Skocz do zawartości

php - "problem" z wywołaniem skryptu


Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim.

 

jako że php jest dla mnie dość 'tajemniczy' (prędzej ogarnę C#) chciałbym prosić o pomoc w odpaleniu (czy tez powiązaniu go z kodem HTML) skryptu.

 

Swego czasu robiłem komus stronę WWW i teraz zaszła potrzeba ... dodania tam widoku z kamery internetowej, na stronie innej osoby. Problem w tym, że kamerka zapisuje obraz co 5 - 10 min. zmieniając nazwę pliku :/

 

Od gościa, który ma to u siebie odpalone dostałem skrypt do wkomponowania w stronę i za Chiny nie mogę tego ogarnąć :/

 

Poniżej skrypt. Załączam go do strony w formie:

 

Pytanie, jak mam ten skrypt wywołać gdzieś w treści strony, żeby wstawic "aktualne" zdjęcie jako fotę na stronie ?

Ogólnie "link" mi na stronę wstawia bo mam białe pole do kliknięcia, ale foty nie chce wkleić :/

 


 

 

Treść skryptu PHP

 

function get_last_filename() {
$filenames = get_filenames();$last_filename = end($filenames);reset($filenames);return $last_filename;};
function get_filenames() {$webcam_dir = '';$filenames = array();foreach (glob($webcam_dir . 'P*.jpg') as $path) {array_push($filenames, basename($path));}foreach ($filenames as $file){
if (time()-filemtime($file) > 3600) {unlink($file);}}return $filenames;};
$webcam_url = '';$initial_image_url = $webcam_url . 'http://adresStronyWWW.pl/' . get_last_filename();
echo '';?>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

aha, czaje. php wykonuje sie na serwerze wiec plik musi byc zwrocony przez server. Nie bardzo wiem w czym problem - jezeli link do php otwiera zakladke wygenerowaa w calosci z php to sie wykona. Jezeli wywolujesz to ad-hoc lub czesc skryptu jest czescia dokumentu to ta czesc sie nie wykona, bo nie wykonuje sie po stronie klienta - php wymaga przeslania na serwer, przetworzenia i zwrocenia - w ten sposob 'wykonujesz' kod w php.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ... to w jaki sposób mam ten skrypt wykonac tak, aby jego wynik pojawił się w odpowiednim miejscu strony jako ?

Bo nie czaje ...

 

Czy mam zrobić pustą stronę tylko z tym kodem dodanym ?

Czyli robię na stronie link, do pliku HTML w którym jest tylko ten skrypt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności