Skocz do zawartości

Interior: widok za oknem


matek03

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym podpytać jakie macie patenty na widok za oknem, jeśli mamy firankę lub jakąś roletkę?

Próbuje to rozgryźć w najbardziej sensowny sposób. Wstawiałem plane lub boxa i dawałem VrayLightMtl z teksturą widoku za oknem, ale jakoś ta opcja mi nie leży.

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

patrząc po obrazku to żadnego zdjęcia do tego niedopasujesz walorowo. próbuj może budować exterior na zasadzie makiety architektonicznej, masz ściany wycięte z tektury i do tego możesz dostawić wycięte alphą drzewa na planeach. pod '8' możesz ustawić kolor tła/nieba. jak wczytasz np. bitmapę z gradientem jako niebo, możesz tam sterować jej jasnością i Ci wpadnie więcej światła 'naturalnego' do środka. jak wizka nie ma realistycznego światła w środku to najładniejsze a niedopasowane zdjęcie na exterior nie pomoże, ważna jest spójność całego obrazka pod względem waloru, chłopacy w 2D dużo o tym teorii wykładają.

 

PS najlepsze wizki jakie pamiętam do dzisiaj to były mega realistyczne rendery a'la makieta na podłodze pokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwośći masz parę:

 

-wyrenderować widok za oknem- jako model oteksturowany itp itd.

-wyrenderować widok jako plane z nałożoną texturą widoku (wtedy ten plane dodaj do 'exclude' w świetle żeby nie blokował światła, możesz na materiale widoku dodać self illumination żeby móc sterować jasnością

-nie wiem jakie masz światło w scenie, ale możesz zostawić bez widoku za oknem i zapisać render do png, wtedy bez kanałów i masek będziesz miał przezroczysty widok i możesz na warstwie poniżej renderu wstawić widok

-możesz połączyć powyższe i np wstawić parę plejnów z np drzewami z przezroczystością, kolejny plane z tłem itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

 

Używam Vray dome i po excloude plane'a z widokiem mam, dużo słabsze światło w pomieszczeniu i ogólnie szum itp. niż bez plane'a. Próbowałem wyłączać różne rzeczy w object properties plane'a ale nie pomaga. Coś jeszcze mam zrobić?

Jakim światłem powinienem świecić żeby zapisać render z przezroczystytm widokiem w png?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności