× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 15 z 16 PierwszyPierwszy ... 510111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 152

Wątek: Blaza

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Dzięki panowie za odpowiedź. Chętnie bym poszedł na jakiś kurs, ale na razie nie mam za bardzo możliwość. Może za jakiś miesiąc będę mógł gdzieś pójść.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Może jaką grupe na FB znajdź, gdzie zbierają się studenci ASP i zagadnij któregoś. Są dary, ktorych student nie odmawia - szczególnie artysta - i chętnie spędzie z Tobą kilka godzin ;)
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member

Podziękowania

Domyślnie

Jak patrze jakie prace ostatnio są wrzucane na forum to aż mi wstyd taki badziew wrzucać.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Każdy zaczynał podobnie ;)
    Zanim zaczniesz się bawić w głowy pod kątem (takie jak ta w górnym lewym rogu), dopracuj proste rzuty, by oczy Twoje widziały błędy. Dobrym przykładem jest górny prawy róg - jak nałozysz na dowolny profil, zobaczysz ile tam złych rzeczy, ktore wzęły się ze złego pierwszego bloku.

- - - Połączono posty - - -

taka myśl. Może w ogóle powinienes skupić sie wyłacznie na blokac/bryłach bez detali jak oczy, brwi czy usta
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Poszkicuj sobie może czaszki pod różnymi kątami - https://sketchfab.com/3d-models/skull-downloadable-1a9db900738d44298b0bc59f68123393
    Zawsze będzie to pomocne w rysowaniu głów w przyszłości.

Member
    Awatar EthicallyChallenged
    Podziękowania

Domyślnie

Zabierasz się za dość trudne rzeczy, co może doprowadzić do zniechęcenia. Po rysunku w lewym górnym rogu widać, że dużo byś zyskał ucząc się o punktach zbiegu i konstrukcji kształtów w perspektywie, bo kostka która otacza głowę ma krawędzie w których punkty zbiegu się nie zgadzają. Jeśli sama kostka jest niedobra, to jesteś z tą konstrukcją spalony już na samym starcie.

Popracuj jeszcze nad perspektywą. To może się wydawać nudne, ale jak opanujesz kostki, to potem będziesz się mógł zająć
    -dzieleniem ich na równe połówki
    -wpisywaniem w kostkę obłego kształtu który posłuży za bazę do głowy
    -podzieleniem tego kształtu też na połówki
    i na tym fundamentalnym kształcie będziesz mógł skonstruować głowę w perspektywie.

Pamiętaj, że każdy z tych kroków musi być poprawnie wykonany, bo inaczej wszystko się posypie. Każdy błąd w kroku nr 1 spowoduje już kilka błędów w kroku nr 2 i tak się będą te błędy nawarstwiać, że skończy się to marnowaniem czasu i frustracją. Dlatego musisz ćwiczyć podstawy.

Trenuj rzeczy które mają odpowiedni poziom trudności, aby sprawiały trochę wysiłku, ale były dla Ciebie możliwe do wykonania. Jeśli wybierzesz za trudne tematy, to tylko się zniechęcisz. Za łatwe - znudzisz. Musisz znaleźć w tym równowagę.

ZiN polecał rysowanie czaszki, ja bym proponował jeszcze prostsze kształty póki co, aż ogarniesz perspektywę. Możesz na sketchfabie znalezć model głowy asaro i to porysowac przez kilka tygodni na przykład. Tak jak pisałem na początku, kostka miała błędy, więc trenuj kostki aż tych błędów nie będzie. Powodzenia!
    >>>>But there's no sense crying over every mistake //
    >>>>>You just keep on trying till you run out of cake///

Member

Podziękowania

Domyślnie

Głowy low poly.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Powiem wprost - bryły krzywe, proporcje lecą, cieniowanie random.

Pamiętaj, że światło działa według pewnych przewidywalnych schematów, inaczej codziennie rano byś świat na nowo poznawał :) Nie cieniuj tak, że blisko krawędzi = cień bo to tak nie działa. Jeśli jest jedno źródło światła to im powierzchnia bardziej prostopadła do kąta padania światła tym jaśniejsza. Jak zacznie się od zródła światła odwracać to wpadnie w cień. Myśl o tym zerojedynkowo - jedne płaszczyzny wpadają w cień i są ciemne, inne są w świetle i są jasne, żadnych gradacji w obrębie jednej płaszyczyzny na razie.

Uprość jeszcze te głowy, może Asaro to za dużo. Loomisowa głowa będzie przystępniejsza i będziesz z niej korzystał później i tak.

Ciągle masz problem z wyobraźnią przestrzenną, moim zdaniem tutaj trzeba popracować.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Na tej przedostatniej głowie coś złego mi się stało z policzkiem :/

Member

Podziękowania

Domyślnie

Uprawnienia umieszczania postów