Skocz do zawartości

Zestaw 8000


bigworm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Planuję zakup nowego komputera, budżet, tak jak w temacie +/- 8 000.

Jeśli chodzi o zastosowanie, no to po trochę do wszystkiego, tzn głównie photoshop, ale też chciałbym pobawić się z 3d i renderowaniem. Generalnie chciałbym, żeby ten komp umożliwił mi eksplorowanie rożnych możliwości - rendering cpu, gpu, zabawa różnymi programami etc, czyli, żeby był w miarę uniwersalny.

 

Myślałem o Ryzenie 1700x i GTX1080, razem z płytą główną wychodzi około 5 tys, przez co na resztę zostaje około 3 - nie wiem czy wystarczy.

 

Tak bardzo wstępnie to, może coś takiego jak w załączniku + jakaś obudowa. Czy taki zestaw byłby spoko, czy lepiej coś pozmieniać?

 

 

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie rady i sugestie, bo szczerze mówiąc tak średnio orientuje się w temacie.

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W pierwszej kolejności dobrze jak byś określił jakimi silnikami chcesz się pobawić, w sumie jeśli tylko do zabawy z renderingiem gpu to bym kupił GTX 1070 i tak masz grafikę 8 GB pamięci, Jeśli nie zamierzasz podkręcać tego Ryzena a szczerze mówiąc to one się jakoś genialnie nie kręcą to możesz spokojnie kupić płytę w granicach 400 paru pln. Następna kwestia to pamięci ram przy Ryzenach należy kupować kości 16 GB a nie 2x8 jeśli chcesz w przyszłości mieć możliwość do pełnego 64 GB, niestety płyty mają tylko 4 sloty na ram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Na początku to keyshot, blenderowy cycles, kiedyś chciałbym też wypróbować octane no i pobawić się troche z unreal engine.

Procesora raczej nie planuje jakoś bardzo podkręcać, więc rzeczywiście może warto poszukać czegoś innego. Polecałbyś jakąś konkretną płytę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Skalpel bierz maksymalnie 1070. Widać, że dopiero zaczynasz i nie ma sensu ładować się w "poważniejsze" rzeczy. Ryzen? też bym go brał, nie wiem jak z kwestią podłączenia mocniejszych kart i chyba ma kilka wad wieku dziecięcego, nie siedzę w temacie może to wyprostowali biosami. OpenCL odpuść - nikt sensowny "narazie" tego nie wspiera, wiem, że jest taniej, ale niestety trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie Ryzena...

Niestety , ale tych chorób wieku dziecięcego jest na razie przynajmniej sporo.

Poważnym problemem są płyty główne. Dla przykładu u nas ze trzech ( 3 płyty!!! ) Asus Prime370- PRO dwie padły podczas próby aktualizacji Biosa. Zawieszały się mniej wiecej po 30 min (!!!) aktualizacji i po restarcie mieliśmy "cegły" . Nie pomógł CrashFree BIOS 3 ( choć wg Asusa powinien). Kość biosu jest wlutowana więc choć mamy na składzie programator to..... Doszło więc do paradoksu ponieważ obawy przed uwaleniem płyty w trakcie podnoszenia bios-u ( a jest co poprawiać) spowodowały że klientom oddaliśmy sprzęt z fabrycznym biosem 511 choć najnowszym jest już poprawiający wiele problemów bios 614 .Oceniam że do osiągnięcia właściwej stabilności wyjdą jeszcze co najmniej 2-3 biosy tylko nie bardzo wiem jak je bezpiecznie zainstalować ;). Tak na marginesie to gdy zaczęliśmy drążyć temat przeglądając fora to okazało się że bardzo wielu użytkowników tej płyty miało podobne problemy z biosem. aha... żeby było ze to tylko Asus bo ten sam problem mieliśmy z X370 KRAIT GAMING MSI. Tu na szczęscie jakoś zadziałało odzyskiwanie biosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OpenCL odpuść - nikt sensowny "narazie" tego nie wspiera, wiem, że jest taniej, ale niestety trzeba poczekać.

 

Nikt sensowny?

Symulacje w Houdinm są akcelerowane przez OpenCL.

Photoshop jest akcelerowany przez OpenCL.

Blender jest akcelerowany przez OpenCL.

W sumie gdzie nie spojrzysz to jest OpenCL....

 

Miejscem gdzie nie ma open CL.. są silniki renderujące w sumie. aczkolwiek. Jeżeli by używał blendera to problem znika bo cycles działa na open CL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot

Octan, Vray, Redshift; Cyclesa nie znam. Kłótnia dla samej kłótni, też bym chciał renderery na OpenCL ponieważ Radeony są "tańsze" i mają więcej ramu w tej samej cenie co NV, ale czeka się już pare lat na wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot

Octan, Vray, Redshift; Cyclesa nie znam. Kłótnia dla samej kłótni, też bym chciał renderery na OpenCL ponieważ Radeony są "tańsze" i mają więcej ramu w tej samej cenie co NV, ale czeka się już pare lat na wsparcie.

 

Octane to bubel. Vray działa na openCL ale to gówno samo w sobie. Jedynie smuteczek że redshift nie jest na openCL. natomiast Cycles działa lepiej na openCL niż na cudzie.

 

to nawet nie chodzi o hajsy. po prostu Nvidia nie ma karty graficznej z dużą ilością ramu. owszem teraz wyjdą nowe tesle z 32 giga ramu ale na dzień dzisiejszy najwięcej to flagowe quadro które kosztuje miliardy i ma w sumie 24 giga ramu. i jest nie najszybsze. Tymczasem AMD od dawna oferuje 32 gigowe karty a teraz nawet oferują 16 gigową kartę za 999$ ino.. według mnie.. warto się zastanowić prawdę mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nastawiłem się na tego Ryzena, ale teraz się zastanawiam czy nie lepiej zdecydować się na intela.

Gdzieś na youtube widziałem filmiki, w których mówili, że update biosu dużo poprawia jeśli chodzi o Ryzena, ale nie wiedziałem, że sam update sprawia takie problemy :/

 

Jak myślicie, ile musi minąć czasu zanim te problemy wieku dziecięcego zostaną usunięte?

 

Może warto poczekać, no ale z drugiej strony, kompa pasowałoby mi kupić w miarę szybko.

 

Co do karty graficznej, to chyba jednak zdecyduje się na gtx 1070.

 

W jednym sklepie komputerowym zaproponowali mi taki zestaw oparty o i7-7700k

 

http://www.morele.net/inventory/info/NJxWbc/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności