Skocz do zawartości

Od czego zależy siła lampy przy renderowaniu?


Avatar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tak mam gamma 2.2, wszędzie tak robią to tak daje, i chodzi mi o wszystkie światła. A co do kamery to nie weim, dostałem niedawno nową wersje v-ray, i jest zupełnie inny panel niż wcześniej. Wcześniej dawałem f-number na 4 bo domyślne 8 było za ciemne i white balance na neutral, ale teraz tego neutral nie widzę, i się gubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę w jakich jednostkach emitowania światła pracujesz.

Wszystko jest opisane w helpie vraya.

https://docs.chaosgroup.com/display/VRAY3MAX/Plane+-+Disc+-+Sphere+Light+%7C+VRayLight

Najłatwiej jest pracować w lumenach. Zrób test: proste pomieszczenie, domyślne ustawienie kamery i źródło światła z konkretną wartością, np 1500 lm dla typowej żarówki 100W. Kolor swaiatła reguluj temperaturą światła - daje to najlepszą kontrole nad fizyczną poprawnością efektów. Każdy producent podaje wartości w lumenach swoich źródeł światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze chyba w jakiej skali masz całą scenę - rób scenę zawsze w skali 1:1 czyli jak ściana w projekcie ma 250 cm wysokości to twoja też tyle musi mieć w scenie 3D. I jednostki ustaw na cm lub metry, ważne żeby były jakiekolwiek w naszych europejskich a nie w calach, stopach czy jardach czy też najgorsza z możliwych Generic Units czyli nie wiadomo jakie. Wtedy dopiero w scenie zacznij używać lumenów jako jednostek światla, no i trzeba jeszcze rozumieć kamerę Vray'a - czas naświetlania, przesłonę oraz wartość ISO. Jeśli zajmowałeś się fotografią kiedykolwiek to powinno Ci się to przydać odnośnie czasu naświetlania, przysłon i do czego jest ISO. Możesz mieć jedną wartość lampy np 1500 lumenów, ale zmieniając wartość albo ISO, albo czasu naświetlania albo przysłony, albo tych 3 rzeczy naraz - totalnie nie doświetlić sceny albo prześwietlić.

Powodzenia i trzymam kciuki za rozwiązanie problemu. Bez tego nie będziesz panować nad żadną sceną w 3d :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności