Skocz do zawartości

Apartamenty


mitic

Rekomendowane odpowiedzi

Wizualizacje do planningu, powstały w 5 dni ze zmianą elewacji w trakcie i zmianą materiału elewacji na wieczór przed oddaniem

 

Aerial na bazie google maps, budynki/ układ na tyle podobne na ile dałem radę w czasie..

Dlatego textury dachów itp wyglądają tak sobie delikatnie mówiąc

 

proszę o komentarze uwzględniające czas realizcji i jednocześnie niekoniecznie:)

 

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04a.jpg 04b.jpg 05.jpg 06.jpg

Edytowane przez mitic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

faktycznie solidna robota jak na 5 dni. Te dachy bym przed wrzuta do portfolio poprawił, nikogo nie bedzie interesować za bardzo w ile dni to złożyłeś. Nie da sie jednak ukryć, ze krowy u mojej babci na wsi miały więcej miejsca niz ludzie w tych 'apartamentach' heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota i bardzo przyjemne wrażenie. Przychodzi mi do głowy kilka uwag:

 

- ten materiał na chodnikach na pierwszy rzut oka wygląda trochę jak żwir (gdyby nie ten gość na deskorolce - 01) i jest bardzo płaski. Cienie rzucane przez ludzi nie mają przezroczystości i nie pokazują faktury materiału pod nimi. Za to ta żółta kostka wyszła fajnie, szczególnie z góry.

- cegła jest płaska - dobrze by było dać jej vraydisplacement mod. Okna też wyglądają dość płasko, bo są zlicowane z cegłą, a brakuje tam jakichś szczelin albo przesunięć, żeby miał się gdzie położyć cień. I ten glow w oknach od tyłu wygląda dość nierealistycznie.

- trawa jest bardzo jednolita - może dać noise na ziemię pod spodem, żeby ją trochę podniosło i opuściło gdzieniegdzie, w ujęciu na ogródki. I ma bardzo soczysty zielony kolor - ja takiego nie lubię, ale to już osobista preferencja.

- podoba mi się materiał tynku. Ale deski tarasowe wydają mi się zbyt połyskliwe i zbyt jednolite kolorystycznie. Chyba (popraw mnie jeśli się mylę) mają mocne odbicie/wysoki fresnel i przez to robią się bardziej jasnoróżowe niż powinny.

- te płotki tworzące ogrodzenie wyglądają trochę jakby lewitowały.

 

Poczepiałem się. Ogólnie efekt bardzo fajny i kawał roboty jak na 5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki,

 

-chodniki to resin bound gravel- żwirek stabilizowany żywicą- mniej więcej tak wygląda

-cieniom normalnie dodał bym przezroczystość (są razem z postaciami, nie dodawane osobno), ale już się w to nie bawiłem

-wytyczne co do cegły przyszły wieczorem, a termin oddania następnego dnia o 13, dlatego już ciężko było renderować displacement

-okna wstępnie były wycofane i je zmieniałem na właśnie takie bo projekt się zmienił ;)

-trawa właśnie miała mapę do zmiany skali w forest packu, ale coś na tych finalnych renderach się porobiło i mapa nie zadziałała:/

-płotki jak najbardziej lewitują :D myślałem o dodaniu im jakiejś konstrukcji- tzn poziomych/ ukośnych desek z tyłu, ale w końcu zamiast tego modelowałem otoczenie do widoku z lotu ptaka na ostatni moment.

 

też trochę sobie dodałem czasu renderu/ polygonów w scenie przez 3d wnętrza, głównie do widoku z ogródka, zeszło z przekrojami i tymi 3d rzutami mieszkań

 

przez wnętrza z modelami scena miała 80kk poly, wnętrza w instancjach i wszystko podzielone na warstwy tak żeby łatwo dało się ukrywać pod poszczególne ujęcia, xrefów nie chciałem robić bo czasem miałem z nimi różne randomowe akcje i unikam kiedy mogę, a teraz nie było czasu na takie ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak krótkim czasie wykonania bardzo fajnie to wygląda.

 

Na ujęciu z przekrojem dziwnie wygląda brak warstw na chodnikach, zwłaszcza że pokazane są fundamenty.

 

Tak z ciekawości, co to za kraj że jest 50% miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym miał chwilę i wkleił tablice rejestracyjne w samochodach było by widać co za kraj- UK

warstwy też mnie pogryzły trochę w oczy ale wyrobiłem się dosłownie na ostatnie minuty i musiałem to zostawić jak jest.

 

może wrócą ze zmianami to takie pomniejsze buble poprawię..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności