× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 12 z 16 PierwszyPierwszy ... 278910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 152

Wątek: Blaza

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    No wszystko rozbija się o to co chcesz robić. W 2D jednak przydałoby się podstawy ogarnąć, chociaż to prawda, że 3D może to zastąpić potem.

Ale. 3D wszystkiego nie załatwi, szczególnie jeśli ma to być mieszanka 2D i 3D. Podrys i bryły można sobie wygenerować i mieć całą perspektwę z głowy, ale co z tego, jak detal wyrysowany na nich potem nie idzie do zbiegów i wszystko i tak jest krzywo.

Poza tym, narysowanie walca jest technicznie bardzo proste, to są 2 proste linie i 2 kółeczka. Problem jest z brakiem zrozumienia jak to się zachowuje w przestrzeni, nie z tym na czym to rysujesz. Co z tego, że wygenerujesz sobie poprawny matematycznie walec w 3D skoro dalej nie wiesz czy on nie jest porozciągany jak guma od majtek i wizualnie do kitu? Skąd masz to wiedzieć, skoro nie wiesz jak ma wyglądać poprawnie? Jakbyś wiedział, to byś potrafił też narysować.

Porównam to z matmą - ktoś ma problem zrozumieć co to znaczy dodawanie i odejmowanie. No nie jest w stanie skumać o co w tym biega, że jak masz 2 jabłka i 2 jabłka to masz 4 jabłka. I ktoś mu mówi, stary, nie marnuj czasu na rozumienie tego bo masz kalkulator i na cholerę ci to? Żaden księgowy w pamięci nie liczy! Może i nie, ale to nie znaczy, że nie rozumie podstaw.

Im więcej różnych rzeczy umiesz i im więcej wiesz, tym lepiej będziesz robił. Nie wbijaj się od pierwszych chwil w jakąś jedną specjalizację i tylko w jedną metodę, szczególnie w taką, która mało cię rozwija. Co nie znaczy, że masz nie robić w 3D, jeśli w tym chcesz pracować. Ale ucz się 3D po to żeby być dobrym w 3D, a nie jako sposób na ukrycie braków w 2D.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Im więcej różnych rzeczy umiesz i im więcej wiesz, tym lepiej będziesz robił. Nie wbijaj się od pierwszych chwil w jakąś jedną specjalizację i tylko w jedną metodę, szczególnie w taką, która mało cię rozwija. Co nie znaczy, że masz nie robić w 3D, jeśli w tym chcesz pracować. Ale ucz się 3D po to żeby być dobrym w 3D, a nie jako sposób na ukrycie braków w 2D.
    Jestem podobnego zdania. Jak by nie było to ci wszyscy albo większość co rysują na YT, umieją na kartce rysować i podstawowy warsztat na pewna mają opanowany.

Wydaje mi się, że Zbrush i rysowanie fajnie się dopełniają. Chociaż w 3D nie trzeba się martwić o perspektywę. Pod tym względem 3D dużo ułatwia. Sam po sobie to zauważyłem, że łatwiej mi się robi w 3D niż jak miałem coś narysować. Teraz wiem, że po prostu nie ogarniam perspektywy w rysunku :| i za to wszystko takie koślawe.

Poza tym fajnie by było jak bym mógł najpierw coś narysować a później wymodelował to w 3D. Mam jeszcze trochę kartek to wyrysuje je a potem przerzucę się na komputer i spróbuje rysować w PS bez żadnego ułatwiania. Zobaczę jak to będzie szło.

Jeśli chodzi o sam Concept art to od kilku lat się już tym interesuje. https://potegaobrazu.pl chodzi mi po głowie od nich kurs. Tylko z tego co się orientuje to rysunku jako takiego oni nie uczą, Także najpierw muszę się podszkolić w samym rysunku.

Co do 3D to ten kanał lubię https://www.youtube.com/user/FlippedNormalsTuts/videos Poza tym to kursy z netu i ze stron cgwisdom i eduweb. Mozę kiedyś w przyszłości warsztat jakiś https://m4gseminars.pl/

Member

Podziękowania

Domyślnie

Zerknij tutaj, jak chcesz concept art w Polsce

Focal Point

Zabrocki i Kus to doświadczeni goście, faktycznie z branży. Nie jest tanio, ale jak na ceny szkół concept artu na świecie to bardzo mało. Czy dobrze to nie wiem, bo do Gdańska to trochę za daleko dla mnie póki co, ale nazwiska i ich portfolia mówią same za siebie. Jak już wydawać kasę to na dobrych nauczycieli.

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

czyli wygląda na to, że wypowiadam się o czymś o czym pojęcia nie mam, no trudno nie pierwszy raz... ale intencje miałem dobre :-)

ps. już wetknąłem sobie ten ołówek... najs...
    "Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głópca." – MARK TWAIN

Artstation

Member

Podziękowania

Domyślnie

Sprowokowałeś jakąś dyskusję, to chyba dobrze ;)

Member

Podziękowania

Domyślnie

Member
    Awatar mic89art
    Podziękowania

Domyślnie

Hej.
    Dawno nic tu nie pisałem, ale miałem podobne problemy do Ciebie z perspektywą i pomyślałem, że może Ci się przyda kilka wskazówek.

Zrobiłem kilka korekt na Twoich rysunkach - to co mi się rzuciło w oczy:
    1. Punkty zbiegu przedmiotu nie są na linii horyzontu, dlatego przedmioty wydają się "krzywe".
    2. Elipsy w perspektywie jedno i dwuzbiegowej najlepiej rysować krótszą osią centralnie w dół - jeśli się będziesz trzymał odpowiedniego stożka widzenia to nie powinno być zauważalnych odchyleń.

Polecam program SketchBook jest darmowy i ma fajne narzędzia do perspektywy i elips - można sobie dużo rzeczy poukładać w głowie.
    Poniżej jest link do kanału, na którym facet fajnie i dosyć łopatologicznie tłumaczy perspektywę:
    https://www.youtube.com/watch?v=gq87...ho1YNq4O7h0wyQ

Jeśli w moich wskazówkach jest jakiś błąd lub niespójność dajcie znać, sam cały czas się uczę :)
    Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elipsy1.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	121.1 KB
ID:	105607  

Member

Podziękowania

Domyślnie

Co do punktów zbiegu to pełna zgoda, tylko że mam je gdzieś daleko poza kartką to linii jako takich nie da rady narysować. Dzięki za wskazówki.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Member

Podziękowania

Domyślnie

bliżej = większe, zwracaj na to uwagę.

Edit: dodam ze zbiegi już wyglądają lepiej, wszystkie w dobrym kierunku:) Może teraz jakiś większy przedmiot, żebyś lepiej widział różnice w wielkości ścian w perspektywie? Albo ten sam obiekt ustawiony na różnych wysokościach?
    Ostatnio edytowane przez intq49 ; 27-03-19 o 17:07

Uprawnienia umieszczania postów