Skocz do zawartości

Modelowanie pudełka z wykrojnika


Egahen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki mały problem, z którym zmagam się już od jakiegoś czasu. Otóż od czasu do czasu muszę wykonać dokładny model pudełka. Zazwyczaj mam dostęp do wykrojnika, na podstawie którego pudełko zostało wykonane. Czyli teoretycznie sprawa jest prosta, w praktyce zupełnie sobie nie radzę...

 

Do tej pory pomijałem zupełnie wykrojnik (o tym za chwilę), po prostu działałem na boxie o odpowiednich wymiarach, do niego był przypisany modyfikator Solidify i Subdivision Surface. Solifidy robi mi grubość, a SS daje ładnie zaokrąglone krawędzie. No i jakoś to działa, ale efekt jest daleki od idealnego.

 

Siatka modelu wygląda po prostu fatalnie. Co koniec końców by mi nawet nie przeszkadzało, ale ona jest tak zapaskudzona, że modyfikacja modelu staje się po prostu niemożliwa. Na ostrych krawędziach pojawiają się jakieś dziwne artefakty, z którymi trudno jest walczyć.

 

przyklad_box.jpg

Próbowałem też wykonać sobie pudełko na podstawie wykrojnika i je odpowiednio pozaginać, dokładnie tak jak dzieje się to w rzeczywistości - niestety, efekt jest jeszcze gorszy. Nie umiem uzyskać obłych krawędzi, a jeśli już, to znów muszę zmasakrować model Loop Cut`ami...

 

Pytanie czy macie jakiś pomysł, jak do tego podejść, aby było i ładnie i poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności