Skocz do zawartości

Blaza


Blaza

Rekomendowane odpowiedzi

może wykorzystaj naturalny zapał do tworzenia formy?

 

widać, że funkcjonalne kompozycje brył przychodzą Ci z łatwością. to bardziej przyziemne niż postacie z eteru - może zagwarantować Ci pracę faktycznie przydatną ludziom. zamiast concept artem, mógłbyś zainteresować się wzornictwem użytkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gubią się Tobie podstawowe proporcje. Przez to wiele rzeczy wizualnie nie ma sensu dla oglądającego. Na tym etapie chyba musisz pójść na kurs rysunku. Widać, że źle się za to zabierasz i ktoś zwyczajnie musi to zobaczyć live i Ciebie poprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, obserwuję Cię prawie od początku z dłuższymi przerwami i diagnoza nasuwa mi się jedna - nierzetelna analiza tego, co rysujesz, dlatego pozwoliłem sobie na krótki "wykładzik", by rozwinąć swoją tezę.

 

C1jkVNq.png

 

Na pocieszenie mogę dodać, że zawsze możesz zostać kubistą, bo tam perspektywa i reguły geometryczne nigdy szczególnie nie obowiązywały :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa analiza ZiN, dałbym jakieś plusy, gdyby działały.

Mi się wydaje, że nie zaczyna od bardzo ogólnego konceptu/bryły tylko od razu stara się budować cały obiekt i za szybko przechodzi do etapu, gdzie analizowane są jedynie detale, przez co gubi się kompletnie podstawowa forma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jaką grupe na FB znajdź, gdzie zbierają się studenci ASP i zagadnij któregoś. Są dary, ktorych student nie odmawia - szczególnie artysta - i chętnie spędzie z Tobą kilka godzin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli Ci zależy, to moim zdaniem powinieneś uderzyć na kurs rysunku, szczególnie jakiś przygotowujący pod egzamin na architekturę

Od sierpnia idę na kurs bo w lipcu albo nieczynne, albo kursy od rana😐. Ze względu na pracę mogę po południa albo weekendy. 

Czemu akurat pod architekturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Blaza said:

Od sierpnia idę na kurs bo w lipcu albo nieczynne, albo kursy od rana😐. Ze względu na pracę mogę po południa albo weekendy. 

Czemu akurat pod architekturę?

Gdyż jest szansa, że nauczą Ciebie prostych linii. Ciągle popełniasz te same błedy i nie ma większego prograsu od pół roku jeżeli mam być szczery. Wynajmij sobie instruktora, by był dostępny po południu. Bez tego stoisz w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod architekturę , ponieważ będziesz robił wszystko na dużym formacie, przez co wyrobisz sobie kreskę, nauczysz się perspektywy i rysowania brył, nauczą Cię jak wyznaczać środki brył, jak je modyfikować by wszystko grało w perspektywie. M.in dlatego polecam kurs na architekturę bo zrozumiesz rysunek. Musisz iść i się samemu przekonać 😉 

Edytowane przez ArnoldSzczesliwy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych ludzkich sylwetkach proporcje zdają się uciekać. Jeśli szkicujesz z referencji, dobrze jest sobie przemierzyć od czasu do czasu - mierzyć odległości, najlepiej trójkątami - np. koniec obojczyka - pępek - drugi koniec obojczyka. Itp.

 

Smok też ma dziwne proporcje. Większe skrzydła i dłuższy ogon na pewno trochę poprawiły by mu wygląd.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności