Skocz do zawartości

Robot - refki do animacji


Qubs

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

 

Zrobiłem model robota razem z prostym rigiem:

https://www.dropbox.com/s/te095rp74uwem0b/robot.jpg?dl=0

 

Na zaliczenie teraz potrzebuję zrobić animację. Ważne jest, żeby była realistyczna więc ma być czuć jego ciężar. Potrzebuję jakieś refki apropos animacji takiego typu robota.

Animacja ruchu i interakcja z obiektem (podnoszenie czegoś, przeskakiwanie murku)

 

Macie może namiary na miejsca, w których mogę znaleźć coś takiego? Pierwszy raz robię animację ale uczelnia tylko wymaga a nie pokazują wykładowcy nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pierwszy raz robię animację ale uczelnia tylko wymaga a nie pokazują wykładowcy nic.

heh, klasyk :-)

 

Co do referencji.. cóż. Po pierwsze to życzę powodzenia, bo body mechanics jako pierwsza animacja to bardzo wysoki poziom.

Po drugie.. może po prostu.. nagraj? Ciężko znaleźć robota.

Przywiąż do nóg dwie butelki po coli 2.25l i zrób podnoszenie pudła.

Dwa kroki, schylenie i podniesienie pudła. Max 5 sekund.

 

A potem, cóż. W Twojej sytuacji poleciłbym po prostu skopiowanie 1:1 animacji. Takie roto. Oczywiście to jest fatalne wyjście, ale najlepsze gdy nie miałeś styczności z animacją i jak się domyślam nie masz kilku miesięcy na nauczenie się podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówisz, że zrobić animacje dla postaci człowieka byłoby łatwiej? Bo może mogę zmienić jeśli będzie warto.

Z drugiej strony szkoda tracić czas spędzony nad robotem, bo pod koniec maja zaliczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówisz, że zrobić animacje dla postaci człowieka byłoby łatwiej? Bo może mogę zmienić jeśli będzie warto.

Z drugiej strony szkoda tracić czas spędzony nad robotem, bo pod koniec maja zaliczenie.

 

Nie nie. Nawet jeszcze trudniej.

Nagrać siebie zachowującego się jako robota. zio_mal podesłał taki właśnie najbardziej charakterystyczny chód.

imho zrób dwa takie kroki + schylenie się/odkładanie.

O ile to wystarczy na zaliczenie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za podpowiedzi.

Dorobiłem mu ręce razem z rigiem i teraz jest kłopot.

 

https://www.dropbox.com/s/0h8uefhy819kduo/robot-rig_x264.mp4?dl=0

 

Na filmiku widać prosty ruch ręki, problem polega na tym, ze czasem jak renderuję to jest on płynny a czasami "skacze" tj. pojawiają się (przez krótką chwilę więc strzelam, że to pojedyńcze) klatki w których ręka pojawia się w innym miejscu.

 

Nie wiem czy to problem z rigiem czy jest to coś całkiem innego, nie chcę zaczynać animacji poklatkowej zanim się nie upewnię bo nie chcę, żeby całość poszła później na marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wydaje mi się, że musisz nam dać trochę więcej informacji. Na filmiku, który wrzuciłeś chyba żadnych problemów nie ma? Czy problem występuje tylko przy renderowaniu czy też w trakcie odtwarzania animacji w view porcie? Jedynie co mi przychodzi do głowy, to to, że IK'eje mogą się nie updejtować w czasie rzeczywistym do ich właściwej pozycji, ale z tego co widzę to ramię chyba zrigowałeś na FK, więc takiego problemu nie powinno być. W jakim sofcie robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności