Skocz do zawartości

Grafika gtx1060/1070 czy warto?


pezet

Rekomendowane odpowiedzi

Hej widzę ze temat wałkowany nie raz będę wdzięczny za pomoc - stanąłem właśnie przed problemem wyboru nowej grafiki.

 

Korzystam z max 2015 + vray 3.5

 

I7 4790K

16 GB ramu

zotac GTX 560 (2gb),

 

grafika mi padła i muszę kupić coś nowego (choć sprawdzę jeszcze wypiekanie w piekarniku co znalazłem tu na forum:D) - wcześniej nie korzystałem z vray RT bo na tej grafice mijało sie to z celem (tzn bawiłem się trochę - ale dosłownie bawiłem). Głównie służyła mi ona do w miarę przyzwoitej pracy z viewportem.

 

I teraz pytanie czy przy GTX 1060 vray RT ma w ogóle jakiś sens?

 

Teoretycznie do spokojnej pracy z tekturami i viewportem mogę kupić grafikę za jakieś 600 zł i to mi wystarczy - teoretycznie też mogę dać nawet te 2000 za gtx 1070 tylko pytanie czy przy tych parametrach użytkowanie vray RT ma jakiś sens - będzie to szybsze niż procek - i da się zrobić jakieś wizki (głównie architektura w moim wypadku - tak wiem o tym że rt nie obsługuje części pluginów itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a jeśli gtx 1070 to który ?

przy 1060 zdecydowałbym sie pewnie na (Palit GeForce GTX1060 Super JetStream 6GB).

 

tu najtańszy palit 1070 można za 1750 dostać, jetstream za 1950 a super jetstream za 2020, gamerock 2020,

 

nie pisząc już o innych producentach warto dopłacać do droższych modeli (na przykładzie tego palita?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten jetstream super jetstream i gamerock to jest to samo, rózni się głównie kolorystyką. Można zamienie wgrywać biosy. Jedynie gamerock elite czy jakos tak jest ciut lepszy i ma dużo wyższe zegary raczej nie osiągalne dla tych pozostałych, ale to loteria. Ja mam jetstreama i jest wg mnie spoko. Jedyny minus to rodzaj pamięci, mozna trafić albo microny albo samsungi. Samsungi się dużo lepiej podkręcaja ale w ogólnym rozrachunku dużej rożnicy między kartami nie będzie. Wartą rozważenia jest jeszcze msi. Równie cicha, ciut lepiej się podkręca z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zakupiłem GTX 1070 palit jetstream.

I mam pytanie nie wiem czy gdzieś coś nie jest przyblokowane - sterowniki najnowsze nvidia + oprogramowanie z palita. Problem taki zę mam dużą scenę w maxie i strasznie muli mi fps w viewportcie (mimo ze powinno na tej grafice hulać) patrze na wskazania taktowania (w apce od palita) i tam jest cały czas minimalne taktowanie i wogóle po odpaleniu max nie skacze do góry jak powinno. przy 17milionach vertexów fps na poziomie 3-4 (shade + edges). Mam trochę syfu obecnie na komputerze i szykuje mi sie format - ale muszę skończyć najpierw projekt - ktoś coś poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności