Skocz do zawartości

Teczka 3D : Futurystyka/sci-fi


snizo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Dla motywacji i rozwoju zakładam teczkę mając nadzieje na cenne wskazówki i porady;) Z reguły wzoruje się na znalezionych w necie obrazach i konceptach. zacznę od scenek bez materiałów bo jak scena, koncepcja albo oświetlenie leży to materiał nie pomoże :P gbo44wfp4bgm.jpg

Edytowane przez snizo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bardzo dobrze że zaczynasz. w ten sposób. właśnie miałem pisać że światło mega słabe. moją poradą jest stworzenie sobie 2 materiałow. Jeden ten biały clay może być. a drugi to samo reflection ostre. w ten sposób szybko zobaczysz co i jak.. jako trzeci materiał możesz użyć reflection ostrego takie 90% lustro wtedy widać ładnie blinki i jak metal będzie wyglądać.

 

Co do samego światła, staraj się umieścić dużo różnych bardzo małych świateł. w ten sposób uzyskasz ciekawe dynamiczne światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyeliminowałem poważny błąd otóż światła podłogowe było minimalnie za nisko przez co nie oświetlały sceny a sufitowe było z tego powodu wykręcone na maksa powodując przepalenia.Zmieniłem temperaturę na 5500 dodałem dwa większe światła za kamerą, drobna zmiana pozycji kamery oraz ustawień przesłony itd.

Teraz oświetlenie podłogi jest nieco słabsze niż sufitu ale myślę iż jest to prawidłowe bo stosunek źródeł światła na suficie jest mniejszy od podłogowego.

Myślę ze jest znacznie lepiej, ponadto udało się obniżyć ustawienia rendera bez widocznej straty jakości.

n25sp23qaj6e.jpg

 

 

Pytanie.. sub-pixel mapping używać? Jeśli nie to czy są jakieś sytuacje kiedy warto?

 

tu dodaje tak jak radzono ostre odbicia

5vxjk3at3nnt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nieco lepiej chociaż na razie głównie pod kątem podłogi . Dodałem podświetlenie podłogi po bokach, lampy w podłodze dalej niestety niepoprawione zwykły materiał vray light. Kolor ściany i drzwi oraz ten jasny błękitny materiał na pewno do wymiany. Mam mały problem z uzyskaniem ciemnej metalicznej podłogi bo po dodaniu reflection wychodzi znacznie jaśniejsza jak poniżej widać (dyffuse całkowicie czarny), a z kolei matowy środek podłogi ładnie czarny bo nie ma odbić.

8955457de1212e9f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstępna wersja ręcznego panelu diagnostycznego technika. Panel będzie gdzieś sobie leżeć, a po lewej stronie pod dwoma pierwszymi panelami będzie półka z rożnymi narzędziami elektrycznymi.. w planie mam futurystyczny multimetr, jakaś podręczna mała spawareczka, latarka i może jakiś inny badziew. Po prawej stronie myślę aby dodać jakiś pojemnik/ kontener. O ile znajdę pomysł to pojawi się jakaś drabina pod otwartą klapą kanału, a może nawet jakiś mały robot techniczny z podnośnikiem.

rw3ony9gt3rj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie marnować potencjału tych projektów postanowiłem zaprzyjaźnić się z substance painterem. Pierwsze zadowalające efekty-prosty obiekt ale wynik zadowolił mnie na tyle by pomyśleć o wzięciu na warsztat jako następne obiektów z tamtych projektów.

2nsuc5x.jpg

 

Przy okazji pytanie... pod paintera ciecia siatek UV lepiej robić na ostrych krawędziach czy na gładkich powierzchniach obiektów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2zdybex.jpg

Pierwsza próba na obiekcie ze sceny... jak na początki z painterem wyszło lepiej niż się spodziewałem, ale mimo to całość zrobię od nowa aby poprawić podstawowe błędy. Planuje docelowo całą scenę zrobić na podobnym do tego poziomie, jednak retopo i wypalanie trochę zajmuję czasu.

W każdym razie Painter,3ds max i PS to fajni kompani do wieczornych posiedzeń przy browarku :P

 

Problem tylko taki ze ciągle mnie ciągnie do innych zaczętych projektów takich jak: Osprzęt z anime Shingeki no Kyojin, Skot ot-64, ekspres nesspreso, archer artillery system i kilka innych ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że ciśniesz ostro i tak 3maj :P wyłącz tło proszę lub załaduj inne - takie, żeby obiekty pasowały do ich otoczenia . A ciecie UV robie na ostrych krawędziach, tak żeby dobrze normal mapkę wypalić.

Czekam na projekt: Osprzęt z anime Shingeki no Kyojin/ Widziałem chyba na YT filmik w całość jak jest robiony za pomocą Zbrusha

Edytowane przez matiuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała przerwa ze względu na wyjazd związany z pracą, ale w końcu kontynuuje i nawet jestem bardziej zadowolony, gdyż przerwa wpłynęła pozytywnie na kreatywność :P

Taki oto efekt pracy przy drzwiach.

mantiuss dzięki za info bo robię właśnie tak.

 

2w4czf4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności