Skocz do zawartości

Pivot w konkretnym ułożeniu


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy mi, by pivot znajdował się w konkretnym miejscu i minimum oś Y była skierowana w konkretnym kierunku.

Potrafię mniej więcej precyzyjnie robić to ręcznie center object/rotation/move, jednak przy ponad 100 obiektach to zwariowane.

 

Tworzę sferę, wyodrębniam z niej każdy polygon osobno z nadaną grubością. I teraz chciałbym, by pivot znajdował się na środku zewnętrznego/frontowego polygona, to raz, a dwa, by oś Y pivota była prostopadła do tego frontowego polygona i wycelowana tak, by kawałek można było wyjąć i włożyć ze sfery.

 

1. Brakuje mi przy ustawianiu pivota takiej opcji, która pozwala przypisać go do konkretnego polygona. A jego środek wyznaczyć np. poprzez określenie wierzchołków polygona.

2. Czy możliwe jest kopiowanie pivotów i przypisywanie ich innym obiektom?

3. Czy da się wskazać miejsce pivota np. przez wskazanie wierzchołka?

 

Mam bardzo małą wiedzę na temat pivotów, dlatego będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

AD 1 i 3:

 

Włącz toolbar Snaps (prawym w puste miejsce i z rozwijanej listy - snaps

http://help.autodesk.com/view/3DSMAX/2017/ENU/?guid=GUID-765F6BF4-AE16-4BC6-AFF2-B1BA4C9D6770

 

Przy zaznaczonym Affect Pivot Only, przesuwasz swój pivot z włączonmym Enable Axis Constrains in Snaps Toogle (ostatni ikona z toolbaru skrót [Alt] + [D] ), łapiąc za środek gizma (wszystkie 3 osie) przesuwasz go sobie snapująć do wierzchołka, krawędzi lub poligonu (w zależności jaki snap ustawisz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności