Skocz do zawartości

Fotografia architektury


kuback

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Planuję zakup obiektywu i aparatu do fotografii architektury. Jestem z zawodu architektem, zajmujemy się projektowaniem budynków i wnętrz. Po długich namysłach uznałem, że najlepszym wyborem będzie Canon 17mm TS-E. Jest to rozwiązanie drogie, ale lepiej dołożyć niż kupować coś z czego nie będę zadowolony.

Mam do Was 3 pytania:

1. Czy odpowiednim aparatem do tego obiektywu będzie Canon 6D? Canon 5d mark III wykluczyłem ze względu na cenę całego zestawu.

2. Czy będąc amatorem (od 7 lat używam Canon 450+kit 18-55 I) odczuję różnicę i będę w stanie opanować technikę fotografii tym sprzętem, aby wykonywać prawie zawodowe zdjęcia architektury - jak np: https://images.adsttc.com/media/images/53b1/7a70/c07a/80eb/1c00/015a/large_jpg/00portada.jpg?1404140104?

3. Czy potrzebne są duże umiejętności i znajomość do robienia bardzo dobrych zdjęć architektury i czy ten zestaw na to pozwoli.

 

Pozdrawiam / Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

sam używam nikona dlatego nie podpowiem nic w temacie canonów. (aczkolwiek używam nikona d610 który jest bardzo podobny do tego canona który wybrałeś i mogę go pochwalić)

 

Jednak zastanów się na ile będziesz chciał używać filtrów- przy tym obiektywie jest to o tyle utrudnione, że przednia soczewka bardzo mocno wystaje.. utrudnia to zarówno używanie filtrów.. jak i chociaż założenie filtra w celu ochrony soczewki

 

17 mm będzie też robić dość 'agresywne' ujęcia, bardzo dynamiczne, mniej realistyczne

 

wydaje mi się że chociażby Canon TS-E 24mm f/3.5L II jest bardziej uniwersalny i częściej byś go wybrał niż 17mm, chyba że jest bardzo mało miejsca i nie da rady odejść od obiektu..

 

do zestawu w przyszłości mógł by się przydać teleconverter 1,4 oraz 50mm 1,4 do detali.. (w porównaniu do reszty zabawek cena niska a 50 zawsze się przyda)

 

ciężko odpowiedzieć czy będziesz robić pro zdjęcia :)

ale na pewno robić je poprawnie dasz radę się wyuczyć znając zasady, umiejąc obsługiwać sprzęt..

 

czy będzie w nich 'to coś' to już zalezy od Ciebie..

 

zestaw na pewno nie będzie przeszkodą

Edytowane przez mitic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

Proponuje sprawdzone rozwiązanie pod kątem architektury:

Canon TS-E 17mm + np. Sony A7R II (z adapterem) + conventer Canon 1.4x extender.

Masz w tym zestawie dwa obiektywy w jednym + jedna lepszych matryc obecnie na rynku (pełna klatka). Po założeniu conventera otrzymujesz odpowiednik TS-E 24mm f/3.5L II ale o lepszych właściwościach optycznych.

 

Poczytaj na ten temat więcej na stronie:

https://digidaan.wordpress.com/2010/06/13/canon-17mm-ts-with-1-4x-converter-vs-canon-24mm-ts/

Sony + TS Canon:

http://www.stevehuffphoto.com/2014/02/03/the-sony-a7r-with-canon-17mm4-ts-e-architecture-dream-team/

 

Do architektury będziesz potrzebował również innych ogniskowych. Pod kątem stałek szerokokątnych masz duży wybór obiektywów Voigtlander'a. Klasa sama w sobie. Założysz pod Sonego jaki pod Canona. Z nikonem będą problemy.

 

Nikon ostatnio wypuścił również bardzo doby obiektyw PC NIKKOR 19mm f/4E ED.

 

Jeżeli wiesz czego chcesz w temacie fotografii zdecydowanie lepiej jest kupić te wymarzone szkło.. body kilka razy będziesz zmieniał i tak na lepsze.. :)

Jak masz jakieś pytania to pisz na priva. Chętnie odpowiem.

KP

Edytowane przez materia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności