Skocz do zawartości

GTX 1060 6GB czy GTX 1070 8GB


EmptyPixel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Noszę się z zakupem nowego zestawu, w tym nowej karty graficznej i zastanawiam się nad wyborem, pomiędzy :

MSI GeForce GTX 1060 6GB HDMI DVI DisplayPort Gaming , a MSI GeForce GTX 1070 ARMOR 8GB OC GDDR5

Czytałem, że ta 1060 ma czasami problemy wiatrakami, nie wiem na ile to częsta przypadłość.

 

Praca głównie w CPU - Vray, Corona Renderer z wykorzystaniem Vieportów ale planuje także wykorzystać GPU.

Jeśli chodzi o rodzaj pracy to modelowanie, wizualizacje architektury, zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne ujęcia.

 

Karta ma pracować z procesorem Intel Core i7-6850K 3,80GHz BOX oraz płytą ASRock FATAL1TY X99X KILLER (X99 3xPCI-E DDR4). Będę wdzięczny za sugestię dotyczącą wyboru karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Wstępnie planowałem zakupić GTX 1060, ale trochę zaniepokoiły mnie informację o problemach z wiatrakami, teoretycznie mogę dołożyć parę stówek więcej i kupić mocniejszą GTX 1070, oczywiście odbędzie się to kosztem innej części.

Może źle sformułowałem pytanie bardziej chodziło mi o to czy ta 1070 nie jest nad wyrost i czy ktoś miał doświadczenie z tymi kartami, bo nie zawsze droższe znaczy lepsze.

Edytowane przez EmptyPixel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bys musial spytac kogos kto mial obydwie i ma porownanie ;) Ja mam 1070ke, wszystko pieknie smiga, problemow nie stwierdzono wiec moge polecic, ale pracuje na Blenderze. 2 dodatkowe giga na texturki na karcie na pewno ci sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności