Skocz do zawartości

Quadro 4000 vs Quadro P 5000


VAstudio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Na początku chciałbym napisać, że nie jest to temat gdzie chciałbym rozstrzygać wyższość GTX nad Quadro czy odwrotnie.

 

Zdecydowany jestem na Quadro ze względu na to, że HP Z840 nie przyjmie GTX. Inaczej musiałbym zrezygnować z wentylatorów chłodzacych grafikę. A te robią dobrą robotę ponieważ dzięki nim stacja jest bardzo cicha.

 

 

Nosze się z zamiarem zmiany starej i wysłużonej ale nadal dobrze pracującej Quadro 4000 na Quadro P 5000.

 

Stad moje pytanie czy różnica w wydajności w viewportach pomiędzy dwoma kartami będzie znacząca? I koszt karty będzie uzasadniony? Celem jest uzyskanie jak największego komforu pracy podczas obracania cięższych modeli i całych scen.

 

Mniejsze projekty Quadro 4000 spokojnie udzwignie, ale przy większych praca jest już uciążliwa.

 

 

Może ktoś posiada tą kartę i moglibyśmy zrobić niewielkie testy.

 

Nie renderuję GPU. Ciekawi mnie tylko i wyłącznie wydajność viewportów.

 

Zestaw

2 x Xeon 2640 v3

128 GB RAM

HP Z Turbo Drive 512 GB PCIe SSDMax 2017

V-Ray 3.5

 

Dziękuę za wszelkie sugestie i podpowiedzi,

Edytowane przez VAstudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie mam P5000 ale jakiś czas temu miałem M5000 i porównywałem do swojego FirePro W8000 i wydajność w viewporcie w maxie prawie taka sama. Moim zdaniem nie ma co wywalać tych 10k, nie odczujesz aż takiej różnicy, możesz nawet nabyć kartę pokroju p2000 i wyjdzie na to samo a kase będziesz miał w kieszeni. Jak chcesz to podeślij jakąś "cięższą" scenę na [email protected] to powiem ile bym miał fps u siebie i porównasz sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maiłem okazję przetestowac kartę Quadro P5000.

Wydajność w viewporcie jest dużo wyższa, w porównaniu do karty referencyjnej (Quadro 4000)

 

W scenie testowej (końcowy model wnętrza przygotowany pod rendering) uzyskiwałem następujące wartości FPS

 

Quadro 4000 - 15-20 FPS

Quadro P5000 - 50-60 FPS

 

 

Vandam - dzięki za propozycje pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wszystkich hejterów kart pro powiem tyle - zapominacie o jednym bardzo ważnym aspekcie tych kart - o dokładności wyświetlania. Nabyłem kiedyś 2 Titany Black i mimo wiele większej mocy obliczeniowej od firepro nie zawitały u mnie na dłużej niż 1-2h. To samo było z każdą następną kartą nie-pro. To jest ogromna różnica; komfort pracy jest zupełnie inny kiedy przybliżasz sobie na coś i krawędzie zaczynają się przenikać, zniekształcać czy w ogóle znikać, a możliwością pracy nawet na jednostkach mniejszy niż mm. Ilekroć jestem u kogoś, czy w pracy, gdzie jest zwykły GF/Radeon, niedokładność ta bije masakrycznie po oczach i jeżeli chodzi o pracę to nigdy nie wrócę do zwykłych kart. Co prawda kupowanie topowych modeli za kilkanaście tysięcy nie ma najmniejszego sensu dla zwykłych zjadaczy 3d ale o modele warte 2-3 tysiące można się pokusić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności