Skocz do zawartości

Jaki dysk SSD.


natas

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna dysku ssd .Płyta główna MSI B350 PC MATE (7A36-003R) oraz ryzen 5 1600. Myślałem czy może nie wsadzić tam dysku M.2 bo ta płyta ma tylko 4 sloty sata i już wszystko mam zajęte jednak na minus jest to, że złącze M.2 znajduje się tuż pod kartą graficzną(GTX 1070 GAMING X 8GB) więc nie wiem czy nie lepiej zwykły ssd i jakaś stacja dokująca.

Na razie myślałem o : ADATA SSD Ultimate SU800 512GB (występuje zarówno jako M.2 jak i sataIII)

Crucial MX300 525GB SATA3 (CT525MX300SSD1)

ADATA SX8000 512GB M.2 PCIe

Transcend MTE850 512GB PCIe x4 NVMe (TS512GMTE850)

Oczywiście inne propozycje mile widziane wciąż nie do końca wiem czemu przy jednych M.2 pisze PCIe x 3 a w innych x4. Do tego te różnice M.2 2280 a inne M.2 2280SS a na stronie z płytą główną pisze M.2 i już. Mam nadzieję, że rozwiejecie nieco moje wątpliwości. Zastanawiam się również czy warto się przesiąść na Win 10 przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak byk masz

 

• 1 x M.2 port (Key M)

- Supports PCIe 3.0 x4 (RYZEN Series Processors) or PCIe 3.0 x2 (7th Gen A-series/ Athlon™ processors ) and SATA 6Gb/s

- Supports 2242/ 2260 /2280/ 22110 storage devices

 

Masz tam wejscie m2 z kluczem m.

Ja bym brał Samsunga evo 970 2280, albo evo 970 pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tą samą płytę główną i również 1070 od msi. Ja kupiłem do tego Plextor M8Pe(G) 512GB PCIe x3 (PX-512M8PeG) ale nie potrafiłem zintegrować ze sterownikiem może by się udało ale robiłem w pośpiechu i przeszedłem na win 10. Ogólnie mocowanie M2 na tej płycie jest chmm uciążliwe do tego śróbka mocująca ma bardzo mały gwint i myślałem, że jej nie dokręcę ale się udało i nie żałuję. Z początku były lekkie warjacje (resrart ni z tego ni z owego)ale najnowszy bios pomógł i na razie jest ok. Możesz zapytać o kompatybilność w sklepach internetowych jak masz wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności