× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52

Wątek: Zbrush 4R8

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Cytat Zamieszczone przez Monio Zobacz posta
    Jakby Pixo miało w szufladzie gotowe rozwiązania to nie pozwoliliby się rozwinąć Coatowi, Mudboxowi czy nawet Modo które też w dużej mierze jest ich konkurentem.
    Huehuehue, seriooo? :D

Member
    Awatar Idaho
    Podziękowania

Domyślnie

No niby wszystko fajnie (na przykładzie blendera) ale live boolean przypomina mi hardops czy inny boolean addon, vertex mesh brush przypomina obecny feature surface deform, asset sketch, czy mira tools. Jedyne co jest faktycznie świetne w zetce to szybkość i dynamesh resztę można tak samo uzyskać w każdym innym sofcie 3d. Jeśli te dwie bariery zostałyby przełamane, znalazły się w innych softach (np coat ze swoim voxel to jednak ślimak) zetka nie miałaby tak kolorowo. Dziwne zachowanie autodeska z mudboxem znam masę ludzi którzy woleli muda od zbrusha a ci olali sprawę.
    Myślę że była jakaś nie pisana zgoda że zetka jest do sculptu, max/maya do modelingu etc ale teraz jak zetka weszła w modeling na rynku jest modo, maya ma sculpt a o skromnym blenderze nie wspominając, to być może w najbliższym czasie będzie trochę zawirowań. Kurcze 10$ na miesiąc za mudboxa to nie jest wygórowana cena. No i czemu go olali ?Ale to tylko takie moje gdybanie ;)

Member
    Awatar tr3buh
    Podziękowania

Domyślnie

gdyby tylko jeszcze bylo dobre retopo tak jak w coat albo w mayce byloby przepieknie

Member

Podziękowania

Domyślnie

Olali bo dla zetki był tak samo konkurencyjny jak 3d coat. Niby fajne, potęzne programy ale jakoś marketingowo sobie nie dały rady z zbrushem, który w praktyce a zwłaszcza w teorii (propagandzie ;) stał się - must have dla artystów. Właściwie pewnie większość ma go w arsenale.
    Co za tym nie przemawiało - oprócz ekstra featerów i wydajności - cena, a kiedy dodamy darmowe updaty to już wogóle kosmos. Jak za free, zwłaszcza jak ktoś wcześnie kupił ;)

Społeczność zetki to wywalczyła i pokonała mudboxa. Ich podejście do robienia szumu wokół swojego produktu. Coś jak userzy Blendera, tylko ZB ma wsparcie branży.

Teamowanie z firmami jak Wacom, bridge do photoshopa i innych liczących się programów 3d. Wywiady z "gwiazdami" 3d, mówiącymi jak to zbrush wpływa na ich workflow.

A autodesk siedział i właściwie milczał z mudboxem.

O zetce zawsze wiedziałęm wszystko czytając CGTalk, oglądając jakieś wywiady, making offy. O mudboxie tylko tyle, że czasem ktoś go użył.

Zbrush Fanboy
    Awatar Monio
    Podziękowania

Domyślnie

Nie wiem czy pamiętacie ale za był czas kiedy Mudbox miał bardzo duży udział w rynku, 30% jak nie więcej. To dlatego Pixo wzięło się do roboty i zaczęło robić tak tłuste updaty. To że ADSK spartolił to już inna sprawa. Na szczęście Pixo dalej rozwija temat mimo że zostawili wszystkich w tyle.

Idaho- Come on. Photoshop przypomina Painta bo jest ołówek, wiaderko i narzędzie do wstawiania tekstu. Zrób booleana na siatkach z milionem poly w jakimkolwiek sofcie 3D. Mało który ci w ogóle na to pozwoli. Zbrush pozwala to robić (tudzież mieć dokładny podgląd) w czasie rzeczywistym. Nigdy nie było czegoś takiego. Vector Displacement nie ma kompletnie nic wspólnego z Surface Deform. To że coś wygląda podobnie nie znaczy że działa tak samo i daje takie samo możliwości. Jest masa rzeczy w zbrushu które nie są dostępne w innych softach lub działają o tyle wydajniej że pozwalają na zupełnie inny workflow.
    3D Artist w SONKA / Qubic Games.

Member
    Awatar Sebazx6r
    Podziękowania

Domyślnie

Booliny w Mayce to koszmar ;). A mudbox to chyba wypadl suita?

Member

Podziękowania

Domyślnie

Vector disp mudbox - dekadę temu... https://www.youtube.com/watch?v=ZPezIU0c4zc

;)

Zbrush Fanboy
    Awatar Monio
    Podziękowania

Domyślnie

Pixologic widocznie zgubiło kluczyk do tej szuflady gdzie trzymali kod vector displacementa. Sprzątaczka znalazła po latach. ;)
    3D Artist w SONKA / Qubic Games.

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez diabelt Zobacz posta
    Vector disp mudbox - dekadę temu... https://www.youtube.com/watch?v=ZPezIU0c4zc

;)
    I dalej nie ma zadnej mozliwosci stworzenia bazowego mesha? ;) Daj spokoj - mudbox bardzo fajnie sie zapowiadal ale Autodesk tak mu pomogl, ze juz wrogow nie potrzebuje. Teraz to juz nawet nie ma sensu gonic zetki tym co z mudboxa zostalo. A Autodesk wiecej pewnie inwestuje w rzezbienie w samej Mayi niz w Mudboxa. Kiedys jeszcze duzym atutem bylo malowanie tekstur w Mudzie ale teraz jak jest Substance to nie wiem czemu ktos mialby - poza przyzwyczajeniem i sentymentem - uzywac Mudboxa. A szkoda bo konkurencja wszedzie jest dobra.
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway

Member

Podziękowania

Domyślnie

A co to ma do rzeczy, ot rzuciłem zabawnym faktem o VD, w życiu nie używałem mudboxa, do czego chcesz mnie przekonać:P.

Cytat Zamieszczone przez Nezumi Zobacz posta
    I dalej nie ma zadnej mozliwosci stworzenia bazowego mesha? ;) Daj spokoj - mudbox bardzo fajnie sie zapowiadal ale Autodesk tak mu pomogl, ze juz wrogow nie potrzebuje. Teraz to juz nawet nie ma sensu gonic zetki tym co z mudboxa zostalo. A Autodesk wiecej pewnie inwestuje w rzezbienie w samej Mayi niz w Mudboxa. Kiedys jeszcze duzym atutem bylo malowanie tekstur w Mudzie ale teraz jak jest Substance to nie wiem czemu ktos mialby - poza przyzwyczajeniem i sentymentem - uzywac Mudboxa. A szkoda bo konkurencja wszedzie jest dobra.

Uprawnienia umieszczania postów