Skocz do zawartości

render - co jest nie tak?


herbatnikkk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przyznam się że zaczynam swoją przygodę z 3ds maxem. Napotkałam na pewien problem - finalny render baaardzo odbiega od tego co chciałabym uzyskać. Co powinnam poprawić, by wyglądał jak ten po prawej? Czy to kwestia ustawień vraysun, camery czy może ustawień vray pod F10? Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Spróbowałam z zaproponowaną sceną z linku. Render wyszedł rozmyty, niewyraźny i kolory bardzo wypłowiałe.

Zgadzam się, że nie ma uniwersalnego ustawienia. Chciałabym jednak pomocy jak uzyskać render, kolory jak na tym prawidłowym renderze, który umieściłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że ten render z prawej był obrabiany w PS, w tym z lewej da się wyciągnąć kolory w parę sekund :P wydaje mi się, że też kwestia ujęcia, próbka jest robiona bardziej od góry, przez co widzimy więcej zielonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz kanal alpha z tego samego obrazu co diffuse tak sie zdaza.. tiff, png, bez roznicy.. sprobuj osobny jpg na diffuse osobny na alpha (czarno-bialy) w diffuse wypelnij to co jest przezroczyste kolorem, tak zeby ten pixel/ pare pixeli na granicy przezroczystosci mialy 'dobry' kolor, nie bialy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności