Skocz do zawartości

Zmiana procesora - pomoc przy wyborze


Ewelina Lekka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zakupiłam niedawno sprzęt do renderingu, ale potrzebuję mocniejszy procesor, z racji tego, że jest to całkiem nowy komputer, nie chcę wymieniać wszystkich podzespołów.

Mam obecnie procesor:

Intel Core i7 - 5820K

 

płyta główna

MSI X99S SLI PLUS

https://pl.msi.com/Motherboard/X99S-SLI-PLUS.html#hero-overview

 

chciałabym wymienić tylko procesor na:

Intel Core i7 - 6950X

 

Głównie chodzi mi aby zmniejszyć czas renderu minimum do 50-60%, czy jest to możliwe przy tym nowszym procesorze? Biorąc to na logikę, to przerzucając się z 6 rdzeni na 10 to może być to niepewne, ale nie wiem czy w taki sposób się to przelicza... Raczej różnią się GHz. To jest chyba jedyny z edycji Extreme najmocniejszy procesor jak do tej pory, na pewno jakiś z 12 rdzeniami dałby spokojnie radę, ale chyba takie nie występują pod moją płytę?

Edytowane przez Ewelina Lekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jeżeli dobrze popatrzysz to nawet na allegro, z roczną gwarancją i na fakturę, kupisz Xeony E5-2683v3 za jakieś 2-2.5 tyś. W porównaniu do podkręconej 5820k będzie to około 50% więcej wydajności, w stosunku do standardowych zegarów - około 70%. 6950x to najbardziej nieopłacalny procesor pod kątem wydajność/cena; Intel wypuścił go tylko wyłącznie dla maniaków z głębokimi kieszeniami którzy muszą mieć sprzęt "do picu"

Edytowane przez vandam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności