Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Jak Internet pomógł odrodzić się filmowi animowanemu

Member
    Awatar WWWoj
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Spoko artykuł, chociaż poprzedni podobał mi się bardziej. Był bardziej konkretny, czegoś ciekawego się dowiedziałem i zapamiętałem.
    W tym dla mnie trochę złapane pobieżnie ogólniki z historii animacji, i jak o wpływie internetu się zaczyna to w sumie oczywistości i się kończy. Brakuje tego czegoś. Spoko się czyta, ale nie zapadł w pamięć jak ten wcześniejszy.
    Z ciekawostek w temacie, które zasłyszałem na jakiś festiwalach kiedyś, to Francja ponoć traktuje animacje jako swoje dobro kultury, dlatego dokłada do branży 70 procent budżetu, bo ogólnie branża wogóle nie zarabia na siebie. Co ciekawe, bo tam wydawałoby się , że ma się całkiem dobrze.

Member
    Awatar agdybybyl
    Podziękowania

Domyślnie

Na większości festiwali filmowych, nawet jak jest sekcja "animacja"... prawdziwi "filmowcy" traktują ją jak dużo młodszego brata i to autystycznego. Kiedyś miała na to wpływ powszechność
    animacji dla dzieci.... teraz powszechność podpoziomu odstresowującej animacji z YT.... :).
    Filmowcy po cichu stresują się na widok młodszego brata on jest nieprzewidywalny, bo to 100% kreacja... w kinie dochodzi ona może do 60%... scenografia i aktorzy są mniej lub bardziej zastani....:)))
    Humanista jest wśród ludzi... głupek tarza się w próżni...

Demiurg
    Awatar CzAk1
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez WWWoj Zobacz posta
    Spoko artykuł, chociaż poprzedni podobał mi się bardziej. Był bardziej konkretny, czegoś ciekawego się dowiedziałem i zapamiętałem.
    W tym dla mnie trochę złapane pobieżnie ogólniki z historii animacji, i jak o wpływie internetu się zaczyna to w sumie oczywistości i się kończy. Brakuje tego czegoś. Spoko się czyta, ale nie zapadł w pamięć jak ten wcześniejszy.
    Z ciekawostek w temacie, które zasłyszałem na jakiś festiwalach kiedyś, to Francja ponoć traktuje animacje jako swoje dobro kultury, dlatego dokłada do branży 70 procent budżetu, bo ogólnie branża wogóle nie zarabia na siebie. Co ciekawe, bo tam wydawałoby się , że ma się całkiem dobrze.
    Dzięki WWWoj. Pomyślę o czmyś bardziej specjalistycznym przy kolejnym tekście ;)
    www.iamczaki.com

"Ani bowiem talent bez wiedzy, ani wiedza bez talentu nie mogą stworzyć doskonałego mistrza."
    Witruwiusz

Member
    Awatar WWWoj
    Podziękowania

Domyślnie

Będę wyczekiwał :) Z ciekawostek, ostatnio natknąłem się, że pierwszy animowany film pełnometrażowy powstał w 1917 roku i był produkcji argentyńskiej.

Demiurg
    Awatar CzAk1
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez WWWoj Zobacz posta
    Będę wyczekiwał :) Z ciekawostek, ostatnio natknąłem się, że pierwszy animowany film pełnometrażowy powstał w 1917 roku i był produkcji argentyńskiej.
    Też pierwsza animacja erotyczna powstała gdzieś w tym okresie. Wyprodukowano ją w Meksyku, bo w USA nikt nie chciał się tego podjąć ;)
    Taka ciekawostka:)
    www.iamczaki.com

"Ani bowiem talent bez wiedzy, ani wiedza bez talentu nie mogą stworzyć doskonałego mistrza."
    Witruwiusz

Member

Podziękowania

Domyślnie

duapa jasdss
    × nie 2 użytkownik(ów) ma inne zdanie na ten temat

Member

Podziękowania

Domyślnie

Bardzo dobry artykuł, chcemy wiecej! http://max3d.pl/ robisz robote!
    × nie 1 użytkownik(ów) ma inne zdanie na ten temat

Member

Podziękowania

Domyślnie

Moim zdaniem internet daje sporo szans sztuce by została zauważona. Dzięki niemu mogę swobodnie rozmawiać z ludźmi z zagranicy, bo jak się zainteresujesz to dotrzesz do różnych interesujących informacji itp, których nie znajdziesz nawet w najbardziej offowym kinie czy festiwalu. Innym zawodom też pomaga wypłynąć, ale często to po prostu świetna reklama.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Solidny artykuł!

Member
    Awatar agdybybyl
    Podziękowania

Domyślnie

"Większość jest głupia, im większa większość, tym głupsza.".... S. Mrożek.
    Lema może już nie zacytuję....:))))...
    Internet nie może popierać niczego dobrego... tylko popiera i rozdmuchuję głupotę.
    Sztuka nie potrzebuje reklamy tylko autorutetów, a marketing nie potrzebuje i boi się autorutetów,
    więc użył internetu żeby przykryć głosy autorytetów warstwą solidnej głupoty.... udało się....Smacznego...!!!
    Humanista jest wśród ludzi... głupek tarza się w próżni...

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów