Skocz do zawartości

AMD Threadripper 1950X + ??


pezet

Rekomendowane odpowiedzi

Hej planuje zbudować zestaw pod ryzena 1950x - początkowo myślałem o xeonach i typowym render node. Koniec końców maszynę chyba wykorzystam jako stację roboczą.

 

Pytanie kieruję głownie do posiadaczy tego procka - jakie macie do tego podzespoły (nie ma zbyt dużego wyboru w kwestii płyt czy chłodzenia).

rozważam:

 

1. AMD Ryzen Threadripper 1950X

2. ASUS X399 ROG ZENITH EXTREME

3. NZXT KRAKEN X52 V2 240mm / Corsair Hydro Series H115i / Noctua NH-U12S TR4-SP3

4. Palit jetstream GTX1070 (mam takiego jednego - myślę ewentualnie o sli)

5. Corsair 32GB 3000MHz (2x16) pewnie dokupię kolejne

6. be quiet! 1000W Dark Power Pro P11 80 PLUS Platinum

7. Samsung 512GB 2,5'' SATA SSD Seria 850 Pro

+obudowa i inne pierdoły

 

jakieś rady?

 

przeznaczenie 3ds + vray

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Do chłodzenia bierz Noctua NH-U12S TR4-SP3, wodne aio radzi sobie gorzej niż powietrze chyba że sobie postawisz customowe chłodzenie wodne za sporo więcej to wtedy będzie lepsze od powietrza, ale kto ma na to czas i pinindze :)

 

płyta w zasadzie bez znaczenia, prawie się między sobą nie różnią, byleby działała :) ja bym brał tańszą płytę i 64gb ramu za to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do chłodzenia bierz Noctua NH-U12S TR4-SP3, wodne aio radzi sobie gorzej niż powietrze chyba że sobie postawisz customowe chłodzenie wodne za sporo więcej to wtedy będzie lepsze od powietrza, ale kto ma na to czas i pinindze :)

 

płyta w zasadzie bez znaczenia, prawie się między sobą nie różnią, byleby działała :) ja bym brał tańszą płytę i 64gb ramu za to :)

 

co do wody to się nie wypowiadam bo kompletnie nie mam doświadczenia

a jeśli chodzi o płytę główną to moim zdaniem jest to najistotniejsze co ci z 64 GB RAM jak całość będzie nie stabilne i procek nie będzie miał pełnej wydajności ze względu na słabą płytę, do tego jak na słabej płycie coś "jeb -nie" to np. może proca uwalić

 

moim zdaniem najistotniejsza płyta głowa, potem zasilacz, procek i cała reszta, na dobrej płycie/zasilaczu całość będzie wydajna, stabilna i jeszcze dobre i stabilne OC będzie, RAM dodatkowy można dokupić za czas jakiś, płyty już nie za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wody to się nie wypowiadam bo kompletnie nie mam doświadczenia

a jeśli chodzi o płytę główną to moim zdaniem jest to najistotniejsze co ci z 64 GB RAM jak całość będzie nie stabilne i procek nie będzie miał pełnej wydajności ze względu na słabą płytę, do tego jak na słabej płycie coś "jeb -nie" to np. może proca uwalić

 

moim zdaniem najistotniejsza płyta głowa, potem zasilacz, procek i cała reszta, na dobrej płycie/zasilaczu całość będzie wydajna, stabilna i jeszcze dobre i stabilne OC będzie, RAM dodatkowy można dokupić za czas jakiś, płyty już nie za bardzo

 

Zgadzam się co do płyty - jednak spina ona wszystko w całość i to element na którym nie chce oszczędzać - choć faktycznie różnica jest znaczna (w cenie) muszę dokładnie poczytać czym różnią się te płyty technicznie.

 

Co do obniżki ceny miło słyszeć choć trudno uwierzyć - z tego co kojarzę zwykle elektronika drożeje przed końcem roku. Mi zależy na vacie wiec pewnie czekać jakoś długo nie będę (choć pewnie i tak już w październiku się nie wyrobię).

 

Moje pytanie powinno w sumie brzmieć czy ktoś tu korzysta z tego procesora i jaki ma zestaw - czy jest zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak płyta jest bardzo ważna ale nie przesadzajmy w tym przypadku, to nie są gówniaki za 200-300zł to już są porządne konstrukcje a płacenie 1k więcej w stosunku do innych konstrukcji imo nie ma wielkiego uzasadnienia.

 

W sumie to tak, płyta za 2K to przesada, nie wiele więcej płaciłem za płytę na 2 x CPU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się ładna obniżka cen 1950x z 1000$ na 880$.

Pewnie za kilka dni w Polsce.

 

No chyba niekoniecznie, ceny były przez chwilę niższe, także w niemieckim "polskim" amazonie ale już wracają do zwykłej ceny, na amerykańskim amazonie już prawie 999$

 

W sumie to tak, płyta za 2K to przesada, nie wiele więcej płaciłem za płytę na 2 x CPU

dokładnie to za 2400, większość oscyluje w okolicy 1500zł jak wybierze się tylko te co mają 8 portów SATA to już z 9 robi się chyba 5 czy 6 do wyboru więc wybór nie taki trudny, można monetą 3 razy rzucić albo wybierać taką z bardziej kolorowym podświetlaniem i bardziej plastikowym pancerzem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt kupiony, hula aż miło - choć nie bez początkowych problemów. Dalej mam jeszcze problem by ram dobrze ustawić -ale i do tego dojdę. Padło Na:

w zasadzie w porównaniu do pierwszego posta zmieniła się płyta na Gigabyte Oaurs X399 gaming 7, i chłodzenie Nocua NH-u14s Tr4-sp3

 

Także, dzięki za pomoc i teraz do pracy:)

eyXsSw

<a href=podglad.jpg' alt='podglad.jpg'>

Edytowane przez pezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja z tą płytą, nie ma co przepłacać :)

Wstawisz obrazek jeszcze raz bo nie da się przejść do pełnej rozdziałki żeby cokolwiek przeczytać?

64gb ramu czy 32? W ogóle ostatnio ram tak drożeje że mozna w niego inwestować zamiast w bitcoiny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pionix pozwolę sobie odpowiedzieć :) ja siedziałem na win10 już jakiś czas (ponad rok, prawie dwa?) i wróciłem do 8, 10 to cały czas niestabilne dziadostwo, jak działa to spoko, jak nie działa to mogiła, już myślałem że mi komputer zdycha, kilka dni się z nim gimnastykowałem żeby odkryć jaki sprzęt mi pada i po sprawdzeniu każdej możliwej opcji wyszło na to ze to windows :) teraz na win 8.1 już prawie zapomniałem o tamtych chwilach grozy.

Minusem tego, że nie mam win 10 to brak netflixa w 4k i dostępu do sklepu z grami ms :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też od jakiegoś czasu użytkuje 1950x i ciekawi mnie jak jest z jego stabilnością na starszych windowsach? Ustawiłem system na Win10 ale nie będę ukrywał, że z chęcią zostałbym na starej Win8 gdyby nie fakt, że nie ma oficjalnych sterowników chipsetu dla starszych systemów. Co do autora wątku, zastanów się jak najszybciej nad zakupem 2 paczki ramu bo threadripper potrafi sporo zwolnić przy niektórych operacjach bez 4 slotów zajętych. I przy okazji, jakie masz opóźnienia poustawiane na swojej pamięci i czy wszystko chodzi bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jużkilka miesięcy siedzę na win 8.1 i 1950x i działa :), na poczatku przywitał mnie taki komunikat

https://s14.postimg.cc/d8ba06hsh/SNAG-0000.png

ale zainstalowałe to i już mnie nie męczy :)

https://github.com/zeffy/wufuc

 

nie wiem jak szybkością i czy jest wolniej niż w win10 ale jak robię jakieś rednery czy inne symulacje to wszystkie wątki są obciążone a do 10 przez jakiś czas na pewno wracał nie będę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności