× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 11 z 16 PierwszyPierwszy ... 678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 152

Wątek: Blaza

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Nie zgadzam się, kwestia przyzwyczajenia. Jak ogarniasz rysunek to zrobisz poprawny niezależnie od techniki. Wiadomo, że można robić idealną elipsę narzędziem, ale nie myślałam o korzystaniu z nich.

Mam odwrotnie, bo siedziałam głównie przy tradycyjnych mediach i na tablecie jest mi dużo trudniej, gdyby ktoś mnie zapytał to powiedziałabym że kartka wybacza więcej. W digitalu przeszkadza mi głownie mały obszar roboczy, elipsy i proste też wychodzą gorzej chyba przez inne tarcie, na tablecie jest ślisko. Ogólnie gorszy feeling nacisku, trzeba się przestawić. Każdego nowego medium trzeba się nauczyć, a z ołówka na digital trochę trudniej niż z ołówka na węgiel.

Co do rysowania z natury to przecież nikt Ci martwej nie zabroni robić na komputerze:)

Fajny kanał, lineart zawsze był dla mnie zagadką :D

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez intq49 Zobacz posta
    Nie zgadzam się, kwestia przyzwyczajenia. Jak ogarniasz rysunek to zrobisz poprawny niezależnie od techniki. Wiadomo, że można robić idealną elipsę narzędziem, ale nie myślałam o korzystaniu z nich.

Mam odwrotnie, bo siedziałam głównie przy tradycyjnych mediach i na tablecie jest mi dużo trudniej, gdyby ktoś mnie zapytał to powiedziałabym że kartka wybacza więcej. W digitalu przeszkadza mi głownie mały obszar roboczy, elipsy i proste też wychodzą gorzej chyba przez inne tarcie, na tablecie jest ślisko. Ogólnie gorszy feeling nacisku, trzeba się przestawić. Każdego nowego medium trzeba się nauczyć, a z ołówka na digital trochę trudniej niż z ołówka na węgiel.

Co do rysowania z natury to przecież nikt Ci martwej nie zabroni robić na komputerze:)

Fajny kanał, lineart zawsze był dla mnie zagadką :D
    Zupełnie nie zrozumiałaś mojego posta, zgadzam się z tym co napisałaś że sam proces rysowania jest łatwiejszy bardziej naturalny na papierze, a ja odnosiłem się do problemów z jakimi zmaga się Blaza: perspektywa i konstrukcja.

I tak trzeba się przestawić :)
    "Martwienie się o uzyskanie efektu farby na płótnie gdy podstawy leżą to jak martwienie się, czy masz w samochodzie lusterka ustawione pod właściwym kątem gdy jedziesz autostradą pod prąd. Na wstecznym. I pisząc SMSy. Po pijaku." by EC

Teczka
    artstation

Member

Podziękowania

Domyślnie

Rozumiem co napisałeś, a że mi się wątek osobisty trochę rozwinął to inna sprawa :D
    Przecież masz taką sama konstrukcje na papierze i na tablecie.

Blaza, rysuj sobie delikatne linie pomocnicze w kierunku punktu zbiegu, bo to do jednego punktu na pewno nie dąży. Rysując linie łatwiej wyłapiesz błędy.

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

ja tak raczej z logicznego punktu widzenia, bo ogarnięty jako architekt nie jestem... po kiego grzyba męczyć te kartki, skoro w pierwszym lepszym programie osiągniesz to 400 krotnie szybciej i dokładniej. Architekci pracują na komputerach o ile pamiętam, więc po co?
    "Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głópca." – MARK TWAIN

Artstation

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Ktoś mu powie w końcu, że są komputery?
    Sebastian S. jest doskonałym przekładem tego że pierwej, lepiej zacząc od tradycyjnych mediów. Są pewne podstawy które są właściwe dla wszystkich technik. Czy to ołówek, czy tablet, czy patyk zamoczony w łajnie.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Na początku rysowałem tylko na komputerze. Na pierwszych stronach tematu są rysunki, fakt że słabe. Miałem zwykły tablet, potem monitor tablet i teraz mam XP-pen https://www.xp-pen.com/product/63.html Wacom na razie za drogi dla mnie. Poza tym i tak jeszcze nie umiem rysować to po co wydawać tyle kasy. Także komputer mam sprzęt do rysowania też, Photoshopa znam bardzo dobrze.
    Jakiś rok temu przerzuciłem się na rysowanie na kartce, żeby nauczyć się podstaw.
    Jak gdzieś wcześniej pisałem interesuje mnie concept art, architektura nie bardzo. Jeszcze lubię Zbrush, także concept art 2D + 3D. Taka sytuacja.

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

Nie jestem konepciarzem, ale... kurcze blaszka, gdybym chciał nim zostać tu i teraz, nie zaczynałbym od tego co Ty tu wyprawiasz. Napisz do jakiegos koncepciarza lub poczytaj, jak zaczynali. Myślisz, że zaczynali od walców na kartce... hmmm... nie sądze.
    Dla koncepciarza zbrush jest w sam raz... wywal te kartki, bo tylko czas tracisz, a ołöwek wsadz w dupsko temu, co Cie do tego bazgrania nakłania...

Artstation

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Boris Zobacz posta
    Myślisz, że zaczynali od walców na kartce... hmmm... nie sądze.
    Skąd to wytrzasnąłeś? Oczywiście, że zaczynali. Pobieżny rzut oka na jakąkolwiek książkę/tutorial/wywiad/rozmowę z koncepciarzami potwierdzi to. Jasne, jak chcesz tylko 3D to pewnie można sobie darować (nie wiem, nie znam się na 3D w ogóle), ale przy 2D lepiej się nauczysz odręcznie.

Nie chodzi z tym rysowaniem na papierze o to, żebyś teraz to szlifował i bawił się jak w jakimś atelier i 80 godzin sobie rysował gołą babę z modela. Chodzi o to, że tradycyjne media nie dają ci opcji wiecznej edycji i zmuszą cię do rysowania poprawnie. Jak spierdzielisz proporcje to nie ma liquify ani distort ani nic, trzeba wytrzeć i od nowa. I to zmusza cię do myślenia bo ile można od nowa robić. I po paru razach zaczniesz łapać.

I jeszcze jedno - uczysz się inaczej niż pracujesz. Jak pracujesz, to robisz wszystko tak, żeby było najprościej, naszybciej i jak najwygodniej bo celem jest dobry efekt. Nikogo nie obchodzi czy czegoś się nauczyłeś bo nie za to płaci ci kilent. Natomiast, jak się uczysz to robisz to tak, żeby było jak najtrudniej i to co robisz było jak największym wyzwaniem (ale wykonalne) bo twoim celem nie jest efekt, tylko progres. Zatem argument, że ludzie w branży nie rysują na papierze jest z d... Oczywiście, że nie rysują (w większości przypadków), ale to nie znaczy, że nie ćwiczą/ćwiczyli na tym. Praca a nauka to dwie różne bajki.

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

Wiem, ze figury sa podstawą, bo oglądałem tutki z anatomi i inne loomisy... ale chłopak męczy się z tym i perspektywą, aż mi go szkoda. Bardziej mi to pod viz pasuje niz concept.
    W sumie zalezy, jak ktoś uważa, ja bym ciapał w zbrushu, bo nauki jest od groma. Zanim on ogarnie te walce, to mu siwa broda urośnie... a później i tak będzie w zbrushu robił...

Artstation

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

Aha, widziałem, że koncepciarze robią też w sketchupie itp... Dlatego kartke schowałbym do lamusa... ale jak ktoś lubi...

Artstation

Uprawnienia umieszczania postów