Skocz do zawartości

Problem z wyświetlaniem w Edit UVWs


xxsyllxx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Dzisiaj pierwszy raz w życiu zabrałam się za mapowanie obiektów w 3ds maxie i v-rayu. O ile z prostym obiektem (szafa) poszło mi sprawnie, tak schody zaczęły się przy bardziej 'skomplikowanych' rzeczach. Próbowałam zmapować teksturę na pościeli i w tym celu użyłam Unwrap UVW. O ile z kołdrą jakoś poszło, tak z poduszkami mam problem. Kiedy klikam w okienko edycji Open UVW Editor, w wyskakującym okienku widzę tylko jedną rozłożoną poduszkę. Reszta gdzieś znika. Próbowałam otworzyć te, które 'znikają' i po wciśnięciu ctrl+a w oknie pojawiają się malutkie czerwone punkciki. Domyślam się, że może być coś nie tak ze skalą. Kiedy klikam narzędzie do skalowania tekstury w edytorze to nie mogę nawet złapać żadnego punkcika, bo są tak malutkie (przybliżam scrollem jak tylko się da). Próbowałam przeskalować obiekt 10 i 100 razy oraz użyć modyfikatora Xform - nic nie przynosiło skutku. Zaznaczę też, że przy mapowaniu kołdry edytor wyświetlał się poprawnie, czyli widziałam całe okienko z szachownicą oraz pościel na niej. Zaznaczyłam pościel, zeskalowałam materiał i działało tak jak powinno. Teraz, kiedy chciałam zrobić screena, aby pokazać że przy mapowaniu kołdry wszystko działało ok, robi mi się to samo co z poduszkami, czyli kołdra znika mi z 'planszy'... Poduszki i kołdrę modelowałam w marvellous designerze, jeśli to ma znaczenie. Bardzo proszę o pomoc, już dostaję szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Z tego co mówisz to wychodzi na to ze jesteś w trybie edycji (edit poly).

Nie wiem jak rozkładasz sobie uv. Ale ja żeby wszystko równomiernie było rozłożone względem siebie, wszystkie elementy które mają być rozkładane najpierw klonuje, później te kopie attachuje jako jeden obiekt a następnie te wszystkie obiekty jako jeden element rozkładam. Pozwala to na zachowanie proporcji względem innych elementów które rozkładasz. Później gdy rozłożysz już uv collapsujesz wszystko do edit poly i detachujesz elementy do takiego stanu w jakim były sprzed attachowania. Nie wiem czy to jest odpowiedz na twoje pytanie ale może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności