Skocz do zawartości

Netflix nakręci serial na podstawie Wiedźmina


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 290
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wlasnie chcialem dodac newsa ale okazuje sie, ze juz za pozno :)

Abstrachujac od samego Wiedzmina - ja to widze tak, ze teraz Tomek Baginski porezyseruje troszke serial (jak bedzie wiecej sezonow to porezyseruje wiecej :)) w swiatowej ekipie a potem w koncu dostanie robote jako rezyser jakiegos kinowego filmu. Jak to dobrze rozegra - czego mu zycze - to bedzie kariera pelna geba.

Ale bedzie gryzlo co poniektorych na forum, uo matko i corko XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie. Czekam jak Kramon na wątek Blender vs Max.

 

dobre, zrobiłeś mi dzień. aczkolwiek ja obecnie Blender&Houdini siedzę ;D i trochę zrobiłem się fanboyem AMD GPU.

 

- - - Połączono posty - - -

 

Co do serialu już widzę xD co tygodniowe, tematy na forum z N. który mówi co w tym odcinku platige zrobił źle xD podejrzewam że będzie to lepsze niż sam serial.. a i no jeszcze autor książki znając życie.. zaraz znowu zacznie jęczeć haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też się zastanawiam co z filmem :/

 

Gdzieś kiedyś czytałem, że film będzie wprowadzenie do serialu. Czy ktoś potwierdzi moje słowa? Bo nie chce jakichś spekulacji robić.

 

Ale jeśli by tak było to lepiej żeby ci sami aktorzy występowali w filmie jak i w serialu bo trochę słabo gdyby byli inni :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że wezmą kogoś kto im pomoże żeby sceny walki nie były tak żenująco słabe jak tutaj:

 

 

Choć może jestem zbytnim optymistą bo od wielu wielu lat nie widziałem dobrych scen walki bronią białą w filmie polskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stowarzyszenie Filmowców Polskich:

"Wiedźmin" Bagińskiego będzie serialem....

a dalej.... Tomek Bagiński będzie również reżyserem co najmniej jednego z odcinków w sezonie.

....żyłem w błędzie...???.... to kto to jest Sapkowski...??...:)))

znowu się pogubiłem w tym parczku kulturotechu....:)))))))))))

 

te dwa cytaty umieszczone tam obok siebie... to istna perełka....!!!... każdy widzi co innego... a zobaczymy jeszcze coś innego...:)))))

 

„Opowiadania z serii Wiedźmin opisują losy bohaterów, których ścieżki, w świecie pełnym niebezpieczeństw, łączą się w uniwersalną historię o poszukiwaniu prawdy,” powiedzieli Sean Daniel i Jason Brown „Postaci są oryginalne, zabawne i przewrotne. Nie możemy się doczekać, aby przenieść je na ekrany platformę Netflix”.

 

„Świat opisany w książkach Sapkowskiego wyróżnia moralna i intelektualna głębia, dalece wykraczająca poza gatunkowe schematy. Jest to historia dnia dzisiejszego i współczesnych wyzwań, ukrytych pod płaszczykiem fikcji. Jest to historia o nas samych, o drzemiących w nas bohaterach i potworach” – dodają Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Image.

 

całość tutaj:

https://www.sfp.org.pl/wydarzenia,5,25406,1,1,Wiedzmin-Baginskiego-bedzie-serialem.html

 

..........czasami mam wrażenie, że te artykuły to już pisze sztuczna inteligencja....:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thorgal, Wiedźmin. No, no. Marzenia z dzieciństwa zaczynają się spełniać. Jeszcze jakby ktoś zabrał się za przygody Tajfuna, to byłbym w niebiesiach.

 

No i Rutkowski powinien też mieć swój fillm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to się zaczęło

 

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,21824340,wiedzmin-i-netflix-rozgrzaly-inwestorow-spolka-tomasza-baginskiego.html#BoxBizImg

 

ale z tego co tutaj piszą, to jeszcze nic nie jest pewne.

Edytowane przez walmord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serialu już widzę xD co tygodniowe, tematy na forum z N. który mówi co w tym odcinku platige zrobił źle xD...

Nie bój nic, netflix jak już rzuca nowy sezon to od razu całość dla ludzi bez umiaru i kontroli nad sobą, idealnie dla mnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gazeta.pl pisza tak:

 

"Platige Image ma przekazać do Netfliksa prawa, które umożliwiają wyprodukowanie serialu, jednak Netflix nie będzie do tego zobowiązany i sam będzie podejmować decyzje w tej sprawie. "

 

"Jeśli Netflix zdecyduje się rozpocząć produkcję, to Platige Image będzie zaangażowany do wykonania określonych efektów specjalnych, a Tomasz Bagiński zostanie jednym z jego reżyserów. "

 

Czyli czytajac ze zrozumieniem...

1. Wyglada to tak ze nikt niczego nie wie i netflixowi chodzi glownie o prawa do Wiedzmina. A jak beda to miec to potem zrobia co zechca...A moze wogole tego nie zrobia albo za 5-6 lat.

2. Klamali bo nie bedzie to film... Wiec oczekuje ze PI zwroci kase do PiSF ktora dostal na "rozwijanie scenariusza".

3. Jezeli bedzie rezyserem to czego? Serialu czy efektow wizualnych?

 

Anyway mysle ze o filmie mozna juz zapomniec. Hahahah jak to bylo w tym Dzien Dobry TVN ? Baginski: "Dostaniemy 20 milionow na film" lol...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli, że co? trzeba sprzedawać akcje platiża bo jak się ludki pokapują jak to naprawdę wygląda to wartość spadnie bardziej niż była kilka dni temu? :)

 

Biorac pod uwage to co tam jest.... To tak :) Bo Netflix moze zrobic manewr w stylu.... Dzieki za prawa lapcie hajc... A wyrezyserujesz sobie film/serial whatever w 2345 roku. Zaloze sie ze w umowie byli bardzo sprytni jak to amerykanie i nie okreslili ram czasowych kiedy tzw "rezyseria" mialaby nastapic lub w ktorym sezonie mialoby to sie stac.

 

Niewiadomo rowniez czy gracze chetnie obejrza serial... Bo jak tu grac jednoczesnie i ogladac serial. Wiedzmin przypomina nieco gre o Tron. Byc moze netflix chce wykupic rozne takie swiaty dookola by zabezpieczyc sie przed klonami.

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czytajac ze zrozumieniem...

1. Wyglada to tak ze nikt niczego nie wie i netflixowi chodzi glownie o prawa do Wiedzmina. A jak beda to miec to potem zrobia co zechca...A moze wogole tego nie zrobia albo za 5-6 lat.

2. Klamali bo nie bedzie to film... Wiec oczekuje ze PI zwroci kase do PiSF ktora dostal na "rozwijanie scenariusza".

3. Jezeli bedzie rezyserem to czego? Serialu czy efektow wizualnych?

 

Anyway mysle ze o filmie mozna juz zapomniec. Hahahah jak to bylo w tym Dzien Dobry TVN ? Baginski: "Dostaniemy 20 milionow na film" lol...

 

Odetchnąłeś Norden, co nie? :) Jesteś genialny, powinieneś tworzyć memy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odetchnąłeś Norden, co nie? :) Jesteś genialny, powinieneś tworzyć memy.

 

Byl najpierw FILM... Teraz jest SERIAL... Odetchne dopiero gdy wszystko wroci do starego porzadku i okaze sie ze Netflixowi tak naprawde chodzilo o zrobienie REKLAMY z Wiedzminem ktora laskawa reka pozwola wyrezyserowac PI. Wtedy odetchne bo nikt nie przezylby takiej wpadki jaka bylby film w wykonaniu TB.

 

On tam siedzi i traci czas. Jak chce filmy robic to kamera w dlon... Niech znajda sobie jakis opuszczony budynek i ciekawy las plus ponura napoleonska kamienice. 100 000 zl i mozecie zrobic dobry film. Wystarczy tylko chciec zamiast tracic czas na jakies a moze, a moze nie z Netflixem ktory ich najzwyczajniej w swiecie zrobi w bambuko.

 

W tym przypadku zgadzam sie z Dziadkiem ktory mowi ze trzeba robic a nie gadac. Oni po prostu maja takie mozliwosci... a traca czas. Az zal patrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl najpierw FILM... Teraz jest SERIAL... Odetchne dopiero gdy wszystko wroci do starego porzadku i okaze sie ze Netflixowi tak naprawde chodzilo o zrobienie REKLAMY z Wiedzminem ktora laskawa reka pozwola wyrezyserowac PI. Wtedy odetchne bo nikt nie przezylby takiej wpadki jaka bylby film w wykonaniu TB.

 

On tam siedzi i traci czas. Jak chce filmy robic to kamera w dlon... Niech znajda sobie jakis opuszczony budynek i ciekawy las plus ponura napoleonska kamienice. 100 000 zl i mozecie zrobic dobry film. Wystarczy tylko chciec zamiast tracic czas na jakies a moze, a moze nie z Netflixem ktory ich najzwyczajniej w swiecie zrobi w bambuko.

 

W tym przypadku zgadzam sie z Dziadkiem ktory mowi ze trzeba robic a nie gadac. Oni po prostu maja takie mozliwosci... a traca czas. Az zal patrzec.

 

Tutaj mogę korzystać z porad za darmo, ale tak gdyby prywatnie, to ile bierzesz za sesję kołczingu? Bo ja też mam kilka spraw do uporządkowania, chciałbym może coś nakręcić, najlepiej dobry film, tak na początek w okolicach 5.9/10 i żeby obejrzała chociaż bliższa i dalsza rodzina, to jest jakieś 23 osoby. Może być na komputerze, bez aktorów. Szczerze to nie wiem od czego zacząć. Czy trzeba umieć rysować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest bardzo choojowe posunięcie...Sprzedać taki temat bez gwarancji powstania w najbliższej pięciolatce? No nie wiem, może coś źle czytam...

 

Ogólnie to nie ma się czym jarać bo znając życie, temat spali na panewce albo zostanie spierdolony(mocne słowo) koncertowo, jak kilkanaście ekranizacji Kinga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze Netflix mial bardzo dobry kwartal i teraz jest na etapie akwizycji praw do czego tylko sie da, by miec koszta. Czekam na news o Kajku i Tytusie. No i Pana Kleksa warto by bylo reanimowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera, graficy to chyba mają wrodzoną awersję do brania faktów takimi, jakie są i życia dalej. pewnie dlatego zostaliśmy grafikami

 

PS proszę Cię, olaf, tylko nie Pan Kleks. tamte czasy umarły i zostawmy je w spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon polowań na Bagginsa uważam za otwarty.

:)

 

Niewiele niestety Wam mogę dopowiedzieć. Takie przedsięwzięcia są po prostu objęte tajemnicą w trakcie prac.

Będzie ciekawie - to na pewno.

 

czołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz za to bedzie mogl zrobic film o tym jak przecietni amerykanie z kasa wydymali polakow na prawa do wiedzmina "Wiedzminowy Sen". Maja nawet dostep do oryginalnej lokacji i sami moga go zagrac bez potrzeby zatrudniania aktorow.

 

Jeden prywaciarz z drugim przynajmniej sie ciesza bo kasa jest szybko szybko. Co tam dobra narodowe :) Jak mozna kupic sobie za to bryke . Wystarczelo obiecac naszej gwiezdzie ze (byc moze) nakreci sobie serial i wszyscy sa znowu happy a oni dalej moga grac z nim na czas zeby nie odszedl bo agencje go tak uwielbiaja i wogole to takie wow miec cos takiego na miejscu do czego kreatywni wszelakiej masci z 1-2 laetnim doswiadczeniem tuz po ASP ciagna jak muchy do g....

 

Anyway mowilem ze zadnego filmu nie bedzie bo sa za ciency i nie ogarna tematu.

 

Kasa i najzwyklejsza ludzka chciwosc was trzyma w matrixie a nie chec szczera zrobienia czegos wartosciowego. Na dodatek analizujac wasze wypowiedzi i poczynania zachowujecie sie niesamowicie damsko i niepewnie dajac pola bez walki. Sprzedajac te prawa postapiliscie jak najzwyklejsze cebulaki. Jak ktos nie wierzy niech wroci do wywiadow z nimi. Prawdziwi mezczyzni zrobiliby ten film. Moglby on byc slaby ale zrobiliby go. A nawet gdyby byl slaby to zawsze mozna by powalczyc nastepnego dnia. A tak juz wszystko stracone. Pole oddane za kilka grosikow ktore rozplyna sie predko. Inni byc moze zrobia ...za was.

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz za to bedzie mogl zrobic film o tym jak przecietni amerykanie z kasa wydymali polakow na prawa do wiedzmina "Wiedzminowy Sen". Maja nawet dostep do oryginalnej lokacji i sami moga go zagrac bez potrzeby zatrudniania aktorow.

 

Jeden prywaciarz z drugim przynajmniej sie ciesza bo kasa jest szybko szybko. Co tam dobra narodowe :) Jak mozna kupic sobie za to bryke . Wystarczelo obiecac naszej gwiezdzie ze (byc moze) nakreci sobie serial i wszyscy sa znowu happy a oni dalej moga grac z nim na czas zeby nie odszedl bo agencje go tak uwielbiaja i wogole to takie wow miec cos takiego na miejscu do czego kreatywni wszelakiej masci z 1-2 laetnim doswiadczeniem tuz po ASP ciagna jak muchy do g....

 

Anyway mowilem ze zadnego filmu nie bedzie bo sa za ciency i nie ogarna tematu.

 

Kasa i najzwyklejsza ludzka chciwosc was trzyma frajerzy w matrixie a nie chec szczera zrobienia czegos wartosciowego. Na dodatek analizujac wasze wypowiedzi i poczynania zachowujecie sie niesamowicie damsko i niepewnie dajac pola bez walki. Sprzedajac te prawa postapiliscie jak najzwyklejsze wsiorskie cebulackie ciecie ze wsi ktorymi w rzeczywistosci jestescie. Jak ktos nie wierzy niech wroci do wywiadow z nimi. Prawdziwi mezczyzni zrobiliby ten film. Moglby on byc slaby i choooooo**y ale zrobiliby go. A nawet gdyby byl slaby to zawsze mozna by powalczyc nastepnego dnia. A tak juz wszystko stracone. Inni byc moze zrobia ...za was.

 

Zacytuje twoje machanie szabelką, żebyś nie wyedytowal po raz kolejny. Na szczęście w 2017 nikt nie bierze na serio osób, które używają słowa prywaciarz. Z twoim podejściem powoli kończą ci się państwa w których kapitał nie stoi na najwyższym miejscu. Co więcej to, które traktuje prace jako dobro narodowe nie radzi sobie najlepiej.

 

Życzę Bagginsowi mnóstwa dochodu z reklam i sprzedaży marki, bo o product placement będzie ciężko. I niech Netflix sypnie dużo pieniędzy grafikom jak już dojdzie do produkcji. O!

 

Wracając z dziadowskiego offtopu. Netflix niedawno skończył być producentem seriali niemalże idealnych. Dobra passa nie może trwać wiecznie, jednak myślę ze będzie to udana współpraca. Z niecierpliwością będę czekał na rozwój wydarzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje twoje machanie szabelką, żebyś nie wyedytowal po raz kolejny. Na szczęście w 2017 nikt nie bierze na serio osób, które używają słowa prywaciarz. Z twoim podejściem powoli kończą ci się państwa w których kapitał nie stoi na najwyższym miejscu. Co więcej to, które traktuje prace jako dobro narodowe nie radzi sobie najlepiej.

 

Życzę Bagginsowi mnóstwa dochodu z reklam i sprzedaży marki, bo o product placement będzie ciężko. I niech Netflix sypnie dużo pieniędzy grafikom jak już dojdzie do produkcji. O!

 

Wracając z dziadowskiego offtopu. Netflix niedawno skończył być producentem seriali niemalże idealnych. Dobra passa nie może trwać wiecznie, jednak myślę ze będzie to udana współpraca. Z niecierpliwością będę czekał na rozwój wydarzeń.

 

No coz byc moze nie warto dbac o zadnych polskich autorow skoro ludzie ktorym powierzyl prawa po tym jak oglosili 10 mln polakom ze zrobia FILM po prostu opchneli to na zachod bez gwarancji wykonania takiego filmu. Jak spoleczenstwo zachowuje sie cipowato poczynajac od autorow poprzez studia po zwyklych ludzi takich jak ty voyager to byc moze na nic nie zaslugujecie i faktycznie lepiej opchnijcie wszystko razem z wlasnymi matkami. Tam moze zrobia z tego lepszy uzytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniala mi sie seria krotkich filmow edukacyjnych, bardzo ciekawa (na prawde) i wbrew swojemu tytulowi traktujaca temat serio. Moze sie komus przydac w watkach zwiazanych z Bagginsem i PI w ktorych udziela sie norden i dziadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość e=mc^2

ale zaraz jedziecie po Nordenie ,ale to przeciez chyba prawda jest ze PI dostalo dofinansowanie na zrobienie filmu? tak czy nie? i teraz sprzedaja prawa i nie beda robic filmu - wiec uwazacie ze to jest uczciwe zachowanie?

z drugiej strony cieszy mnie ze netflix bedzie to robil bo polacy znowu by zrobili cos pokroju poprzedniego slynnego wiedzmina z cudownym smokiem, malowanymi elfami i cala reszta(nawet jesli to mialby byc wychwalany pod niebiosa Baginski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zaraz jedziecie po Nordenie ,ale to przeciez chyba prawda jest ze PI dostalo dofinansowanie na zrobienie filmu? tak czy nie? i teraz sprzedaja prawa i nie beda robic filmu - wiec uwazacie ze to jest uczciwe zachowanie?

 

Tu masz odpowiedz: https://naekranie.pl/aktualnosci/netflix-przejmuje-wiedzmina-sprawdzamy-co-z-panstwowa-dotacja-1866920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trochę offtop, ale... patrząc na budżety tych filmów, to żal doopę ściska. Bida. Oglądałem niedawno serialik dokumentalny (Project Greenlight /czy jakoś tak/) o scenarzyście/reżyserze amatorze, który dostał od HBO na jakiś durny filmek 3,5 mln dolarów. To budżet nieosiągalny dla wielu produkcji w Polsce. Nie można się dziwić zatem, że polskie filmy wyglądają, jak wyglądają i szuka się wsparcia za oceanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności