Skocz do zawartości

Spadek wydajności procesorów nawet o 60%?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

(skopiowane z tweakhound.com)

Intel CPU Design Flaw

Over the last 24 hours most tech sites are reporting a doom and gloom scenario invloving Intel CPUs. The gist of it is there is a security flaw in Intel CPUs that requires patching at the OS level. This patch may impact performance. Clickbaiters are using 30% as a number. IMHO we have no reliable info on the scale or impact of this issue yet. I would take everything you read with a grain of salt.

‘Kernel memory leaking’ Intel processor design flaw forces Linux, Windows redesign

Good breakdown: Serious Intel CPU design flaw may require a Windows patch, but probably won’t affect gaming performance

Technical breakdown: The mysterious case of the Linux Page Table Isolation patches

Original paper on this issue: KASLR is Dead: Long Live KASLR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Vaticinator, skąd wziąłes tą łatkę dla win 7? z tego co mi wiadomo to dopiero te łatki będą a na razie to jest tylko 1 łatka i tylko do win 10
Łatka dla Win 7 już istnieje. Na początku przyszłego tygodnia ma trafić do automatycznych aktualizacji, ale jak ktoś chce sobie ją zainstalować samodzielnie wcześniej, to można ją pobrac ze strony Microsoftu https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB4056897
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczy o ktorych sie slyszało od wielu lat na imprezach branzowych Defcon czy BlackHat sprzedaje sie jako breaking news. Jest jeszcze zabawniej ale dowiemy sie z mainstreamu dopiero za kilka lat ;)

 

Tzn? Gdzieś mam skitrany win95 i pentium mmx 200 mhz na czarnągodzinę!

Żona mówi, że to jak w filmie "Gold" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jaki film chodzi ale niemal kazdy procesor produkowany w chinach ma sprzetowego backdoora, ktorego nie ma nawet na schematach architektury. Jest dodawany w procesie produkcji tak, by nie byl wykrywalny na testach firmy, ktora zlecila produkcje chipow. Przez każdy procesor mam na myśli wszystko. Od chipów w zegarkach i smartfonach, przez elektronike w samochodach i samolotach po mikroprocesory sterujace infrastruktura miast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jaki film chodzi ale niemal kazdy procesor produkowany w chinach ma sprzetowego backdoora, ktorego nie ma nawet na schematach architektury. Jest dodawany w procesie produkcji tak, by nie byl wykrywalny na testach firmy, ktora zlecila produkcje chipow. Przez każdy procesor mam na myśli wszystko. Od chipów w zegarkach i smartfonach, przez elektronike w samochodach i samolotach po mikroprocesory sterujace infrastruktura miast.

 

Czytałem kiedyś o tym

http://pclab.pl/art65235-3.html

 

Równie ciekawe są wirusy komputerowe komunikujące się ze sobą przez połączenie akustyczne, wykorzystując dźwięki wysokiej częstotliwości, poza zakresem słyszalności dla ludzi albo wykradanie danych przez diodę led dysku twardego, wykradanie haseł i kluczy kryptograficznych analizując wahania napięcia w sieci elektrycznej. Pomysłowość ludzka nie zna granic :)

 

https://www.dobreprogramy.pl/badBIOS-malware-niczym-z-opowiadan-sciencefiction,News,48984.html

http://www.speedtest.pl/wiadomosci/news/hakerzy-diody-led-dyskow-twardych/

https://niebezpiecznik.pl/post/jak-wykrasc-klucz-prywatny-gpg-mikrofonem-z-4-metrow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze kupić farmę, fotel bujany i popcorn. Za kilka lat IoT (internet rzeczy) sprawi, że będziemy nosić po kilkanaście czipów na sobie (poza telefonem), jak takie newsy zaczną docierać do kowalskich w tym czasie, to nic tylko patrzeć i zajadać popcorn na własnej off-grid'owej farmie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te głośne 30% to tylko w bardzo konkretnych przypadkach najczęściej nie dotyczących zwykłego użytkownika, chyba tylko javascripty dla Kowalskeigo są mocno wolniejsze, 30% brzmi lepiej niż 1% dla przeciętnego użytkownika a ruch na stronach z newsami zawsze dobry :)

 

https://www.dobreprogramy.pl/Jak-to-jest-ze-spowolnieniem-Windowsa-po-latce-chroniacej-przed-luka-w-Intelach,News,85267.html

Edytowane przez Imperator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie coś czego nie odczuje kowalski w sprzęcie ale na pewno w kieszeni, bo usługo chmurowe są mniej wydajne więc te same operacje będą kosztować więcej:

 

On Reddit, a Monero coin miner reported a slowdown of about 45 per cent after applying the Meltdown patch. On that thread, another person cited a hash rate decrease of 10 to 15 per cent.

 

Quora, which relies on AWS, on Saturday said it is "facing a slowdown due to the patch applied by AWS for Intel's Meltdown and Spectre issues.

 

Z tego co czytałem, to bardzo spowolniły wszelkie usługi kllienckie - tam gdzie komputer odpala się w trybie usera (np. wirtualne maszyny) czy wątki bez uprawnień admina (serwerowe i chmurowe rzeczy). Ogolnie z punktu widzenia ekonomii interesująca sprawa, bo doświaczymy inflacji na usługach IT - ciekaw jestem jak mocno sie to odbije na inflacji w ekonomii - będzie dobrym predykamentem jak bardzo jestesmy zależni od nieprzerwanych usług IT. To taki odpowiednik zmniejszenia napięcia w kontakcie, przez co trzeba dłużej gotowac wodę płacąc tyle samo co wcześniej za minutę operacji.

 

Jak serwerownie zdecydują się delikatnie podkręcić procki - czego nie powinny robić - może za kilka miechów zacznął się pojawiać pierwsze poważne trzaski w infrastrukturze chmurowej. Fajnie doświadczyć czegoś takiego zanim jeszcze się zintegrowaliśmy mocno z chmurą.

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności