyśmienicie jako tanie narzędzie do montion capture.

Na chwilę obecną postanowiłem zakupić budżetowy komputer na moje potrzeby i mam również zamiar zamieścić poradnik dla osób, które tak jak ja nie uważają, że wydanie dużej kasy na komputer dla początkujących i bardziej zaawansowanych hobbistów nie jest specjalnie dobrym pomysłem.

Chciałbym więc w tym poście obwieścić, że po tym jak trafi do mnie nowy komputer, umieszczę w odpowiednim temacie specjalny poradnik dotyczący złożeniu bardzo budżetowego komputera, który pozwoli na domowy moncap w domu. Kiedy to się stanie i będe miałjuż komputer, który aktualnie zamawiam. Postaram się dodać tu również moje tutoriale odnośnie modelowania w programie ZBrush (po zakupie nowej licencji bo aktualnie muszę zdać swój stary sprzęt).

Możliwe, że obiecuję zbyt wiele ale postaram się sprostać. Chciałbym podzielić się wiedzą zdobytą na studiach oraz tej, którą zgromadziłem przez lata.

To taki hołd w kierunku tego forum za wsparcie przez lata bo chociaż się nie udzielałem to sporo czytałem.

Serdecznie pozdrawiam. Mam nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu uda mi się zamieścić video poradnik z zakresu mocap. Potem zobaczymy razem co dalej.

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności