Skocz do zawartości

Ryzen czy i7


ETA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich współforumowiczów, ostatnio przymierzam się do wymiany mojego poczciwego i7 2600K na coś nowszego.

Na chwilę obecną moim główny problemem jest czy iść w stronę intela czy też dać szansę AMD, generalnie procesory nad którymi się

zastanawiam to Ryzen 7 1700x lub i7 8600K, ewentualnie czy jest sens dopłacać do i7 7820x lub Ryzena 1800X?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

z tego co wiem to nie ma i7 8600k. jest i5 8600k (6 rdzeni bez HT). Między Ryzenem 1700x i 1800x nie ma aż tak dużej różnicy żeby dopłacać do 1800x. Ja pracuję teraz na Ryzenie 1700x i jest na prawdę spoko. Da się go bardzo łatwo podkręcić. Intel ma na pewno mocniejszy pojedynczy wątek. Przykładowo w Adobe Premiere wygrywa praktycznie zawsze bo działa na jednym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zapomniałem napisać do czego będzie używany, głównie modelowanie 3d i rendering, trochę PS i AE no i oczywiście raz na jakiś czas jakaś gierka. Właśnie kusi ten 1700X tylko chce zebrać jak najwięcej opinie zanim pójdę w tą stronę.

 

chudy - racja zasugerowałem się swoim 2600K, masz rację chodzi o 8700K :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalo - płyty jeszcze żadnej nie planuję, w pierwszej kolejności chciałem wybrać procesor, a następnie płytę główną pod dany socket. Generalnie jeśli chodzi o mobo to fajnie by było zmieścić się w cenie do ~700 zł więc jakby ktoś miał jakieś sugestie też chętnie wysłucham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności