Podziękowania Podziękowania:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: Chaosgroup przejmuje Corone

Member
    Awatar rly
    Podziękowania

Domyślnie Chaosgroup przejmuje Corone

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    https://www.chaosgroup.com/news/rend...s-group-family
    No nieżle jeżeli chłopaki połączą siły zapowiada się mega silnik.

Member
    Awatar marekkonieczny
    Podziękowania

Domyślnie

Podwyżka cen Corony już na dniach :D

Member
    Awatar Endemi
    Podziękowania

Domyślnie

Oj, strasznie smutna wiadomość.

Jeśli dwóch największych konkurentów segmentu się łączy, to dla klientów z pewnością nie wróży to nic dobrego:(
    Jedyne pocieszenie, że Autodesk tego wcześniej nie zrobił ;]
    Behance
    × tak 2 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Member
    Awatar Pawelkos
    Podziękowania

Domyślnie

Endemi lepiej chyba nie mozna bylo tego ujac. Brak konkurencji nigdy nie jest dobry dla odbiorcy koncowego. A do tego Corona rozwijala sie dosc szybko, co dawala kopa w tylek chlopakom z Chaos Group do dalszej pracy nad updatami. A moze Chaos Group to teraz bedzie taki autodesk wsrod renderow i zaczna po prostu wykupywac inne sliniki ;)

Member

Podziękowania

Domyślnie

musieli czytać
    Sztuka wojenna Sun Zi

Member
    Awatar Imperator
    Podziękowania

Domyślnie

Dla klientów rendererów bardzo zła wiadomość, ceny pewnie polecą w górę i zbliżą się do autodeskowego arnolda :/ Zostały jeszcze tanie alternatywy gpu redshift i fstorm ale ten ostatnio znowu jest nękany przez pajaców z otoya ;/
    nieco kolokwialnie i cytując klasyka :
    https://www.youtube.com/watch?v=mSaTwMiZ6l4
    :)
    × tak 1 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Member
    Awatar makak
    Podziękowania

Domyślnie

Też mam mieszane uczucia. Zobaczymy co życie przyniesie, ale raczej podwyżkę cen.
    ...

Member

Podziękowania

Domyślnie

1. Główny developer Corony poświęcił wiele czasu na przekonanie się kim są CEO firmy Chaos Group.

2. Mam informację ze zródła, że zmian w cenach i pakietach licencyjnych nie będzie.

3. Zdaniem Ondry, Chaos Group nie jest kolejnym Autodeskiem, stąd uważa wejście w progi Chaosa za dobre posunięcie. W mojej prywatnej opinii Ondra jest świadomy niebezpiecznych i rujnujących posunięć do jakich doszedł Autodesk. Sam widział, co Autodesk czyni z samym Maxem jak i innymi produktami.
    Monopol raczej dla nikogo nie był dobry, ale nie każdy jest taki sam jak Microsoft czy Autodesk. Nie sugerowałbym jednak, że jest to obrona Chaosa czy Render Legiona. RL nadal będzie miał biuro w Czechach i tam będzie rozwijana w dalszym ciągu Corona.

4. Corona będzie mogła korzystać z vRayowych proxy i shaderów.

5. Nie wiemy, jak się potoczy rozwój, ale w odpowiedzi na nasze zmartwienia Ondra odpowiada, że potrzeba czasu, abyśmy zaufali temu kontrowersyjnemu posunięciu. W dodatku, będzie łatwiej zatrudnić nowych deweloperów dzięki rozgłosowi jaki właśnie ruszył.

6. Czy Chaos Group czuje się zagrożone?
    Moim zdaniem od ponad roku RL i CG są ze sobą w kontakcie i podejrzewam, że już istniała między obiema firmami wymiana wiedzy, doświadczeń, a także wzajemna sugestia lepszych algorytmów lub modeli oświetlenia. Stąd niektórzy śmieli oskarzyć Chaosa o wykorzystywanie tego, co było w Coronie. I być może odwrotnie.

W mojej prywatnej opinii, może i shitstorm się zaczął, ale nic nam nie pozostaje jak śledzić przebieg wydarzeń i korzystać z tego co się ma lub tego, co jest na daną chwilę osiągalne.

Imperator Otoy? Dla mnie pajace, ale w świecie poprawności politycznej i prawnego nazizmu jest tak, że nawet 1% kodu Octane może być przyczyną pozwu. Karba raczej zignorował aspekty prawne tworząc silnik renderujący i po prostu dostał po dupie.
    Ostatnio edytowane przez Camel ; 26-08-17 o 09:30

Member
    Awatar makak
    Podziękowania

Domyślnie

Mam nadzieję, że będzie tak jak piszesz. Inna sprawa, że czekam na konwersję dla Cinemy, więc może dzięki temu szybciej wszystko się uda zrobić. A bez większej ilości koderów, wszystko będzie trwało dłużej.
    ...

Member

Podziękowania

Domyślnie

przepraszam bardzo.. ale niech ktoś mnie poprawi.. ale jak ktoś jest shareholderem całej firmy.. to może wywalić zarząd i cały team dev. na zbity pysk. więc ich gadanie że oni nie zamierzają nic zmieniać jest dla mnie śmieszne.. Chaos raczej nie zlikwiduje corony na dzień obecny.. bo jest to dla nich obecnie dodatkowe źródło dochodu.. ale no :P gadanie że "na pewno", jest dla mnie śmieszne.

Render Legion as a company and all of us, the founders & developers, are staying too – only the shareholder of the company is changing

Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów